יט אייר התשפ"ב (20.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


סיום הרמב"ם ה-40
גדול היה המעמד לכבודה של תורה: כרבבת לומדי הרמב"ם, מכלל שבטי ישראל ומכל רחבי הארץ, חגגו הלילה בירושלים, את מחזור סיום מחזור ה-40 ברציפות

יב תמוז התשפ"א (22.06.2021)

נשיש ונגיל בזאת התורה: היה זה אירוע שייחרט בדברי ימיה של היהדות התורנית. כרבבה לומדי הרמב"ם היומי, מדגם מייצג מתוך רבבות לומדי הרמב"ם היומי, גדשו הלילה את מתחם הסולטן הסמוך לעיר העתיקה בירושלים, לחגיגה היסטורית ומרגשת של סיום המחזור הארבעים במספר, שנערכה כמיטב המסורת על ידי צעירי אגודת חב"ד.

כשעה בטרם פתיחת המעמד, החלו לנהור המונים-רבים מכל רחבי הארץ, לבושים בבגדי חג, כיאה למעמד חגיגי והיסטורי זה. אבות עם ילדיהם, סבים עם נכדיהם, צעירים ומבוגרים, חסידים ושאינם, יהודי מכל שבטי ישראל, הקשורים יחד לתקנת הלימוד הקדושה של הרבי, אליו הצטרפו במשך השנים גדולי התורה זצוק"ל ויבדלחט"א שליט"א.

למעלה משלוש שעות הם ישבו שם, זה לצד זה, ורותקו לתכנייה תורנית, עשירה ומושקעת, פרי עמלם של חברי מטה סיום הרמב"ם של צעירי חב"ד – שכל כולה הייתה הצדעה לגיבורי החיל, המתמידים בלימודם, וכן תנופת עידוד מיוחדת לאלה המבקשים להצטרף לתקנת הלימוד הקדושה. לא היה אחד שנכח במתחם שלבש חג, ולא חש את גדולתו של המעמד המרשים שהתרחש לנגד עיניו. המתחם הענק היה גדוש מפה אל פה בעשרת אלפים איש, שבאו מכל קצות הארץ, לחגוג את סיום המחזור הארבעים.

המעמד, בהפקתם של צבעים הפקות, נפתח על ידי רבה של בני ברק, הרב יצחק אייזיק לנדא, שכובד בסיום הרמב"ם ובכך המשיך במורשת אביו וזקנו ע"ה.

את בימת הכבוד, בחזית מתחם האירוע, פיארו גדולי התורה והחסידות שליט"א; אדמו"רים, רבנים, ראשי ישיבות, ומשפיעים, שעשו מאמצים מיוחדים בכדי לבוא ולהשתתף במעמד נשגב זה, ובכדי להעניק בהשתתפותם עידוד וחיזוק ללומדים ולתקנה הקדושה, אליו מצטרפים מידי שנה בשנה אלפים רבים.

רשימה חלקית של גדולי התורה והחסידות שפיארו את המעמד: האדמו"ר מבאיאן, האדמו"ר מפינסק קרלין, האדמו"ר ממרחמסטריווקא, האדמו"ר מסדיגורא, האדמו"ר ממודזיץ', האדמו"ר מזוועהיל, האדמו"ר מלוצק, האדמו"ר מבישטנא, האדמו"ר מבוסטון, האדמו"ר מקוזמיר, האדמו"ר מנדבורנא באניע, האדמו"ר מקופישניץ, האדמו"ר מסדיגורא ירושלים.
כן השתתפו הגר"נ אלתר בן האדמו"ר מגור, ראש ישיבת ויז'ניץ הגר"מ ארנסטר שהביא את ברכת האדמו"ר מויז'ניץ, גאב"ד קרית צאנז טבריה ובן האדמו"ר מצאנז הגר"א הלברשטם שהביא את ברכת אביו, הגר"ש רבינוביץ בעמ"ס פסקי תשובות.

נוכחו במעמד הגאונים החסידים חברי בי"ד רבני חב"ד, גדולי ראשי הישיבות תומכי תמימים, משפיעי קהילות אנ"ש ליובאוויטש, רבני ערים שלוחי קודש מכל רחבי הארץ.

הנואמים המכובדים שנשאו דברים במעמד, עודדו ודרבנו את הקהל להמשיך בלימוד היומי ברמב"ם, ולהפיץ את התקנה בכל חוגי בית-ישראל.

לאורך כל שעות המעמד, שעוד ידובר בו רבות, המוני המשתתפים חשו בהתרוממות הרוח, מהזכות הנדירה שנפלה בחלקם לסיים את מחזור הלימוד ברמב"ם, ובציון הסיום הארבעים במספר. היה זה אירוע רשמי ומוקפד, אולם עד מהרה הפך להתוועדות ענק מרגשת, בדיבוק חברים ובשבת אחים גם יחד. רגעים נעלים היו בעת הנעימות החסידיות, כשהקהל הגדול ניגן יחד, בשמחה של מצווה, שמחה בטהרתה, בעיצומה של חגיגת הסיום.

בשבועות האחרונים סבבה משלחת רשמית של רבני חב"ד במעונותיהם של האדמו"רים והרבנים, להזמינם למעמד הגדול. חברי המשלחת, עליהם נמנו בין היתר גם חברי בי"ד רבני חב"ד בארץ הקודש הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, הרב מנחם מענדל גלוכובסקי והרב יוחנן גוראריה המכהן פאר כרב העיר חולון, ציינו את ההתפשטות הגדולה של התקנה הקדושה, ההולכת וגוברת בכל תפוצות ישראל.

גדולי התורה, הרבנים והאדמו"רים, הפליאו במשך דקות ארוכות במעלת התקנה הקדושה, ועודדו את הרבנים להמשיך ולפעול למען חיזוק ועידוד לומדי הרמב"ם היומי, כשהם מדגישים את ההזדמנות המיוחדת של ציון הדרך של מחזור הארבעים, ומוסיפים כי "כבר אמרו גדולי ישראל בדורות קדמונים, שלימוד הרמב"ם זוהי סגולה ליראת שמים וכ"כ שצריך לעודד לימוד הרמב"ם מידי יום גם בישיבות ובכוללים".

"המעמד האדיר של סיום הרמב"ם שנערך אמש", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "הוא ציון דרך היסטורי לתקנת הלימוד. בכל שנה ושנה רואים את העלייה המשמעותית במצטרפים ללימוד הרמב"ם, כשרבנים ומורי הוראה רבים, מכל החוגים והעדות, מעודדים את בני קהילותיהם להצטרף למעגל הלימוד שמקיף את כל שדרות היהדות התורנית".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter