כה אדר התשפ"א (09.03.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.חבד » חגי ומועדי ישראל » יו"ד שבט
|
שתפו:  


לרומם ולהעלות אל פסגת המאוויים
בזכות הרבי, הפכו – וממשיכים להפוך – מיליוני יהודים לגאים ביהדותם. הם נענים כיום לקיים מצווה אפילו בטבורו של רחוב הומה גויים – תופעה שהייתה בלתי נתפסת בעבר הלא רחוק
לחזק את רגש האחריות
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח החדיר בחסידים אחריות להצמיח פירות רוחניים. החסידים מהווים זרעים מצמיחי חיים, שמוכיחים כי הרבי הקודם מליובאוויטש 'אף הוא בחיים'
על כסאו לא ישב זר
באותו לילה לחמתי חלום מדהים. ראיתי את הרבי הריי"ץ יושב ברא השולחן הזה ולידו ישב הרבי. הריי"ץ חייך אלי ואמר: "בית הכנסת הוא בית כנסת ולעולם לא יהיה אטליז". התעוררתי ונבהלתי לגלות שהשעה כבר שמונה! 
ציון-דרך רב משמעות
בשורתו של הרבי מהדהדת: הגיע זמן גאולתכם! הגאולה עומדת בפתח ומחכה שכל אחד מאיתנו "יסחב" אותה פנימה. שילמד על הגאולה ויקיים מצוות מתוך כוונה לזרז את הגאולה, כי המסע הגיע לקיצו!
המחנך הגדול לאורו נלך
כמי שניחן במתנת שמים של כישרונות פנומנאליים, גייס אותו אביו למערכה והציב אותו בראש הכוח הלוחם את מלחמת הקיום של העם: החינוך 
כמו לפני ששים שנה
לפני 60 שנה ידעו החסידים כי יש להם רבי – אולם הם תאבו להרגיש בכך. גם כעת כולנו יודעים כי יש לנו רבי – אולם אנו תאבים לראות ולהרגיש בכך
יו"ד שבט ● מנהגי יום ההילולא
מכתב כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א מראש חודש שבט ה'תשי"א בענין סדר ההנהגה ביום ההילולא יו"ד שבט
לרומם ולהעלות אל פסגת המאוויים
זוהי אפוא מהות תפקידו של הרבי: לרומם את החסידים ולהפיח בהם חיים חדשים. להכניס רוח רעננה בכל עולם היהדות, שבאותן שנים היה ירוד מאוד, ולהעלות אותו לפסגות לא מוכרות.
להביע רצון ולקבל מרות
אנו שבים ומצהירים לפני הרבי כי אנו מקבלים עלינו את עול מלכותו. על פי הכתוב: "וביקשו את השם אלוקיהם ואת דויד מלכם" – מוטל עלינו לבקש מאלוקים שיגלה את המלך לבית-דויד – את המשיח, וכמו כן לבקש זאת ממלך המשיח בעצמו.
 
הרגשה של ראש-השנה
השבוע חל תאריך חשוב שיש לו משקל דומה במובן מסוים לראש-השנה. השבוע יחול י' בשבט, היום בו לפני הסתלק למרומים כבוד קדושת הריי"צ (רבי יוסף יצחק), האדמו"ר הקודם מליובאוויטש, ושרביט ההנהגה עבר לידי חתנו, הרבי מלך המשיח.
י' שבט – והגאולה השלמה
בי' שבט התרחשו אפוא שני שלבים בדרך להבאת הגאולה: ביום זה 'נטלו המאורות' – מאורו של אדמו"ר הריי"צ ניטל ומאז הוא משפיע עלינו ברוחניות בלבד, כנשמה ללא גוף, וביום זה גם 'נתלו המאורות' – מאורו של הרבי מלך המשיח החל להאיר לנו בגשמיות, כנשמה בגוף דווקא.
להפוך את ה'שטות' ל'שטות דקדושה'
'שטות דקדושה' פירושה, שהאדם שובר את המוסכמות הרגילות והמקובלות, ומתעלה לדרגה רוחנית גבוהה, החורגת מקו השכל וההיגיון הרגיל. הוא אינו מסתפק בעבודת ה' המתחייבת על-ידי השכל, אלא פועל מתוך דבקות בקב"ה שלמעלה מההיגיון ומהמקובל. 
אדמו"ר הריי"צ
רבי יוסף יצחק שניאורסון - האדמו"ר הריי"צ הוא האדמו"ר השישי בשושלת אדמו"רי חב"ד וחמיו של הרבי שליט"א מליובאוויטש. נולד בי"ב תמוז תר"מ לרבי שלום דובער (האדמו"ר הרש"ב) ושטערנא שרה שניאורסון. הסתלק ביום השבת, י' שבט תש"י ומנוחתו כבוד באוהל בבית העלמין "מונטיפיורי" ברובע קווינס שבניו יורק.
איך "שטות" ו"קדושה" הולכים ביחד? ♦ שיעור וידאו
במאמר קבלת הנשיאות של הרבי מלך המשיח, מוסבר הענין של "שטות דקדושה" - שטות שלמעלה מטעם ודעת. בשיעור שלפנינו מסביר הרב נוטיק את המשמעות הפנימית של אותה שטות, ואיך היא מסתדרת עם הקדושה. 


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter