ב תמוז התשפ"ב (01.07.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


דינר מרשים למטה משיח
יום ראשון האחרון, מוצאי ז' אדר. אל טרקלין קבלת הפנים של אולמי 'הדר דימול' המפוארים, התקבצו בזה אחר זה, מאות חסידי חב"ד, רבנים שלוחים ועסקנים, שהגיעו להשתתף ולהצדיע ל'מטה משיח' – הארגון שחרט על דגלו את המערכה האחרונה של 'לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש'.

ט 'אדר ב התשע"א (15.03.2011)

יום ראשון האחרון, מוצאי ז' אדר. אל טרקלין קבלת הפנים של אולמי 'הדר דימול' המפוארים, התקבצו בזה אחר זה, מאות חסידי חב"ד, רבנים שלוחים ועסקנים, שהגיעו להשתתף ולהצדיע ל'מטה משיח' – הארגון שחרט על דגלו את המלחמה האחרונה של 'לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש'.

את הקהל מקבלים אנשי 'מטה משיח', ביניהם יו"ר הארגון הרב שמואל הכהן הנדל, שנראים נרגשים בערב זה. בין הנוכחים בקהל ניתן להבחין בחסידים, לצד אישי ציבור ומקורבים, עומדים ומשוחחים יחדיו בדיבוק חברים, כשלכולם מטרה אחת מאחדת: להיות שותפים, כפי מצוות הרבי. כולם חדורים ברוח המיוחדת שנשבה אותו זמן בלובי המפואר שכינס תחת קורתו את ערב ההצדעה המיוחד.

בשעה היעודה נפתחו דלתות האולם והקהל הגדול החל מתיישב סביב לשולחנות הערוכים. המנחה הרב דב הלפרין – משגיח ישיבת חב"ד באלעד – נטל את שרביט הדיבור והוא מעלה על נס את פעילות 'מטה משיח בארץ הקודש' שבמשך למעלה מעשור שנים מוביל בגאון את מערך ההסברה בכל הקשור למודעות בעידן הגאולה.

הרב הלפרין מציג בגאווה את פעילות 'מטה משיח' והתפתחותו לאורך השנים. בין הפעילות הענפה ניתן למנות את אירועי הענק שמקיים הארגון מידי שנה כמתנה לרבי ביום הולדתו י"א ניסן - שכבר הפכו לשם דבר בקרב רבבות יהודים מכל רחבי ארץ הקודש, שנהנים במפגני האחדות שכמותם לא ידעה חב"ד עד לשנים האחרונות.

בנוסף מפעיל הארגון מערך הסברה והוצאה לאור מקצועיים - כשבין השאר מופיע מידי שבוע העלון "הגאולה - מעניין ועכשווי", המגיע ללמעלה ממאה אלף בתי אב בישראל מידי שבוע (!) ומביא את משנתו של הרבי בכל תחומי החיים - תוך שימת דגש וענין רב על נושא בשורת הגאולה והגואל. מלבד זאת רואות אור מידי תקופה חוברות הסברה צבעוניות ומרהיבות באיכותם ומקצועיותם, המגישות נושאים בשפת הגאולה לכל החפץ ללמוד את משנתו של הרבי.

גם בתחום החב"די לא טומן הארגון את ידו בצלחת ולצד כינוסים ואירועים פרטיים, כמו התוועדויות ארציות ומקומיות - מקיים הארגון מידי שנה את השבת השנתית - "שבת שכולה משיח" - שכבר הפכה למותג בקרב חסידי חב"ד ומלבה את אש האמונה בקרב מאות המשתפים - שחלקם כבר הפכו לקהל קבוע בשבתות. אלו יודעים לספר כי השבתות מותירות רושם עז ומחזקות את כח ההתקשרות בנשיא הדור ופעולותיו.

לצד הפעולות הקבועות משיק מטה משיח פעולות יחודיות לכל זמן, כגון בשנות הקהל, זמני ניסים – כפי שאירע לאחרונה בזמן המלחמה בצפון או בעזה - או פעולות לציון אירועים מיוחדים בחב"ד.

*

אחרי הפתיחה הרשמית לקול תרועות הקהל ומחיאות כפיים סוערות, מוזמן ראש ישיבת חב"ד בצפת, משלוחי הרבי וחבר אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש - הרב יוסף יצחק ווילשאנסקי, לשאת דברים. הרב ווילשאנסקי מדבר על התאריך המיוחד בו נערך ה'דינר' – ז' באדר יום פטירת משה רבינו. את הדברים מקשר הרב ווילשאנסקי לשיחותיו של הרבי מלך המשיח על כך שגואל ראשון הוא גואל אחרון ולקשר בין משה רבינו לגאולה העתידה. בהמשך הדברים מבקש הרב ווילשאנסקי להצדיע באופן אישי ל'מטה משיח', שנקרא אל הדגל למלא את השליחות שהטיל עלינו הרבי של 'קבלת פני משיח' ופרסום בשורת הגאולה.

הנואם הבא הוא איש העסקים הישראלי דוד פיק – מידידי חב"ד בעולם ומתומכי 'מטה משיח' - שרק באותו הבוקר נחת מיפן, אך למרות זאת לא וויתר על ההשתתפות בערב ההצדעה. פיק עצמו זכה לבקר אצל הרבי ב'יחידות' עוד לפני עשרות שנים והופתע כשהרבי גילה התעניינות רבת ענין בעיסוקו בתחום הסחר במטוסים. הוא משתף את הקהל באנקטודות מתוך היחידות עם הרבי, כשהרבי התעניין בפרטים הקטנים ביותר של עיסוקו. במהלך ה'יחידות' אמר לו הרבי "חכמה בגויים – תאמין, אבל אמונה יש רק אצל עם ישראל". לאחר מכן פנה הרבי לדבר איתו על המצב המדיני בארץ. הרבי התייחס לדיבורים על מסירת שטחים וביקש ממנו לעשות הכל כדי להשפיע על החוגים המקורבים למקבלי ההחלטות – עימם הוא עומד בקשר – כדי לדבר על כך שהערובה היחידה להימצאותנו כאן היא ההבטחה האלוקית בתנ"ך. הוא מבקש להעביר מסר לממשלה בעקבות הרצח באיתמר שכניעה לטרור אינה דרך לשלום.

מר פיק ממשיך בדבריו ומספר כי את ראיית קודשו של הרבי הוא פגש לא רק בבקיאות יוצאת הדופן בתחבורה אווירית, אלא בעיקר במפגשיו עם חסידי הרבי בכל הפינות הנידחות בעולם אליהם הוא מגיע. בכל מקום הוא פוגש את השליח של הרבי ובכל פעם נפעם מחדש. "אין ספק", מסיים מר פיק את דבריו, "שאם יש כיום דמות אחת שראויה להנהיג את העם, הרי שזהו הרבי מליובאוויטש". בסיום דבריו אומר לו המנחה כי בקרוב ייחשף כל עם ישראל למיזם חדש בתחום התעופה – שמו של המיזם יהיה "וארו עם ענני שמיא".

לאחר הדברים הנרגשים של מר פיק מוחשך האולם ולקול צלילי התזמורת של המנצחגרשון פריישטט מוזמן הזמר החסידי העולמי יוסף חיים שוואקי, שמנעים את הערב בקולו. בעקבות האירועים הקשים באיתמר מבקש שוואקי להקדיש שיר לנרצחים ולבקש יחדיו את הגאולה בתפילת "רחם נא ה' אלוקינו".

*

השעה מתקדמת והקהל שגודש את האולם מתחמם באווירת "שבת אחים גם יחד", בהתוועדות חסידים. המנחה מבקש מהקהל להרים "לחיים" יחדיו ולאחל ברכה והצלחה לכל מי שהגיע ליטול חלק בגופו ובממונו באירוע המיוחד.

כעת נפתחים המסכים שהוצבו מאחורי בימת הכבוד ועל המרקע נראה סרט וידאו מרשים שהופק לכבוד הערב, הסוקר את פעילות 'מטה משיח' בשנים האחרונות. על המרקע נראה יהודי מתל-אביב שמספר על החוויה המיוחדת שלו כשמידי שנה הוא מקפיד להשתתף בכינוסי הענק שמקיים 'מטה משיח' לכבוד יום הולדתו של הרבי בי"א ניסן. "זוהי חוויה רוחנית אדירה לכל המשפחה", הוא מספר. הקריין מקריא את המספר וסוקר את ההתפחות לאורך השנים ומציג את המספרים המרשימים שמספרים את ההצלחה הכבירה, שחולל הארגון מאז הוקם.

עם סיום הקרנת הסרט עולה לבמה רבה של באר שבע – הרב יהודה דרעי – שנושא נאום מאלף על מנהיגותו של הרבי. "אין זה רק סימלי שאנו מתכנסים כאן כיום ביום הולדתו ופטירתו של משה רבינו", פותח הרב דרעי. הוא מתעכב על ענוונותו של הרבי ועובר לדבר על הרבי. "אצל הרבי ראינו רכות שאין כדוגמתה באהבת ישראל אדירה לכל אחד, בנעימות ובדרכי נעם שאיש לא יכול להבין, ויחד עם זאת מצאנו תוקף של תורה, כשהיה צריך למחות על שלימות הארץ, על מיהו יהודי, על פגיעה בקודשי ישראל. זוהי מנהיגות אמת". הרב דרעי פונה לתומכים היושבים באולם ומברכם בכל מילי דמיטב על פועלם למען הארגון. הוא מסיים בתפילה ש'מטה משיח' יזכה להשלים את מטרתו בעולם ונזכה תיכף ומיד לגאולה שלימה.

בשלב הזה ניתן לחוש את העוצמה האדירה באולם הגדול. המשתתפים מרימים כוסות לאמירת "לחיים" חסידית ומאזינים בקשב רב לדברים. כעת מבקש המנחה להזמין את מי שמזוהה יותר מכל עם 'מטה משיח' – הלא הוא הרב שמואל הנדל – יו"ר 'מטה משיח' בארץ הקודש, שנטל על עצמו את התפקיד לפני למעלה מעשור שנים ומאז זכה לחולל מהפכה של ממש בהצבת הארגון בשורה הראשונה של נושא הסברת הגאולה בארץ הקודש.

את דבריו פותח הרב הנדל בשיתוף אישי בפני הקהל. "כשנפגשתי בפעם הראשונה עם פרופ' ירמיהו ברנובר – שעמד בראש 'מטה משיח' – והוא ביקש ממני לקחת על עצמי את ניהול הארגון, השבתי לו שהתנאי הראשון הוא שאני לא יתעסק כלל בענייני כספים... אבל לבסוף הרבי השליך אותי למערכה הזו ולא יכולתי לברוח מהמערכה, עד שהיום גם כל העול הכספי רובץ עלינו". הרב הנדל קורא למשתתפים בערב להיות שותפים כדי ש'מטה משיח' יוכל להמשיך בפעילות במלא המרץ ולהרחיב את האירועים השנתיים ואת מערך ההסברה. הדברים המרגשים פונים לכל אחד מהיושבים בקהל.

"בפעם הראשונה כשקיימנו את יום ההולדת של הרבי בהיכל 'יד אליהו'", מספר הרב הנדל, "אמר לאשתי  שאנחנו מקבלים על עצמנו החלטה לפעול באופן של מסירות נפש ולבקש מהרבי את הכוחות, ואכן נזרקנו אל האש כפשוטו ממשך, עם חובות אדירים, אבל ברוך ה' מאז כל שנה רק הלכנו והכפלנו את האירועים והצלחנו לאחד באמת רבבות יהודים בבקשה לגאולה ביום ההולדת של נשיא הדור. בדור הקודם, השליחות של חסידי הרבי הריי"ץ הייתה לצאת אל הנודע כפשוטו ממש. הם יצאו אל השליחות וידעו שבפעמים רבות הם לא ישובו ממנה כלל. אבל הם פעלו במסירות נפש וזה היה הכוח ששבר את מסך הברזל. כך גם בדורנו הרבי דורש מאיתנו לעשות למעלה מהטבע כדי להביא בפועל ממש את ההתגלות לעיני כל בשר".

הרב הנדל מספר שבכל פעם שמתקבלת החלטה על קיום אירוע ענק ו'מטה משיח' חותם על חוזים של מאות אלפי שקלים, זה נעשה מתוך הליכה באופן של "לכתחילה אריבער" והיד ממש רועדת כשחותמים את החוזים... אבל הרבי לא נשאר חייב אף פעם ותמיד מתרחשים הניסים והרבי דואג לשלם בכל המצטרך.

*

נאומו המרגש של הרב הנדל – שיצא מלב אל לב – מרגש את הקהל ומותיר רושם עז באוויר. עכשיו עובר המנחה לאחד הרגעים המרגשים בדינר: מכירת ספר תהלים שבו אמר הרבי מזמורי תהלים בחודש מנחם-אב ה'תשל"ה. בקהל מושלך הס ומספר משתתפים מתחילים את ההתמודדות על המכירה הפומבית של ספר התהלים, כשלבסוף זוכה במצווה ר' יוסי גבירץ מקהילת חב"ד ברמת אביב, שהציע את הסכום הגדול ביותר: 15,000 דולר שיתרמו ל'מטה משיח'. ר' יוסי ניגש מרוגש לבימת הכבוד לקבל את ספר התהלים מאת הרב הנדל ורבים מהמשתתפים ניגשים לברכו על הזכיה ברכישה ובזכות.

הפריט הבא שמוצג לרכישה הוא ספר תניא שהרבי חילק במו ידיו ובתוכו שטר של דולר לברכה מידו הקדושה של הרבי. גם הפעם ניטש מאבק מכובד בין מספר משתתפים שמבקשים לרכוש את הזכות ולבסוף נרכש הספר בסכום של 10,000 דולר.

למרות השעה הקהל באולם נוטל חלק פעיל בערב. על המסך מקרינים כל הזמן את הסכומים שנתרמים על-ידי היושבים בקהל והסכום כבר מגיע לכמאתיים אלף שקלים. עתה מוצג לרכישה קונטרס שחולק על-ידי הרבי ביום הבהיר כ"ב שבט ה'תשנ"א. את הקובץ רוכש הנגיד החסידי הרב פרופ' שלמה קאליש שמספר לקהל שכ"ב בשבט הוא יום הולדתו.

*

סמוך לשעת חצות מאוחרת ננעל הדינר המפואר ברוב שיר וזמרה עם הזמר יוסף חיים שוואקי שהנעים את הערב בשירי משיח שמחים ואף השיק סינגל חדש על המילים "אני מאמין". הקהל הגדול מתפזר אט-אט ומותיר באולם קריאה אחת נרגשת של "עשו כל אשר ביכולתכם" להביא משיח צדקנו בפועל ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter