טו תשרי התשפ"ב (21.09.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


המיזם הבריא של 'כולל חב"ד'
בכל רחבי הארץ מפעיל ארגון החסד 'כולל חב"ד', בשיתוף עם משרד הרווחה, את המיזם הלאומי לביטחון תזונתי • במסגרת המיזם מחולקות לרבבות משפחות כרטיס נטען לרכישת מזון, לצד ארגון סדנאות מיוחדות וערכיות, במטרה לסייע להם להשתמש נכון עם הכרטיס, להבין את ערכם של המוצרים הבריאים, של השפעת הפירות והירקות על איכות החיים ועוד

טו כסלו התשע"ח (03.12.2017)


לפני קרוב לשנה השיק משרד הרווחה בשיתוף עם 'אשל ירושלים' שעל ידי 'כולל חב"ד' ולקט ישראל מיזם לאומי לביטחון תזונתי במסגרתו יחולק למשפחות הסובלות מאי ביטחון תזונתי חמור – כרטיס נטען לרכישת מזון בשווי שימוש של 6000 ש"ח שקלים בשנה. מדובר על פריסה ארצית בעשרות רשויות ועלותו השנתית נאמדת בעשרות מיליוני שקלים.
מטרת התוכנית הינה יצירת תשתית למעבר ממודל סלי מזון בחגים, שלרוב מסתכם בסיוע של שקלים בודדים למשפחה, לתמיכה קבועה לאורך ימות השנה. במסגרת התכנית, נבחנות נקודות שלא נבדקו בעבר, כמו שילוב מזון מוצל בתוך מערך הסיוע למשפחות.
המיזם מורכב ממטה מנהל ורכזים אזוריים שכל אחד מהם אחראי על עבודתם של שמונה רכזים יישוביים. הרכז היישובי קולט פניות מעו"ס המשפחה באגף הרווחה המקומי ומבצע בדיקת זכאות. עם קליטת המשפחה, משרד העבודה והרווחה מעמיד לרשותה כרטיס משולב שמאפשר רכישת מוצרי מזון בסכום כסף מוגדר ברשתות נבחרות ובחנויות מקומיות, וקניית ירקות ופירות ומזון יבש (שיובלו לבתי המשפחות) בסכום נוסף.
לצד הכרטיס המיוחד ובמסגרת המיזם הלאומי לביטחון תזונתי, משתתפים אותן משפחות בסדנאות מיוחדות וערכיות, במטרה לסייע להם להשתמש נכון עם הכרטיס המגנטי, להבין את ערכם של המוצרים הבריאים, של השפעת הפירות והירקות על איכות החיים ועוד.
המיזם זוכה להצלחה גדולה ומסייע בפועל למשפחות רבות בקשיי היום יום.
בימים האחרונים, במסגרת המיזם ביבנה, השתתפו משפחות במופע סטנדאפ עם אסף מור יוסף, ופעילות אלתור עם צוות התיאטרון הקהילתי של מרכז עוצמה. המשתתפים הודו נרגשות לרכזים על ההשקעה הרבה שחשפה בפניהם צוהר מרתק.
בכרמיאל נערכה סדנת בישול – 'מאסטר שף', למשפחות המיזם לביטחון תזונתי, במטרה להעניק להן זמן איכות וכלים לתזונה נכונה, בריאה וזולה.
בסדנה השתתפו למעלה מחמישים משפחות. "היה אירוע מדהים", סיכם זאת אחד המשתתפים במסרון ששיגר לרכז המקומי, "נפלה עליי מהלומה מאד קשה היום ואני לא האמנתי שאצליח לחייך היום", כתב משתתפת נוספת, "העליתם אותי לרמות הכי גבוהות!".
וגם באריאל נערכה סדנת כלכלה נבונה, במסגרת המיזם. הסדנה נערכה בשיתוף עם ארגון 'פעמונים'.
בכל שבוע נערכות סדנאות שונות, למשפחות שונות, בכל רחבי הארץ. ב'כולל חב"ד' לא שוקטים על השמרים. "אנחנו מרחיבים כל הזמן את מעגל המיזם למקומות נוספים ברחבי הארץ, הביקוש גדול", אומר הרב מנדי בלוי מה'כולל'.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter