יד תמוז התשפ"ד (20.07.2024)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


איזהו עשיר – השמח בחלקו
ברגע של שבירה החליט לגולל את קורות חייו לרבי מליובאוויטש. "כל חיי לא זכיתי ליום אחד של אושר!", כתב בדם לבו. תשובתו של הרבי הפתיעה אותו לחלוטין. הרבי כתב לו כי הזכיר בדבריו שברוך ה' הוא נשוי והתברך בילדים, וכיצד אפוא הוא יכול להתבטא כי בכל חייו לא זכה ליום אחד של אושר?!

ז טבת התשע"א (14.12.2010)

הוא עבר ילדות עשוקה, בצל הורה חורג. מאז שהתבגר וזכה להקים משפחה לא קטנה – סבל בהתמדה מקשיי פרנסה. כל חייו רדף אחרי מעט שלווה והיא פשוט ברחה ממנו. אומלל נצחי, זו ההגדרה שלדעתו הכי הלמה אותו.
 
ברגע של שבירה החליט לגולל את קורות חייו לרבי מליובאוויטש. "כל חיי לא זכיתי ליום אחד של אושר!", כתב בדם לבו. הוא לא ביקש הרבה. בסך הכול רצה להשתחרר מעט מסבך הבעיות שמשתרג סביבו מיום עמדו על דעתו. 
 
תשובתו של הרבי הפתיעה אותו לחלוטין. הרבי כתב לו כי הזכיר בדבריו שברוך ה' הוא נשוי והתברך בילדים, וכיצד אפוא הוא יכול להתבטא כי בכל חייו לא זכה ליום אחד של אושר?
 
                                                         *
 
אם נסתכל על כל מי שסובב אותנו נגלה כי אין מישהו שרק טוב לו בחיים, במובן המקובל של טוב. אך גם אין מי שרק רע לו. חיי כולנו משלבים נחת ואכזבה, שלווה ולחץ, שמחה ועצב. לכל אחד יש רגעים מכל הסוגים.
 
כמובן שהמינון של הרגעים השונים משתנה מאדם לאדם, ולא כולם זוכים לאותם אחוזים של רגעים נעימים, שלווים ושמחים. אולם ההבדל שבעיקר מכתיב את סדר יומנו הוא צורת ההסתכלות על החיים. האם אנחנו יודעים ליהנות ממה שנפל בחלקנו, או שאנחנו ממורמרים נצחיים שמצליחים תמיד למצוא אכזבה חדשה לרטון עליה?
 
חייבים לזכור כי האושר האמיתי לא מושג על ידי שכובשים איזושהי פסגה חלומית. אחרי שכובשים פסגה אחת, מתגבהת פסגה חלומית חדשה – וחוזר חלילה. חז"ל לימדו אותנו כי "איזהו עשיר – השמח בחלקו". ההנאה והשמחה עם הקיים – היא היא העושר הנצחי שאף אחד לא יוכל לקחת מאתנו.
 
מי שיודע להסתכל על חצי הכוס המלאה הוא העשיר האמיתי. אחד כזה, גם אם חלילה סאת צרותיו גדושה אפילו יותר מאותו אדם שכתב לרבי כי לא זכה בחייו ליום אחד מאושר – חי חיים מאושרים באמת. בוודאי יותר מאושרים ממי שאין לו צרות ובכל זאת מצליח לאתר בעיות זניחות – ולקונן עליהן.
 
                                                         *
 
אנו עומדים על פתחו של החודש שעליו טבעו חז"ל את הפתגם המפורסם: "משנכנס אדר מרבים בשמחה". כדי להרבות בשמחה אפשר לרקוד, אפשר לשיר ואפשר להתבדח. אולם כל אלה רק כלים שנותנים ביטוי לשמחה. השאלה היא על מה בעצם שמחים. על מה ולמה שנשמח באמת, בלי שנחווה איזו חוויה משמחת במיוחד?
 
והתשובה הפשוטה היא – על ידי שנתמקד בהיבטים היפים והנעימים בחיינו. בחיינו הפרטיים וגם בחיינו הקולקטיביים כעם. כי אמנם מי שרוצה – יכול למצוא הרבה סיבות לא לשמוח. במיוחד במישור הלאומי לא חסרות בעיות רציניות ומהותיות שעל כל אחת בנפרד אפשר – בצדק – לפכור אצבעות. אבל מי שיודע להסתכל על החיים בצורה חיובית – מרוויח.
 
במיוחד, עלינו להישיר מבט אל האושר הגדול ביותר שהוא מנת חלקנו – קרבתנו המוחשית אל עידן הגאולה האמיתית והשלמה. זכינו לשמוע מפי הרבי מליובאוויטש בשורה נבואית כי בדורנו תבוא הגאולה. הגאולה עומדת להתרחש ממש בכל רגע – ולו על כך שווה לשמוח ולשמוח עד בלי די.
 
זה גם יכול לעזור לנו להתעלות לרמה גבוהה של אמונה, שתחבר אותנו להכרה כי בעצם כל מה שהקדוש-ברוך-הוא עושה עימנו – הכול לטובה.
 
חשוב שנדע כי לשמחה אמיתית ו'טהורה' מצדנו יש משקל רוחני עצום, שכשלעצמו מסוגל לגרום לקדוש-ברוך-הוא להביא כבר את הגאולה השלמה. הבה אפוא ננצל זאת ופשוט נשמח. אין ספק שניווכח במהרה בתוצאה המבוקשת והנכספת – התגלותו של הרבי כמלך המשיח תכף ומיד.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter