ב תמוז התשפ"ב (01.07.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


פיגוע כתוצאה מדיבורים
דם יהודי נשפך כתוצאה מדיבורים: ככל הנראה שני מחבלים חדרו לבית בהתנחלות איתמר שבשומרון ודקרו למוות 5 בני משפחה שישנו: ההורים, ילד בן 11, ילד בן 4 ותינוקת. הבת הבכורה, בת 12, גילתה את המחזה המחריד וברחה לשכנים עם שניים מאחיה שנותרו בחיים.

מערכת ynet
ז 'אדר ב התשע"א (13.03.2011)

לפחות מחבל אחד חדר הלילה להתנחלות איתמר, דרומית מזרחית לשכם, נכנס לבית ודקר למוות חמישה בני משפחה- זוג הורים, ילד בן 11, ילד בן 4 ותינוקת בת שלושה חודשים. אחת הילדות, בת 12, שחזרה על פי אחת הגרסאות מפעילות של "בני עקיבא", הבחינה במתרחש, חילצה שניים מאחיה - בן 8 ובן שנתיים שהיו בחדר צידי - וברחה עמם לבית השכנים. ככל הנראה שני מחבלים אחראים לפיגוע, וכוחות הביטחון מנהלים מצוד אחריהם - לאחר שאלו נמלטו.

האירוע החל אמש (יום ו'), בסביבות 22:00, כאשר מחבל אחד או שניים, חמושים בסכין, דילגו מעל הגדר וחדרו להתנחלות. הם נכנסו לבית משפחה ודקרו למוות את ההורים וילדיהם שישנו באותה עת. ככל הנראה, המחבלים רצחו קודם את בן ה-‏11 ובן ה-‏4, ולאחר מכן את שני ההורים, כבני 40, ואת התינוקת. החמישה נרצחו במיטתם.

כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה הגיעו למקום, ובהם הרמטכ"ל הנכנס בני גנץ. כוחות מיוחדים של צבא ומשטרה החלו בניסיון להתחקות אחר המחבל או המחבלים. גששים סרקו אחר עקבות המחבל ובשמי האזור שוגרו פצצות תאורה רבות וישנה נוכחות רבה של כלי טיס של חיל האוויר. 

המערכת האלקטרונית התריעה על נגיעה אך לא על פריצה, ולא ברור מדוע כיתת הכוננות לא קפצה לאזור. המחבלים, שנמלטו דרך הנתיב ממנו הגיעו, לא סרקו את כל החדרים - וכתוצאה מכך שניים מהילדים הקטנים נשארו בחיים. בשעה 00:30 שבה הילדה בת ה-‏12 מפעילות בתנועת בני עקיבא וגילתה את המחזה המחריד. היא לקחה את שני אחיה שנותרו בחיים ופנתה לשכנים, שהזעיקו את כוחות החירום.

משחקי ילדים פזורים לצד שלוליות דם

צוותי מד"א-ירקון קבעו את מותם של חמשת בני המשפחה. דובר מד"א, זכי הלר, אמר כי "קיבלנו קריאה בסביבות 1:00. למקום יצאו כוחות גדולים מאוד שכללו ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים ממוגני ירי וכוננים שלנו מאיתמר ומיישובים סמוכים. כשכוחות ההצלה נכנסו לבית התגלה לפניהם מראה קשה ביותר. לא נותר לנו, אלא לקבוע את מותם".

מנהל אגף המבצעים של מד"א, הפרמדיק גיל מוסקוביץ', סיפר כי "התקשר למוקד אזרח וסיפר שהגיעה אליו ילדה בת 12 שמוסרת כי מחבלים חדרו לביתה. צוותים שהגיעו למקום מצאו זוג הורים ושלושה ילדים שנרצחו באופן אכזרי. ההורים שכבו זה לצד זה בחדרם, כשהאם היתה על הרצפה. בחדר ההורים מצאנו שלוש גופות, שני ההורים ותינוק".

פרמדיק מד"א ירקון, כבהא מועאיוה, היה מהראשונים שהגיע לזירה. הוא סיפר ל-ynet כי "כשהגענו לאירוע ראינו מחזה מזעזע. לארבעה הדקורים הראשונים לא ניתן היה לעזור. בתום הסריקה הבחנתי בפעוט כבן 3 שהיו לו עדיין סימני דופק. ביצענו בו החייאה ממושכת אך נאלצנו לקבוע את מותו. זירת הרצח היתה מזעזעת, משחקי ילדים פזורים לצד שלוליות דם".

"אין מילים לתאר את גודל הזוועה והכאב"

מדובר צה"ל נמסר כי "כוחות צה"ל עורכים סריקות באזור כדי לאתר את המחבל. צה"ל עורך בדיקות בכל המעברים שהוקמו במרחב". יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, הגיע ליישוב בעקבות הפיגוע. הזעזוע ניכר על פניו, כשאמר לתקשורת כי "מדובר ללא ספק באחד הפיגועים הקשים בשנים האחרונות. אין מילים לתאר את גודל הזוועה והכאב".

לדברי דיין, "מי שהתפתחה לחשוב שהפלסטינים חדלו ממעשי הרצח רואה שהם לא בוחלים בשום שיטה ובשום קורבן יהודי, צעיר בימים ככל שיהיה. הגיע הזמן שהממשלה תתעשת ותתחיל לתת גב להתיישבות שעומדת חשופה בחזית".

יו"ר מועצת יש"ע סיפר כי הוא מכיר את המשפחה באופן אישי ושוחח עם תושבי איתמר במהלך הלילה. "התחושות ביישוב קשות, זה אחד הפיגועים הקשים והמזעזעים ביותר שזכורים לי. לצערנו איתמר שילם את המחיר הגדול ביותר בנוגע לטרור. 15 מבניו ובנותיו נרצחו. זה כאב עצום לכולם, זו זוועה. יחד עם זאת, פרנסי היישוב והמועצה האזורית מתפקדים היטב ולצערי הרב הם מיומנים בטיפול באסונות כאלו. יש דרכים בטחוניות להגן על מרכז היישוב ועל השכונות המרוחקות שלו, הקרויות מאחזים".

ההתנחלות איתמר, המוקפת בכפרים פלסטיניים, ידעה בשנים האחרונות כמה פיגועים רצחניים. ביוני 2002 חדר מחבל להתנחלות ופתח באש לכל עבר.  ושלושה משבעת ילדיה - נריה בת ה-‏15, צביקה בן ה-‏12 ואבישי בן ה-‏5 נרצחו. יוסי טויטו, בן 40, ששימש כמפקד כיתת הכוננות של איתמר, נורה אף הוא למוות כשהגיע לבית המשפחה בניסיון לעזור.

כחודש לאחר מכן כשהוא חמוש בשני סכינים. בסביבות 3:00 בלילה התעוררו משנתם בני הזוג אורנה ודוד מימרן, התעמתו עם המחבל שפרץ פנימה והתנפל עליהם. בתום מאבק עם יושבי הבית ועם חיילים שהגיעו לסייע להם נהרג המחבל. הבעל ואשתו נפצעו בינוני וקל.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter