טז כסלו התשפ"א (02.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » מגזין


איך לומדים תניא ביפן
שטיינמיץ לא הבין. לשם מה למזכיר חשובה הכתובת בה ישהה ביפן. "הרבי רוצה לשלוח לך חבילה", זיהה הרב חדקוב את התהייה שמעבר לקו ומיהר להבהיר.

יב אב התשע"ה (28.07.2015)

אפרים שטיינמיץ אחז בשפופרת וניהל שיחה חשובה. הוא עמד לטוס מוונצואלה, מקום מגוריו, ליפן דרך ניו-יורק ובכל פעם שמזדמן לניו יורק הוא משתדל להיכנס לפגישת 'יחידות' אצל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כעת שוחח עם מזכירו של הרבי, הרב חיים מרדכי אייזיק חדקוב, כדי שיקבע לו תור להיכנס אל הרבי.
 
אלא שהפעם הרב חדקוב ביקש מאיש העסקים לוותר. "יש הרבה עומס בתקופה האחרונה והתור ארוך מאוד".
 
שטיינמיץ, מהיר קליטה וגם רגיש, הבין גם את מה שלא נאמר. מכל מקום, היה חשוב לו לקבל לכל הפחות את ברכתו הקדושה של הרבי. "אני נוסע בשבוע הבא ליפן ואבקש את ברכת הרבי".
 
לאחר שהרב חדקוב אמר לו כי יעביר את בקשתו, הוקל לאפרים. מלומד בנסיעות, הוא ארז את מזוודתו והגיע אל שדה התעופה. לאלו מאיתנו שזוכרים את העידן הטרום סלולארי, היה לא קל להשיג מישהו שיצא מביתו. אך גם אז היו שיטות. "מר אפרים שטיינמיץ, מר אפרים שטיינמיץ, יש לך שיחת טלפון בדלפק המודיעין", הדהד הקול במערכת הכריזה של שדה התעופה.
 
מר שטיינמיץ מיהר אל הדלפק המתאים, תוהה כולו מיהו זה ואיזהו שטרח וחיפש היכן בדיוק הוא נמצא כעת ועוד הספיק להשיגו ממש לפני תהליך בידוק המזוודות. כששמע את קולו של המזכיר הרב חדקוב, לא הבין אפרים איך לא ניחש זאת מראש. רק הרבי מסוגל לאתר אותו בתזמון מדויק כל כך.
 
"הרבי אמר לך להתקשר לשדה התעופה?", וידא שטיינמיץ.
 
"לא. הרבי רק הטיל עליי למצוא אותך", הסביר הרב חדקוב ותאר לשטיינמיץ את שרשרת הטלפונים עד שהגיע אליו בשדה התעופה. הסוחר היה המום מהיוזמה והתעוזה של הרב חדקוב, ועל כך שהצליח בפועל לאתרו זמן קצר לפני שעולה על הטיסה.
 
"אני זקוק לכתובת בה תהיה ביפן", 'ירה' הרב חדקוב, קצר וקולע.
 
שטיינמיץ לא הבין. לשם מה למזכיר חשובה הכתובת בה ישהה ביפן. "הרבי רוצה לשלוח לך חבילה", זיהה הרב חדקוב את התהייה שמעבר לקו ומיהר להבהיר.
 
אלא שהתשובה לא רק שלא נתנה מענה לשטיינמיץ אלא אף העצימה את התהייה. מה הרבי רוצה לשלוח לו? לשם מה? האם זו שליחות למישהו אחר או משהו אישי עבורו? הוא כמובן נתן למזכיר את הכתובת בעיר קובה היפנית, נוצר את אשד השאלות בליבו ו"מסתפק" בברכת הרבי לנסיעה טובה ולהצלחה.
 
כשהגיע לכתובת בה התכוון לשהות לא הופתע לראות כי החבילה מהרבי כבר הקדימה אותו ונחה שם בשלווה. החבילה הכילה ספר 'תניא' – ספר היסוד של תורת חסידות חב"ד. שטיינמיץ שיער כי הספר לא מיועד עבורו. יש לו תניא. הוא הפך אפוא את האריזה מכל צדדיה, תר אחרי סימן או אות שיבהיר לו מה הוא בדיוק אמור לעשות עם החבילה הזו בעיר היפנית. והוא מצא. נשר פתק מהחבילה שעליו נכתב: "לתת למישהו שיצטרך".
 
הסוחר, ששודרג למעמד שליח של הרבי, יצא מחדרו לבית הכנסת המקומי ולקח עמו את התניא. הוא היה סקרן לראות כיצד יתפתחו העניינים.
 
ברגע שנכנס שטיינמץ אל בית הכנסת עבר רחש חביב בתוך הקהל, עמוס בחיוכים ולחיצות יד. הוא כבר מוכר בקהיליית המתפללים, שמורכבת ממעט תושבים ועוד סוחרים כמוהו שמגיעים לגיחות קצרות למקום.
 
על מכריו של שטיינמיץ נמנה מר בן דויד, סוחר פנינים שמגיע מידי פעם כמוהו מוונצואלה ליפן כדי לרענן את מלאי הסחורה שלו. "מה יש לך ביד?", התעניין בסתמיות סוחר הפנינים.
 
"אה, כן." נזכר לפתע שטיינמיץ. "זה סיפור מעניין", החל לספר לבן דויד על השליחות שקיבל מהרבי.
 
להפתעתו החל בן דויד ממש להתרגש. "מגיל צעיר אני לומד את שיעור התניא היומי (עם השיעור היומי עוברים על הספר בתוך שנה). אני נמצא כאן בעיר כבר שישה שבועות אבל את התניא שלי שכחתי בוונצואלה. אני בטוח שהרבי ייעד את הספר עבורי!", נרגש קולו.
 
שטיינמיץ הנדהם סיפר לבן דויד עד כמה התאמץ מזכירו של הרבי להשיגו. "מדהים להיווכח עד כמה חשוב לרבי שתחזור ללמוד את השיעור היומי"...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter