ב תמוז התשפ"ב (01.07.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


מבצע פורים יצא לדרך
ביום ראשון יפתח 'מבצע פורים' במסגרתו יביאו חסידי חב"ד בניצוחם של מנהלי בתי חב"ד בכל רחבי הארץ את שמחת פורים לציבור הרחב.

יג 'אדר ב התשע"א (19.03.2011)

עם צאת השבת, לאחר שהמוני בית ישראל יבדילו בין קודש לחול ובין ישראל לעמים, ימהרו מליוני יהודים בכל העולם כדי לשמוע את קריאת המגילה בבתי הכנסת השונים ולחוג את חג הפורים. 

אולם מעט לאחר מכן, כאשר הריח העז והחריף של אבק שריפת הנפצים והקפצ'ונים רק יתחיל להתפוגג, יתחילו מאתיים שבעים ושש מנהלי בתי חב"ד בארץ הקודש, באמצעות אלפי חסידי חב"ד והתמימים המתגייסים מידי שנה לעשיית נחת רוח מרובה לרבי, במירוץ מטורף כנגד השעון על מנת לנצל את עשרים וארבע השעות של חג הפורים.

"הרבי לימד אותנו ששמחת פורים האישית שלנו לא יכולה להיות שלמה, כל זמן שיש יהודים שאין להם את היכולת לחגוג את פורים מסיבות כאלו ואחרות. לכן במהלך חג הפורים נשתדל להגיע לכמה שיותר יהודים הזקוקים לנו, כמו קשישים, נפגעי טרור, וציבור המאושפזים במרכזים הרפואיים', אומר הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר צאגו"ח בארה"ק.

ברבים מבתי חב"ד החלו בשנים האחרונות לקיים קריאת מגילה במרכזי היישוב לכל אורך הפורים כדי לאפשר לתושבי במקום לשמוע בכל שעה שנוחה להם את סיפור המגילה. השנה תופס המיזם שזוכה לכינוי 'מגילה נונ-סטופ' (מגילה ללא הפסקה) תאוצה רבה ובחלק מהערים הקימו אנשי העיריה בעצמם אוהל מיוחד שישמש כאכסניה נאה לקריאת המגילה, בדוגמת אוהלי התפילה בימים הנוראים.

'אם ברוב החגים, כמו חנוכה, פסח וסוכות עומדים לרשותנו בסביבות שבעה ימים כדי להביא לכל יהודי ויהודי את שמחת החג ואת מצוות החג ומנהגיו, הרי שבפורים עומדות לרשותנו עשרים וארבע שעות בלבד.' אומרים בצעירי חב"ד. 'כפועל יוצא של הקונפליקט בין הרצון להגיע למקסימום פעילות לבין מינימום הזמן העומד לרשותנו אנו זקוקים לעוד ועוד מתנדבים מאנ"ש והתמימים שיבואו לעזור לנו בפעילות הענפה שיש לכל בית חב"ד להציע'.

לבתי חב"ד יש כמובן הרבה מה להציע: אלפי פעילים ייצאו במהלך חג הפורים באמצעות מאתיים שישים ושניים בתי חב"ד בארה"ק אל אנשי כוחות הביטחון. הם יבקרו במחסומים ובמוצבים השונים ויפקדו את תחנות המשטרה, מכבי האש, כוחות ההצלה, המרכזים הרפואיים, בתי-האבות, ואף לבתי-הכלא יגיעו. הם יזכו את הנוכחים בשמיעת המגילה, יאפשרו להם לקיים את מצוות 'משלוח מנות' ואף יחלקו מטבעות וקופות צדקה כדי לזכותם במצוות 'מתנות לאביונים'. כל זה, כמובן, כשהם מצויידים במנה גדושה של שמחת חג. בכל מקום ומקום יותירו אחריהם את עלוני הפורים הצבעוניים והמהודרים לילדים, למבוגרים ובשפה הרוסית שהכין אגף הפרסומים וההוצאה-לאור בצאגו"ח.

פעילות מרגשת תיערך גם בקרב אלמנות צה"ל. למעלה מאלף אלמנות מערכות ישראל יזכו בפורים לביקור מיוחד של נציגות צעירי-חב"ד אשר יעניקו לכל משפחה מארז נאה של משלוח-מנות. הרב אהרון פרוס, האחראי על הפעילות עם אלמנות צה"ל בכל ימי השנה, מציין כי האלמנות מצפות ומייחלות לביקור זה, ומעידות כי זהו רגע שמח ומרגש במיוחד עבורן בחג הפורים.

פעילות דומה תתקיים גם בקרב כאלפיים משפחות נפגעות טרור: 'צעירי-חב"ד למען נפגעי טרור', בניהולו של הרב מנחם קוטנר, אשר באמצעות בתי-חב"ד הפזורים ברחבי הארץ, מתאם לקראת פורים ביקורי-בית של פעילים אשר יביאו עימם את רוח החג למשפחות נפגעות טרור, בכמאה ועשרים יישוביםשם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter