יח כסלו התשפ"ד (01.12.2023)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » י"ב תמוז


נורמה של בשורות מתממשות
בדומה לשלבים המקדימים אל הגאולה, בהם קדמה להתממשותם בשורה – גם על הגאולה עצמה זכינו לשמוע בשורה: הרבי בישר במילים נבואיות כי כבר הגיע זמן הגאולה!

כח סיון התשע"ג (06.06.2013)

חב"ד
ביום חמישי הקרוב, י"ב בתמוז, תמלאנה 86 שנים לשחרורו הנסי של כבוד-קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף-יצחק) מליובאוויטש, ממאסרו בידי הסובייטים. היה זה בשנות השיא של השלטון הסובייטי ברוסיה ושכנותיה (ברית-המועצות דאז). הדת ושומריה נרדפו עד חרמה. האחד והיחיד שיצא למאבק איתנים על שימור גחלת היהדות בברית-המועצות, היה הרבי. הרבי ניהל מחתרת של ממש בכל רחבי המדינה ודאג להקמת "חדרים" לילדים, קיום בתי-כנסיות ובניית מקוואות – על אפם ועל חמתם של רבי השלטון.
 
בשלב מסוים החליטו הללו כי הרבי הגדיש את הסאה – אסרוהו ודנוהו למוות. אלא שמשמים רצו אחרת ובדרך פלא שינו הסובייטים את דעתם והמירו את גזר הדין בשלוש שנות גלות בעיר גזרה. בהמשך – גם מהחלטה זו נסוגו וכעבור תשעה ימי גלות התבשר הרבי כי הוא משוחרר לגמרי. מסיבות ביורוקרטיות התעכב השחרור יממה נוספת ולמחרת שב הרבי לביתו ולמשפחתו.
 
יום הבשורה היה י"ב בתמוז, שנחוג מאז על-ידי רבבות חסידים כ"חג הגאולה", יחד עם היום שלמחרתו – י"ג בתמוז – יום השחרור בפועל.
 
*
 
גאולתו של אדמו"ר הריי"צ, כמי שלחם את מלחמתה של היהדות, סימלה ניצחון של כוחות הקדושה על כוחות הטומאה. לימים, כאשר מסך הברזל הסובייטי קרס לגמרי ורבבות יהודים החלו לצאת משם – אמר חתנו וממלא-מקומו, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי היה זה הודות לבקיע הרוחני שנבקע בחומות הקומוניזם בעת גאולתו של חמיו.
 
בדומה לגאולת הרבי, בה קדמה לשחרור בפועל בשורה – גם לקריסה הסופית של מסך הברזל קדמה בשורה: היה זה בשנת תשמ"ז (1987), בשעה שאף אחד לא חלם כי רוסיה עומדת לפני מהפך שלטוני – הורה הרבי מליובאוויטש לחסידיו להקים בירושלים שכונת מגורים ליהודים שיעלו מרוסיה וליצור עבורם מקומות עבודה. באותו זמן, אפילו נשיא ברית-המועצות מיכאיל גורבצ'וב, לא שיער אלו תמורות פוליטיות הוא עומד להוביל. כך הוא עצמו סיפר בדיעבד. אך הרבי כבר ידע מה הקדוש-ברוך-הוא מתכוון לחולל ובישר על כך, כדי שיתכוננו בהתאם.
 
כשניצני הפרסטרויקה נראו בארץ, עם גל העלייה הראשון – היו השכונה שנבנתה והמפעל שהוקם בהוראתו הנבואית של הרבי המקומות היחידים שמוכנים לקליטת עולים, שיכונם ושיבוצם במשק העבודה הישראלי.
 
*
 
שלבים אלה של קריסת השלטון שחרת על דגלו מלחמה ביהדות – הנם שלבים מכריעים, כפי שאומר הרבי, בקידום והחשת בוא הגאולה. התפוררותם של מעוזי כפירה לוחמניים מעידה כי העולם מיטהר ומזדכך לקראת מצב בו לא תיתכן כפירה; מצב בו האמונה המוחלטת בא-ל אחד תחבוק את פני תבל – כפי שיהיה תחת מלכותו של מלך המשיח.
 
ושוב, בדומה לשלבים המקדימים אל הגאולה, בהם קדמה להתממשותם בפועל בשורה – גם על הגאולה עצמה זכינו לשמוע בשורה: הרבי בישר במילים נבואיות, כפי שהגדירן בעצמו – כי כבר הגיע זמן הגאולה והנה הנה היא באה!
 
ראינו פעם אחר פעם כי הבשורות הקשורות לגאולה מתממשות, וברי לנו כי גם בשורה זו עומדת להתממש בכל רגע. אנו מאמינים ומצפים לכך מיד, ברגע זה ממש. ואם חלילה לא – אזי ברגע שלאחר-מכן. כי על נבואות לטובה כבר הובטחנו, ש"דבר אחד מדבריך, אחור לא ישוב ריקם".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter