יג סיון התשע"ט (16.06.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נגאל ונירפא!
ברגע שהגאולה צריכה לבוא, יגאל הקדוש-ברוך-הוא את כולנו, כל אחד במצבו הרוחני האישי המחמיא יותר או המחמיא פחות. לאחר מכן הוא  יטהר וירפא את נשמותינו מהבעיות שנותרו.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » יו"ד שבט


כמו לפני ששים שנה
לפני 60 שנה ידעו החסידים כי יש להם רבי – אולם הם תאבו להרגיש בכך. גם כעת כולנו יודעים כי יש לנו רבי – אולם אנו תאבים לראות ולהרגיש בכך

ו שבט התשע"א (11.01.2011)
 
לפני 61 שנה חל י' בשבט, כמו השנה, בשבת. בבוקרה של אותה שבת נפל דבר במרכז חב"ד העולמי בברוקלין. האדמו"ר השישי לבית חב"ד, כבוד קדושת הריי"צ (רבי יוסף יצחק) הסתלק לבית עולמו.
 
לאדמו"ר הריי"צ לא היו בנים, אלא בנות. החסידים השבורים נשאו עיניהם אל האחד והמיוחד שבין הבעלים של בנות האדמו"ר וייחלו כי ייאות לקבל על עצמו את תפקיד ממלא המקום. במשך שבועות, שהיו לחודשים, הפנו אליו בקשות ותחנונים ולא הרפו.
 
לאחר שנה זה קרה. במרכז חב"ד העולמי התקיימה התוועדות לרגל יום השנה להסתלקות אדמו"ר הריי"צ. בראש השולחן ישב החתן המיוחד ונשא דברי תורה, וברגע של אתנחתא, נעמד אחד מזקני החסידים ופנה אליו בתביעה של תחנונים: החסידים תאבים לשמוע 'מאמר'!
 
בשם 'מאמר' נקראים דברי חסידות שנאמרים אך ורק על-ידי רבי. משמעות הבקשה הייתה אפוא: החסידים צמאים לסימן ברור כי אכן יש להם רבי.
 
והסימן הגיע. פניו של החתן המיוחד הרצינו מאוד והוא פתח באמירת דברי חסידות בנעימה הייחודית ל'מאמר'.
 
*
 
'מאמר' זה, שהיווה אות רשמי לקבלת התפקיד, בעצם הוכיח כי החתן – מי שמוכר כיום כרבי מליובאוויטש – הוא מי שהפך לרבי כבר שנה לפני כן, עם הסתלקות האדמו"ר הקודם. משום שכפי שמוסבר בחסידות, לא ייתכן אף רגע אחד בלי נוכחות של רבי בשר ודם.
 
באותו 'מאמר' הגדיר הרבי במילים ברורות את המשימה המוטלת על בני דורו, הדור השביעי בשושלת חב"ד: להביא את הגאולה האמיתית והשלמה בפועל ממש!
 
דברי הרבי לא נשארו בבחינת 'נאה דורש'. הרבי פתח בפעילות אינטנסיבית להפצת יהדות בכל העולם, במטרה מוצהרת להכשיר את הקרקע לקראת התגלות המשיח. המסר שעבר מאז כחוט השני בכל השיחות של הרבי הוא, כי ככל שמקיימים בעולם יותר מצוות – העולם נעשה ראוי יותר להכיל את הגילויים האלוקיים המופלאים של ימות המשיח. והמסר הזה תורגם על-ידי החסידים לעשייה בהיקף שהלך והתרחב עם השנים, ועד היום ממשיך להתרחב וכבר חובק עולם ומלואו.
 
בעשורים האחרונים, נשמעו מפי הרבי דיבורים מפורשים יותר על כך שממש בכל רגע עומד להתרחש מהפך הגאולה המיוחל. הרבי גם התייחס במילים מפורשות יותר לזהותו של המשיח. אם לפני 60 שנה ניתן היה לזהות בין השיטין של המאמר כי הרבי רומז שהוא בעצמו מי שיתגלה כמלך המשיח – הרי שכעבור 40 שנה הדברים לא נרמזו אלא ממש נאמרו.
 
נכון להיום, אמר הרבי, כבר הגענו לשלב בו קיום התורה והמצוות של עם ישראל נועד אך ורק כדי "לקבל את פני משיח צדקנו בפועל ממש". המעמד הגדול של קבלת פני המשיח קרוב יותר מאי פעם וכולנו מחכים ומצפים לכך.
 
*
 
מאוד היינו רוצים להיות כבר אחרי כל ההמתנה. לחיות כבר בתוך ימי הגאולה והשלמה. במובן מסוים, אפשר להשוות את התקופה הנוכחית לתקופה שלפני 60 שנה. אז ידעו החסידים כי יש להם רבי – ראשי התיבות ראש-בני-ישראל – אולם הם תאבו להרגיש בכך, וגם כעת כולנו יודעים כי יש לנו ראש-בני-ישראל אולם אנו תאבים לראות ולהרגיש בכך.
 
ההבדל הוא, שאז נדרשה מהחסידים ציפייה איתנה שנמשכה שנה בלבד. בתום שנה אחת הגיעה הציפייה אל סיפוקה. כעת, מסתבר, נדרשה מאיתנו ציפייה איתנה במשך שנים ארוכות.
 
לקראת מלאת 60 שנה ליום הקבלה הרשמית של הנשיאות על-ידי הרבי, אנו מקווים ומאמינים כי גם הציפייה שלנו כבר תסתיים. אנו מייחלים כי תכף ומיד נזכה לראות את הרבי בהתגלותו השלמה לעין כול כמלך המשיח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter