ג תשרי התשפ"א (21.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ח"י אלול


הבגד הרוחני ההולם לדורנו
חסידים אומרים, כי הבעל שם טוב בדרכו סיפק חומר גלם רוחני ואדמו"ר הזקן ארג ממנו בגד שמתאים למידות נפש האדם

טו אלול התשע"א (14.09.2011)

חב"ד
בתאריך העברי ח"י באלול ירדו לעולם שתי נשמות מיוחדות, שהאירו את שמי היהדות באור יקרות: מחולל תנועת החסידות רבי ישראל בעל שם טוב (בשנת תנ"ח, לפני 313 שנים), ומייסד חסידות חב"ד רבי שניאור זלמן מלאדי (בשנת תק"ה, לפני 266 שנים).
 
טרם לידת הבעל שם טוב, עברה על עם ישראל תקופה קשה. בתפוצות השונות סבלו מרדיפות והצקות בלתי פוסקות מצד הרשעים הגויים התורנים, ובמקביל צרב הכאב המר מחלום הגאולה המדומה שבדה משיח השקר שבתי צבי. היה צורך בטלטלת קדושה, שתחזיר לעיני ההמונים אור של תקווה ואמונה, ואת המשימה הזו הטיל הקדוש-ברוך-הוא על רבי ישראל בעל שם טוב.
 
שיטת החסידות שייסד הבעל שם טוב, מיקדה זרקורים אל הרגשות היהודיים: האמונה בבורא העולם, אהבתו ואהבת בניו – בני ישראל לגווניהם. הבעל שם טוב הרים את קרנם של היהודים שאינם למדנים על-ידי שגילה כי דווקא הם ניחנו במנות גדושות של אמונה ויראת שמים, וכך פעל להפלת המחיצות המלאכותיות שבינם לבין חובשי הספסלים בבתי המדרש.
 
*
 
כמעט חמישים שנה לאחר מכן, נולד רבי שניאור זלמן מלאדי וסלל דרך מופלאה להשגת הרגשות המרוממים בהם התמקד הבעל שם טוב. זו למעשה הדרך המוכרת בשם חב"ד – ראשי התיבות חכמה, בינה, דעת.
 
רבי שניאור זלמן, הנודע בכינוי האדמו"ר הזקן – התווה שיטה ייחודית של התבוננות מעמיקה בהשכלות אלוקיות, משולבת במתכונים להתמודדויות נפשיות מול ניסיונות ופיתויים. בשיטה זו, שפרושה בספרו הנודע 'תניא' – מצעיד אדמו"ר הזקן את היהודי צעד אחר צעד ומובילו לאהבת השם, אהבת ישראל ויראת שמים.
 
הזיקה בין 'שני המאורות' – הבעל שם טוב ואדמו"ר הזקן – הייתה עמוקה. לידתו וחינוכו של אדמו"ר הזקן לוו בהדרכות צמודות שקיבלו הוריו מהבעל שם טוב, ואדמו"ר הזקן מצדו, ברבות הימים, כינה את עצמו נכד לבעל שם טוב. עד כדי כך, שכאשר היה מצטט דברים משמו היה מתבטא: 'סבא אומר'.
 
חסידים אומרים, כי הבעל שם טוב בדרכו סיפק חומר גלם רוחני ואדמו"ר הזקן ארג ממנו בגד שמתאים למידות נפש האדם.
 
*
 
תנועת חסידות חב"ד הפרושה כיום בכל העולם, היא היא דרכו של אדמו"ר הזקן, לאורו של הבעל שם טוב. מדור לדור עבר שרביט ההנהגה של החסידות לרבי הממשיך, שיצק תבניות רוחניות מתאימות לתקופתו וכך פעל לפיתוח ושגשוג הדרך המופלאה בעבודת השם בקרב כל ישראל.
 
בדורנו, תחת שרביטו מעורר ההשראה של מנהיג חסידות חב"ד, הרבי מליובאוויטש – זכינו כי מעיינות החסידות כבר נפוצים ומתפשטים בכל העולם. שלוחיו וחסידיו של הרבי, המפוזרים בכל רחבי תבל, מביאים את בשורת החסידות לכל יהודי ויהודי. בזכותם, הפכו עקרונות החסידות לאבני יסוד בכל קהילות ישראל והם מוכרים הן בקרב באי בתי המדרש השונים והן בקרב אלה שעדיין אינם מבאי בתי המדרש.
 
הבעל שם טוב הובטח משמים, כי כאשר יפוצו מעיינות החסידות בכל העולם תבוא הגאולה השלמה. ואמנם על פי עדותו של הרבי – כבר כשרה השעה לכך. נפלה בחלקנו הזכות הגדולה להיות בדור המיוחד שיחתום את תקופת הגלות ויפתח את תקופת הגאולה.
 
על סמך מקורות תורניים ושלל התבטאויות מפי הרבי עצמו, אנו מאמינים ובטוחים כי הרבי הוא מלך המשיח ובקרוב זה יתגלה לעין כול – כאשר יוביל את כל עם ישראל לגאולה השלמה. הבה נוסיף בלימוד החסידות, ביישומה ובהפצתה, וכך נזכה שההתגלות המיוחלת תתגשם רגע אחד קודם, תכף ומיד ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter