כא אב התשפ"א (30.07.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש כסלו


נפער חלל? נשתמש בו ככוח עילוי!
ראש-חודש כסלו הוא יום שנחגג על-ידי רבבות חסידי חב"ד בכל העולם. ביום זה, לפני 31 שנה, נראה הרבי מליובאוויטש אל החסידים, לאחר כחמישה שבועות של טיפולים רפואיים בעקבות אירוע לב קשה. יציאתו של הרבי אל החסידים ציינה בעצם את החלמתו, ואת השמחה הגדולה על כך אנו חוגגים עד היום.

כה תשרי התשע"א (03.10.2010)

ראש-חודש כסלו הוא יום שנחגג על-ידי רבבות חסידי חב"ד בכל העולם. ביום זה, לפני 31 שנה, נראה הרבי מליובאוויטש אל החסידים, לאחר כחמישה שבועות של טיפולים רפואיים בעקבות אירוע לב קשה. יציאתו של הרבי אל החסידים ציינה בעצם את החלמתו, ואת השמחה הגדולה על כך אנו חוגגים עד היום.
 
סביר להניח, כי רבים התמהים מה המקום לשמחה על כך כעת. גם כאלה שמכירים את אמונתם של חסידי חב"ד כי הרבי ממשיך לחיות – עדיין לא מבינים את פשר השמחה. כל עוד הייתה משמעות להחלמתו של הרבי –  ראו אותו, שמעו ממנו דברי תורה – אכן הייתה זו שמחה גדולה. אבל כעת, אין שום משמעות להחלמה! מה בדיוק התועלת כיום מכך שהחלים הרבי? יהיו אולי גם מי שיוסיפו: הרי אם מאמינים שהרבי לא מת, אז הוא גם לא היה חולה... 
 
דיאלוג קצר ומאלף שקיים הרבי עם רופא שטיפל בו אז, לאחר התקף-הלב – יוכל לשמש הסבר לעניין. היה זה בעת שלקח הרופא דגימת דם מהרבי. הרבי שאל את הרופא, מה גורם לדם להתנקז אל תוך המזרק – דקירת הווריד במחט, או הריק, הוואקום שבמזרק? השיב הרופא, כי הריק, כמובן, הוא שיונק את הדם.
 
הרבי, שבעצם ציפה לתשובה הזו, תאר לרופא כי זה מזכיר לו דברים שהשיב לחסיד ששקע במצוקה גדולה. "הסברתי לו כי לחֶסר, לריקנות, יש אנרגיה חזקה מאוד ועליו להשתמש בה כמקפצה שמקנה כוח עילוי. אם רק מנתבים את כוח העילוי אל המחוזות הנכונים – מפיקים ממנו תועלת עצומה, כזו שבלעדי הריקנות לא היו מגיעים אליה".
 
ליד הרבי והרופא עמד גם אחד ממזכיריו של הרבי. הרבי ביקש ממנו, כי ייכנס לבית-המדרש ויספר לחסידים את הדברים ששמע מהרופא וממנו. "עוד מעט ישבו החסידים בהתוועדות רעים, ומקומי הקבוע שם יישאר ריק. חשוב שתאמר לכולם, כי לריקנות הזו יש מטרה אחת: לשמש כוח עילוי שמרומם למצב גבוה יותר מזה שקדם לריקנות".
 
                                                         *
 
זו אפוא הסיבה, לפחות אחת הסיבות, לשמחת החסידים בראש-חודש כסלו מדי שנה, עד היום. בראש-חודש כסלו הוכח בגלוי, כי החלל שנפער בחיי החסידים היה רק זמני ובעצם, כפי שהעיד הרבי בעצמו, כל מטרתו הייתה לרומם את התקשורת שבין הרבי אל החסידים לרמה גבוהה יותר.
 
גם החלל הגדול שנפער בחיינו היום – החסר הנורא של ראיית הרבי ושמיעת קולו – הוא זמני ובעצם מיועד אך ורק להביא אותנו למצב רוחני הרבה יותר גבוה. הקדוש-ברוך-הוא החליט כי המעבר אל המצב האיכותי המיוחד של חיים בגאולה, מוכרח להיעשות באמצעות המקפצה הרוחנית שיוצר החלל שבאי ראיית פני הרבי ובאי שמיעת קולו.
 
לכתחילה, היינו שמחים יותר אילו היה נחסך מאתנו החלל הזה. אך בדיעבד, לאחר שנפער החלל, ברור לנו כי מדובר בוואקום שמטרתו 'לנקז' את כל ישותנו אל ימות המשיח. וואקום שבלעדיו לא נוכל להגיע לאן שאנו צריכים להגיע – אל הגאולה השלמה. על פניו, מצטייר המצב גרוע – אך האמת העמוקה היא שאנחנו בעיצומו של תהליך חיובי ונחוץ.
 
ראש-חודש כסלו הוא היום שנושא את המסר המיוחד לימינו אלה. הוא מלמד כיצד לפרש נכון את התקופה בה אנו חיים כעת. אם כן, לא רק שגם כעת אנו חוגגים אותו – אלא אדרבה: כעת חשוב שנחגוג אותו עוד יותר מבעבר. בזכותו, בזכות ראש-חודש כסלו – אנו יודעים לצפות אל הטוב הנכסף שיבוא לאחר ימי הריק והוואקום – בקרוב ממש – עת יתגלה הרבי כמלך המשיח בגאולה השלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter