כח ניסן התשפ"א (10.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש ניסן


שבים וחוגגים את יום-ההולדת
המוני חסידי חב"ד ועמם רבבות מוקירים ומעריכים מכל זרמי היהדות ישובו ויחגגו את י"א בניסן – יום-הולדתו של המנהיג הדגול והנערץ, רבם של ישראל, הרבי מליובאוויטש.

יז 'אדר ב התשע"א (23.03.2011)

המוני חסידי חב"ד ועמם רבבות מוקירים ומעריכים מכל זרמי היהדות ישובו ויחגגו את י"א בניסן – יום-הולדתו של המנהיג הדגול והנערץ, רבם של ישראל, הרבי מליובאוויטש.
 
אלפי מאמרים נכתבו על דמותו המופלאה של הרבי. 'איש אשכולות', כפי שמפרשים חז"ל את הביטוי – איש שהכול בו. גאונות מדהימה בכל מקצועות התורה ומכמניה, הקפדה מופלגת על כל תג בהלכה, אהבת-ישראל קורנת לקטן כלגדול ומנהיגות חובקת עולם. 

אין מי שנפגש ברבי ולא נותר נפעם. השילוב המרתק של בקיאות עד לפרטים הקטנים בכל תחומי הדעת והחיים, כנות ואכפתיות תהומיות ודיבור בגובה-העיניים – הפך את הרבי לתל תלפיות שהכול פונים אליו. מרבנים וראשי ישיבות דגולים, דרך פוליטיקאים, אנשי צבא, כלכלנים, עסקנים וכל שאר מיני ידוענים, עד לפשוטי העם ואף ילדים קטנים. כולם מעידים כי בעת שיחתם עם הרבי חשו בברור כי הרבי מעורה היטב בכל עניין שמעלים, והעיקר – כל ישותו של הרבי נתונה אך ורק להם.
 
                                                       *
 
עם הזמן הנוקף נחשפות עוד ועוד עדויות על מעורבותו הפעילה של הרבי בחייהם הפרטיים של רבבות יהודים. אם במתן עצה ואם בהענקת ברכה שמימית שחוללה נפלאות. שלא לדבר על החלטות ציבוריות כבדות-משקל שהוכרעו בהזדמנויות שונות, ידועות יותר וידועות פחות, על פי מילתו של הרבי.
 
לדוגמה: מבצע יהונתן המהולל, להצלת החטופים היהודים באנטבה בשנת תשל"ז (1977), שיצא לדרך רק לאחר שנתקבלו במשרד ראש-הממשלה אישורו וברכתו של הרבי. או העלאה חשאית של קבוצה מיהודי תימן לישראל בשנת תשנ"ב (1992), שהושלמה רק לאחר שהרבי הוכנס בסוד העניינים. וכהנה רבות.
 
זרועות מנהיגותו של הרבי, המושתתת לחלוטין על אדניה המוצקים של התורה, מכוונים בעיקר כמובן אל קיום התורה והמצוות של עם ישראל. אין מי שלא עומד משתומם לנוכח מפעל השלוחים שבנה הרבי, המונה נכון להיום למעלה משלושת-אלפים שלוחים, פרושים ברשת צפופה ומכסים כל נקודה ברחבי תבל שיש בה נוכחות יהודית. קשה לשער כמה מיליארדים של מצוות ומעשים טובים התקיימו ביובל השנים האחרון ושנזקפים אך ורק לזכותו של הרבי.
 
אולם מנגנון המנהיגות של הרבי חובק לא רק את עם ישראל. דומה כי הרבי הוא מנהיג ישראל היחיד, לפחות מאז יצא עמנו לגלות, שפנה בקריאות חוזרות ונשנות אל עמי העולם לקיים את שבע המצוות המיועדות להם, כפי שנכתב בתורה. בעקבות קריאותיו חתמו מנהיגי מדינות רבים ועודדו את אזרחיהם לקבל על עצמם את אמנת "שבע מצוות בני נוח" – תופעה היסטורית מדהימה לפי כל קנה-מידה.
 
                                                       *
 
כאשר מוסיפים לכל האמור את גילויי הנבואה שהאציל עלינו הרבי – למשל, הנבואה לניצחון במלחמת ששת-הימים, הנבואה לפריצת מלחמת יום-הכיפורים ונצחוננו בה, הנבואה לקריסת גוש הקומוניזם, ועוד – ובמיוחד כאשר נודעים שהרבי ניבא כי בדורו הנוכחי, בכל רגע ממש, עומדת לבוא הגאולה בפועל ממש – כמו מאליה נמסכת בתודעה ההכרה כי המנהיג הראוי ביותר להוביל את העולם אל הגאולה הוא הרבי. הכרה שהרבי בעצמו אישר ועודד.
 
לא פלא אפוא שהמוני בית-ישראל מתמידים לחגוג מדי שנה את יום-הולדתו של הרבי. אנו חיים בתקווה ובביטחון מתמידים כי הרבי, שחי בקרבנו וממשיך לנווט את חיינו – עומד בכל רגע להתגלות כמלך המשיח ולגאול אותנו גאולת עולמים.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter