כח ניסן התשפ"א (10.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש ניסן


מעניקים מתנת יום-הולדת
י"א בניסן, יום-ההולדת של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח נחשב כיום של התגברות המזל לכולנו. זהו עיתוי מצוין להביע תודה לקדוש-ברוך-הוא על המתנה המופלאה שהעניק לנו בדמותו של הרבי

כט 'אדר ב התשע"א (04.04.2011)

חב"ד
ביום שישי, י"א ניסן תשע"ג (22 במרץ 2013), יחול יום הולדתו ה-111 של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כבוד קדושת רבי מנחם מענדל שניאורסון.
 
בדרך כלל נחשב יום-הולדת לציון-דרך אישי והוא נחגג בחוג המשפחה וידידים קרובים. אבל כאשר מדובר ביום-ההולדת של הרבי – זהו ציון-דרך בחייו של כל אחד מאתנו. כל יהודי יכול לראות יום זה כיום שמחה אישי שלו.
 
ראשית, מפני שרבי הוא ראשי-תיבות ראש-בני-ישראל. רבי הוא הראש והמוח של עם ישראל, דרכו מזרים הקדוש-ברוך-הוא אנרגיה אלוקית לכל עם ישראל. על פי המוסבר ב'זוהר הקדוש', הדרך שבחר הבורא לקיים את העולם היא על-ידי 'צדיק יסוד עולם' שמכונה 'ממוצע המחבר'. כלומר, מציאות שדרכה מתרגם השם את הרצון והשפע האלוקיים האין-סופיים לממדים שאנשים כערכנו מסוגלים להכיל. בדורנו זהו הרבי מליובאוויטש.
 
שנית, מפני תרומתו חסרת התקדים של הרבי לעיצוב פני דורנו בכל הקשור לענייני יהדות. ממסגרת מסוגרת שבאה לידי ביטוי רק בקרב באי בתי-הכנסת, הפך הרבי את היהדות למורשת גאה ומעשית לכל יהודי באשר הוא. באמצעות אלפי שלוחיו הפזורים בכל קצוות תבל, ממשיך עד היום להגיע אור היהדות לפינות הנידחות ביותר ולחדור גם ללבם של יהודים שרגלם לא דרכה במקום מוצהר של דת.
 
*
 
הרבי הוא איש שהכול בו. גאונות מדהימה בכל מכמני התורה, הקפדה מופלגת על כל תג בהלכה, אהבת-ישראל קורנת לקטן כלגדול, חזון נבואי, מעשיות כבירה ומנהיגות חובקת עולם.
 
אין מי שנפגש ברבי ולא נותר נפעם. השילוב המרתק של בקיאות עד לפרטים הקטנים בכל תחומי הדעת והחיים, כנות, אכפתיות תהומית ודיבור בגובה-העיניים – הפך את הרבי לתל תלפיות שהכול פונים אליו. תלמידי-חכמים נתפסים לחידושים הגאוניים בכל מקצועות התורה; פוליטיקאים משתאים מראיית הנולד המפוכחת; אנשי-צבא יוצאים מהכלים מההבנה האסטרטגית הבריאה; מדענים – מהניתוחים המדעיים הבהירים ומההוכחות המוצקות באמיתותה של התורה; סתם 'עמך' – מאהבת-הזולת השופעת, שבאה לידי ביטוי בתשומת-לב אבהית לכל פונה, אף ילד, כמו היה בן יחיד ממש; מהברכות שמחוללות נסים לאלפים ורבבות אצל אנשים פרטיים; מהנבואות האלוקיות שנאמרו בהזדמנויות שונות והתממשו בדיוק מפליא. איש איש והייחודיות שמקסימה אותו במכלול האגדי הגלום ברבי.
 
מנהיגותו של הרבי חובקת לא רק את עם ישראל. הרבי הוא מנהיג ישראל היחיד, לפחות מאז יצא עמנו לגלות, שפנה בקריאות חוזרות ונשנות אל עמי העולם לקיים את שבע המצוות המיועדות להם, כפי שנכתב בתורה. בעקבות קריאותיו חתמו מנהיגי מדינות רבים ועודדו את אזרחיהם לקבל על עצמם את אמנת "שבע מצוות בני נוח" – תופעה היסטורית מדהימה לפי כל קנה-מידה.
 
*
 
על-פי מקורות היהדות, ביום ההולדת גובר מזלו של האדם, ולמעשיו והתנהגותו ביום זה – השפעה עמוקה על עתידו. י"א בניסן, יום-ההולדת של הרבי נחשב כיום של התגברות המזל לכולנו. זהו עיתוי מצוין להביע תודה לקדוש-ברוך-הוא על המתנה המופלאה שהעניק לנו בדמותו של הרבי.
 
הבעת התודה הטובה ביותר היא על-ידי שנעניק מתנה – 'מתנת יום-הולדת'. נקבל על עצמנו החלטה טובה בתחום התורה והמצוות – מתוך כוונה לזירוז הגאולה ומתוך אמונה שלמה כי בזכותה של ההחלטה נזכה כבר לרגע הנכסף של התגלות הרבי לעין כול כמלך המשיח. זו תהיה מתנה מושלמת לרבי, לעצמנו ולעולם כולו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter