ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש אלול


אהבה כנגד אהבה
חסיד מפשפש במעשיו, מסמן היכן צריך להשתפר, במה להשתנות – אך הכול נעשה אצלו מתוך אהבה. כי הוא יודע שמי שמצפה לחזרתו בתשובה, מצפה לה מתוך אהבה

ל אב התש"ע (10.08.2010)

אנו עומדים בתחילת חודש אלול – החודש האחרון בשנה העברית. מנהג ישראל להקדיש את ימי החודש לבדיקת המאזן הרוחני השנתי. כמו שבחודש האחרון בשנה האזרחית עוברים על ספרי החשבונות, עורכים ספירת מלאי, מסמנים ומשתדלים להספיק לתקן כל מה שרק ניתן לתקן – כך גם בחודש אלול צריכים לעבור על ספרי חשבונות הנפש, לציין לעצמנו כל מה שלא בסדר, והעיקר – להתחרט. לחזור בתשובה ולתקן את עצמנו על-ידי קבלת החלטות טובות לקראת השנה הבאה עלינו לטובה.
 
ישנן קהילות בהן מדגישים בימים אלה את תחושות הפחד והחרדה. רבנים נעמדים לפני תלמידיהם בישיבה או בני קהילתם בבית-הכנסת, הולמים באגרופם על הדוכן בעוד קולם מנסר בחלל בטון שמשלב אימה ונכאים: 'א-ל-ו-ל'. קריאה-זעקה זו נועדה לזעזע ולהלום בתודעת השומעים לקראת מה הם קרבים: יום הדין בו נחרץ גורלו של כל אדם לשבט או לחסד. מתמקדים בעיקר בפחד מפני אפשרות השבט, ומשליטים הלך רוח של יראה בכל שחושבים, מדברים ועושים.
 
*
 
בנקודה זו מתבטא אחד החידושים הגדולים של תנועת החסידות. החסידות פתחה צוהר חדש, ממנו הקדוש-ברוך-הוא נשקף בעיקר כדמות אוהבת. נכון שהקדוש-ברוך-הוא שופט את כולנו בראש-השנה, אולם מדובר באבא. אבינו הרחום שבשמיים, המחכה באהבה לתשובה ולחרטה של בניו.
 
החסיד מודע לכך שביום הדין נחרץ גורלו לשבט או לחסד, אך אצלו מושם הדגש על החסד. הוא לא מתמקד בפחד מפני האפשרות הרעה, אלא במאמצים לזכות באפשרות הטובה. הוא מפשפש במעשיו, מסמן היכן צריך להשתפר, במה להשתנות – אך הכול נעשה אצלו מתוך אהבה. זו התחושה הדומיננטית בכל קרביו. כי הוא יודע שמי שמצפה לחזרתו בתשובה, מצפה לה מתוך אהבה.
 
*
 
כזהו גם חידושה של תנועת החסידות בעניין הציפייה לגאולה השלמה. על פי חזון אחרית הימים, עם התגלות המשיח ייערך דין ומשפט מסכם לכל החיים בתקופת הגלות. יש מי שבוחר לחכות למשפט הזה בבעתה ובכסיסת ציפורניים. את מוחו מציפות מחשבות בסגנון 'הנה, בעוד רגע אעמוד למשפט לפני המשיח, ממנו לא אוכל להסתיר מאומה. מה יודע מה יהא עליי? האם בכלל אצליח לשרוד את המעמד?'.
 
אולם החסידות מלמדת כי המעמד הגדול יתנהל באווירה שונה לחלוטין. וכך כותב כבוד קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק), הרבי הקודם מליובאוויטש: "משפטו של משיח יהיה שיסתכל, יראה וירגיש גם את הסיבות שהביאו את החוטא לחטוא, הוא גם ירגיש שהחוטא לא רצה לעשות מה שעשה, אלא שלא היה יכול להתגבר על תאוותו.
 
"...משיח... ייכנס לחיים הקשים של בני ישראל בגלות, יעורר רחמים עליהם וימצא זכות עליהם, שהם לא רצו לחטוא, אלא שלא היה בכוחם להתגבר על היצר הרע. משיח יראה את הצד הטוב, ולכן – יהודים! עשו תשובה, התחרטו על הדברים הלא טובים. התשובה והחרטה תעזורנה לזכות לגילוי המשיח".
 
בכלל, מה שמצפה לנו בגאולה הוא התגלמות של טוב אלוקי צרוף. החיים בצל של המשיח, תחת שלטון והנהגה של צדק ויושר מושלמים, אפופים נסים ונפלאות שלא היו מעולם – יהוו עבורנו חוויה מאושרת מאין כמוה.
 
מי שזכה להיחשף מקרוב להנהגתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – קל לו יותר להרגיש בכך. לבו קל יותר לחזור בתשובה ולצפות בכיליון עיניים אל הרגע הנכסף של התגלותו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter