כח ניסן התשפ"א (10.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג פורים » מבט לעומק


הנאיביות היהודית המנצחת
מרדכי ידע היטב שבמגרש המציאותי אין לו סיכוי נגד המן ומעלליו. אבל כמאמין נצחי הוא גם ידע היטב שהמציאות במגרש הפיזי לא מתנהלת מכוח עצמה. יש מישהו למעלה שמושך בחוטים

ז 'אדר ב התשע"ו (17.03.2016)

חב"ד
העובדות המרכזיות של נס פורים פרושות במגילת אסתר. אולם פרטים נלווים רבים, המוסיפים נופך ייחודי לתיעוד הנס, לא מופיעים במגילה אלא בתעודות היסטוריות אחרות שנרשמו על-ידי חז"ל.
 
אחד מהם הוא תיאור מפגש בין מרדכי לבין קבוצת ילדים יהודים שיצאו מלימודיהם בבית-הספר, מיד לאחר שנחתמה גזרת הכליה. מפגש שהיה למראה עיניו של המן הרשע. מרדכי ביקש מכל אחד מהילדים "פסוק לי פסוקך", והם השיבו, לפי הסדר: "אל תירא מפחד פתאום ומשואת-רשעים כי תבוא", "עוצו עצה ותופר, דברו דבר ולא יקום – כי עמנו א-ל", ועוד.
 
מרדכי קרן מאושר למשמע אוזניו ואף הפגין את אושרו לפני המן: "בשורות טובות (ש)בשרוני – שלא אפחד מן העצה הרעה שיעצת עלינו!".
 
*
 
תאמרו שזו לא נאיביות בהתגלמותה. זה עתה הסתיימה הישיבה של שני האישים המשפיעים ביותר לכאורה בעולם. המלך המושל בכיפה אחשוורוש ומשנהו הצורר המן. החלטות הישיבה הועלו על גבי הכתב, נחתמו בטבעת המלכותית – וזהו. התסריט עבר לכאורה את נקודת האל-חזור. כליית היהודים הפכה לעובדה מוגמרת, היו לא תהיה. הלוא אין בעולם מי שיכול נגד המן, במיוחד לא כאשר ענודה על אצבעו טבעת המלך.
 
ומרדכי, מזהה את הטבעת על האצבע – ולא מעפעף מולה. הוא לא מפחד ממנה ולא ממי שעונד אותה. יש לו ביטוח מקיף: שלושה ילדים מצוידים בחופן מילים מקראיות, שחזקים לדעתו יותר מהמן והטבעת גם יחד. 'הבנת, המן' – הוא מבהיר לו – 'אין לך סיכוי נגדנו!'. סוראליזם במיטבו!
 
אבל זו בדיוק הנקודה. סוראליזם. על-מציאותיות. מרדכי ידע היטב שבמגרש המציאותי, הפיזי, אין לו סיכוי נגד המן ומעלליו. מדובר בקרימינל בינלאומי, שבטח לא איש ספר והגות כמוהו יצליח להפגין שרירים מולו. אבל כמאמין נצחי, הוא גם ידע היטב שהמציאות במגרש הפיזי לא מתנהלת מכוח עצמה. יש מישהו מלמעלה שמושך בחוטי המציאות ומנווט אותם כרצונו, והמישהו הזה הוא ששם בפי הילדים את הפסוקים. המישהו הזה הוא ששידר אליו את מסר האמונה באמצעות הפסוקים. ולכן הוא נרגע. ובינינו: מי לא היה נרגע אם היה מקבל מסר מרגיע מהקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו?
 
*
 
והנה ההיסטוריה חוזרת. אמנם המן נתלה כבר לפני כאלפיים וחמש-מאות שנים, אבל מאז קמו לו ממשיכים רבים. לפעמים מחוץ לפרס, ולפעמים בתוכה. צוררים שונים ומשונים שלא מתביישים להכריז השכם והערב על כוונותיהם הזדוניות נגד היהודים.
 
אבל אנחנו לא מפחדים כלל וכלל. אם את המן, שהיה בעמדת כוח בינלאומית חזקה יותר מכל שונאינו בהווה, ניצחו מרדכי ואמונתו – ודאי וודאי שגם את הצוררים התורנים ינצחו מרדכי של דורנו ואמונתו.
 
כמרדכי בשעתו, שתגבר וחיזק את האמונה בכל עם ישראל ובזכות זה הם יצאו מצרה לרווחה – כך בדורנו יש לנו מתגבר ומחזק אמונה: הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הרבי שמצודת השלוחים שלו פרושה ברחבי העולם כולו, מחזק ומתגבר דרכם את האמונה בלב כל ישראל. והרבי מבטיח, בנבואה, שאנו על סף הגאולה השלמה וכל ההתרחשויות שבעולם רק מקרבות אותנו אליה ואל לנו לחשוש מפניהן. אז בינינו: אם יש לנו מסר מרגיע משם הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו, אנו צריכים ליותר מזה?
 
למען האמת, אנו כן זקוקים ליותר מזה: להיות כבר אחרי הנס הגדול והמוחלט. לראות כבר בהתגשמותן של כל נבואות הגאולה, בפועל ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter