ג טבת התשע"ט (11.12.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מטרת החיים
מטרת חייו של כל יהודי (בכל הדורות) הינה להביא לעולם את הגאולה. בכל רגע צריכה כל הווייתנו להתעצם עם ההכרה כי אנו חיים כדי 'להביא לימות המשיח'.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש טבת


הגזע שממנו יצא החוטר
אדמו"ר הזקן השתייך לזן המנהיגים שהיו ענקים בכל המובנים ובכל התחומים. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, השביעי בשושלת שייסד אדמו"ר הזקן, שייך גם הוא לזן המנהיגים הזה

טז טבת התשע"א (23.12.2010)
 
כבר מילדות ניכר עליו כי נועד לגדולות. שילוב של קליטה גאונית, יכולת הבעה מדהימה בכתב ובעל-פה וכושר מנהיגות לא שגרתי. זהו מייסד חסידות חב"ד, רבי שניאור זלמן מלאדי, המוכר בכינוי אדמו"ר הזקן. בערב השבת הנוכחית, כ"ד בטבת, תמלאנה 198 שנים להסתלקותו.
 
בהיותו בגיל שמונה הוא ערך חיבור ששזר בתמציתיות את פירושיהם של רש"י, רמב"ן ואבן-עזרא על התורה. זמן-מה לאחר מכן שרף את החיבור משום שחלם שלוש פעמים כי עומד למשפט מול שלושה ענקי רוח אלה, באשמה כי בעטיו יחדלו להגות בפירושיהם.
 
כאשר התבגר אך מעט, מסר שיעור מעמיק באסטרונומיה על פי התורה, ולמדנים דגולים שהקשיבו נותרו פעורי פה. בד בבד, נהג לאסוף ילדים, להעניק להם מיני מאכל ומתיקה ולהחכימם באורחות היהדות.
 
מקובל להתייחס לילדי פלא בהסתייגות. טוענים כי בהמשך חייהם ה'פלא' נעלם ופעמים גם שה'ילד' שבהם נשאר. אולם לא כן במקרה הזה. ככל שנקפו השנים, הלך אדמו"ר הזקן והתעלה בידיעותיו המפליגות בכל מקצועות התורה ובהליכות הקודש שסיגל. גם המנהיגות שבו צמחה וקיבלה ביטוי רחב.
 
*
 
ב-72 שנות חייו הטביע אדמו"ר הזקן חותם עמוק על העולם היהודי. דרך החסידות שייסד, חסידות חב"ד, הייתה לזרם ייחודי, שעד היום סוחף אחריו עוד ועוד יהודים מכל קהילות ישראל. חיבוריו התורניים הפכו לנכסי צאן ברזל בארון הספרים היהודי. הבולטים שבהם הם 'תניא' – ספר היסוד של תורת החסידות, המלמד על מבנה הנפש היהודית ומכוון כיצד להתמודד עם בעיות רוחניות שהחיים מזמנים, ו'שולחן ערוך' – חיבור הלכתי (במבנה השולחן ערוך המפורסם של רבי יוסף קארו), המתייחד באיסוף תמציתי של עיקרי השיטות בכל נושא, ניתוח בהיר של נימוקיהן והכרעה למעשה.
 
אדמו"ר הזקן הותיר רושם עז גם מחוץ לעם היהודי, בין השאר בשל החלק המכריע שהיה לו בתבוסת נפוליאון מול צבא הצאר. מאסרו המפורסם במבצר הפטרופבלי (בעקבות הלשנת שווא) מונצח עד היום על-ידי דיוקן עשוי שעווה שניצב במבצר.
 
שם המשפחה של צאצאיו נקרא על שמו – שניאורסון. משפחה שהפכה שם נרדף למנהיגות וגדולה מופלאה בתורה. גם בדורנו, הדמות היהודית הפופולארית והמשפיעה ביותר נושאת שם משפחה זה. זהו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – השביעי בשושלת שייסד אדמו"ר הזקן, שושלת חב"ד.
 
*
 
מנהיגים רבים קמו לעם ישראל במרוצת הדורות. אולם רק חלק מסוים מאוד מביניהם היו אנשי אשכולות במלוא מובן המילה. כל היתר היו מיוחדים בתחומים ספציפיים, ואילו בתחומים אחרים לא בלטו כל כך.
 
אדמו"ר הזקן השתייך לזן היותר נדיר של המנהיגים – אלה שהיו ענקים בכל המובנים ובכל התחומים. וכך גם הרבי של דורנו שייך לזן המנהיגים הייחודי הזה. מי שנחשף לסיפורים ואנקדוטות מקורות חייו של הרבי, עומד נפעם לנוכח מגוון הכישרונות הבלתי נתפס. עובדות שברובן ידועות ומוכרות.
 
בדרך כלל, מעניק הקדוש-ברוך-הוא יכולות עשירות כאלה לאנשים שנועדו לחולל מהפך. אדמו"ר הזקן סלל דרך חדשה בעבודת הבורא ולשם כך השתמש במכלול התכונות שקיבל מהקדוש-ברוך-הוא. וכך גם הרבי מוביל את עם ישראל למהפך הנכסף מגלות לגאולה שלמה ולשם כך משתמש במכלול הכישורים והיכולות שקיבל מהקדוש-ברוך-הוא.
 
כאשר הגאולה תבוא והרבי יתגלה לעין כול כמלך המשיח – תבלוט במיוחד דמותו הרבגונית והמופלאה מכול. וכמו  שנאמר על המשיח: "הנה ישכיל עבדי, ירום ונישא וגבה מאוד".
 
טיזר
 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter