יח כסלו התשפ"ד (01.12.2023)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » י"ב תמוז


חג שמח!
שחרורו ויציאתו של הרבי מרוסיה התגלו כמנוע הישרדותה של היהדות בעידן המודרני. יום השחרור התברר כמהלך מכונן של יהדות דורנו וזה מה שהופך אותו ליום חג עבור כולנו

ה תמוז התשע"ד (03.07.2014)

חב"ד
י"ב וי"ג תמוז, שיחולו בימים חמישי ושישי, מצוינים כחג הגאולה של האדמו"ר הקודם מליובאוויטש, כבוד קדושת רבי יוסף יצחק (הריי"צ) מהכלא הסובייטי.
 
הרבי הקודם קיבל עליו את הנהגת החסידות בשנת תר"פ (1920), שנים ספורות לאחר שהקומוניסטים העריצים תפסו את השלטון והחלו בדיכוי שיטתי של היהדות. הללו ביקשו לרמוס כל זכר מאמונת ישראל. הם החריבו בזה אחר זה את כל מוסדות הדת, אסרו והגלו רבנים, נעלו מקוואות והפכו בתי כנסת למועדונים של תנועות נוער. מי שיכול – ברח מהמגף הסובייטי. אך מי שלא – והיו רבים מאוד כאלה – הפכו חייו היהודיים לקשים מאוד. רבים היו ההורים שהתבוננו בעיניים כלות כיצד הדור הצעיר הולך ומתרחק ממסורת האבות.
 
באותן שנים היו בברית המועצות רבנים נוספים גדולים וחשובים, אך אף אחד מלבד הרבי לא דאג לכלל ישראל שם. הרבי היה היחיד ששלח שלוחים לכל מקום שמסרו את נפשם להקים 'חדרים' חשאיים, לפתוח מקוואות מחתרתיים ולשמר ככל הניתן את חיי הקהילה היהודיים.
 
הבולשת הרוסית ידעה הכול. אנשיה רק חיפשו את התירוץ המתאים כדי לשים את ידם על הרבי. ההזדמנות מבחינתם הגיעה כאשר נשא הרבי שיחה ובה קרא ליהודים להימנע – גם במחיר החיים – מלשלוח את ילדיהם לבתי הספר הממלכתיים. הסובייטים ראו בכך קריאת תיגר בוטה על השלטונות והחליטו לאסור את הרבי.
 
*
 
הרבי נלקח למאסר באישון לילה בט"ו בסיוון תרפ"ז (15 ביוני 1927), והיטלטל במשך מספר שבועות בחקירות וייסורים קשים. לכתחילה, הועידו הרשעים לרבי גזר דין נורא השמור ל'אויבי המהפכה'. אולם בחסדי שמים הומר העונש בגלות קשה. לאחר כמה ימי גלות נכנעו הסובייטים ללחץ בינלאומי שהופעל עליהם ושחררו את הרבי לחלוטין – תוך פחות מחודש לאחר שנעצר.
 
שחרורו של הרבי היה נס לכל דבר. הרבי נחשב למבוקש מספר אחד של המחלקה היהודית במשטרה החשאית הסובייטית, ובכלל כמי שהוכנס לבית הסוהר הידוע לשמצה 'שפלרקי' בלנינגרד – היה שחרורו בגדר חלום.
 
ואכן, בעקבות יציאתו מבית הכלא, כתב הרבי מכתב ובו הודה לקדוש-ברוך-הוא על הניסים שעשה עמו. וכך כתב שם הרבי: "לא אותי בלבד גאל הקדוש-ברוך-הוא, כי אם את... כל אשר בשם ישראל יכונה".
 
בנס נוסף, אושרה יציאתו של הרבי מרוסיה. הרבי היגר לפולין ובעקבות פרוץ מלחמת העולם השנייה נמלט והגיע לארצות הברית. כאשר הגיע הרבי לארצות הברית, מצא בה את מה שעזב בברית המועצות – יהדות בדעיכה. כאן זה לא היה מדיכוי, אלא מרדיפה אחרי האפשרויות הבלתי מוגבלות ביבשת הגדולה. הרבי נרתם למלאכה, וכבר ביום בו דרכו רגליו על חופי אמריקה הקים ישיבה. בוגריה הראשונים של הישיבה הפכו לאחר כמה שנים לראשוני השלוחים ולחלוצי מהפכת היהדות שהוביל חתנו של הרבי וממשיך דרכו, הרבי הנוכחי – מלך המשיח.
 
*
 
שחרורו ויציאתו של הרבי מרוסיה התגלו כמנוע הישרדותה של היהדות בעידן המודרני. יום השחרור התברר כמהלך מכונן של יהדות דורנו וזה מה שהופך אותו ליום חג עבור כולנו.
 
לאחר שנים גילה הרבי מלך המשיח כי נצחונו של חמיו, הרבי הקודם, את השלטונות הסובייטים היה הבקיע הרוחני הראשון שערער את חומות הקומוניזם בדרך לקריסתם המוחלטת. הרבי גם הוסיף כי קריסתו של שלטון אתיאיסטי זה הינו מהלך חשוב מתוך פעולותיו של מלך המשיח לקראת הגאולה שעומדת להגיע בכל רגע, בה הכול יאמינו באמונה שלמה בבורא האחד והיחיד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter