טו תשרי התשפ"ב (21.09.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » תשעה באב


לשמר ולטפח את האחדות
אנו אמונים על אחדות רק בשעות צער. בזמני שגרה, שבות ומתגברות המריבות הפנימיות ודוחקות את רגלי האחדות, ובתופעה הזו עלינו להיאבק

ד אב התשע"ד (31.07.2014)

חב"ד
השבוע נציין את היום הקשה והעצוב ביותר לעם ישראל: תשעה באב. היום בו (בשנים שונות) נחרבו שני בתי המקדש, נגזר על דור המדבר לא להיכנס לארץ ישראל ובו הרומאים הצליחו לחדור לביתר, מבצרם של לוחמי בר כוכבא, ולהחריבה. זהו היום המסמל יותר מכול את הגלות, החורבן ושפיכת הדם היהודי בראש כל חוצות.
 
לא לחינם מקונן הפייטן על היום: "יום מוכן היה בפגוע פגעות, והעמיד האויב והרים קול זוועות". חכמינו זיכרונם לברכה ראו בחלק הראשון של חודש אב זמן לא מבורך, וקראו להשתדל להימנע בזמן זה מעימותים, במיוחד עם גויים.
 
*
 
תשעה באב הוא יום שמזכיר לנו במיוחד את החיוניות שבאחדות. בית המקדש השני נחרב בגלל שנאת חינם, מריבות פנימיות שפסקו רק אל מול הבית העולה באש. האחדות היא המפתח לבנינו של בית המקדש השלישי.
 
לא מכבר חווינו אחדות מופלאה בעם ישראל – בעת שכולם חרדו לשלומם של שלושת הנערים שנרצחו על קידוש השם. במשך ימים ארוכים נראה כאילו העם שכח מהמחלוקות הפנימיות, והאמונה הפנימית והערבות ההדדית שלנו התגלתה במלוא עוזה. בכל העת בה חשבו שעדיין יש סיכוי להצלת הנערים, נערכו למענם תפילות שהקיפו את כל גווני הקשת החברתית בישראל. מהיכלי הישיבות החרדיות ועד למשרדו של שר האוצר, שפתח גם הוא את סידורו של סבו והתפלל לאבינו שבשמים שיחזיר את הילדים לביתם.
 
לאחר מכן, תחת מתקפות הטילים, שוב התגלה מימד של אחדות בין חלקי העם. השאלה הקשה היא, האם האחדות המופלאה הזו יכולה להחזיק מעמד? לצערנו, אנו אמונים על אחדות רק בשעות צער. בזמני שגרה, שבות ומתגברות המריבות הפנימיות ודוחקות את רגלי האחדות למקום שממנו היא באה.
 
צו השעה הוא לשמר את האחדות, לטפח ולחזק אותה. אמנם על פי עדותו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, גילויי האחדות שהיו בעמנו לאורך שנות הגלות כבר תיקנו את העיוות של אותה שנאת חינם, אבל האחדות ממשיכה להיות ההכנה החשובה ביותר לעידן הגאולה. הכנה וגם טעימה מהעידן בו לא נצטרך לעשות משהו כדי להיות מאוחדים, כי ממילא נהיה כאלה.
 
*
 
אירוע קשה נוסף התרחש בתשעה באב – לפני תשע שנים. בטרגדיה בה נקרע עם ישראל כפי שלא נקרע בעשרות השנים האחרונות, גורשו יהודי גוש קטיף. בזמנו, אולי הייתה עדת סומים קטנה בתוכנו שהאמינה כי מדובר בצעד מבורך. אולי. מה שבטוח הוא שהיום אף אחד לא חושב כך.
 
מהצד השני של המתרס – עבור הפלסטינאים, היה הגירוש מראשיתו הוכחה לניצחונו של הטרור. החמאס השתלט על רצועת עזה. טילים נורו במשך שנים על יישובי הדרום, ובסוף גם הגיעו לתל אביב ולחיפה.
 
סוד ההצלחה במאבק נגד אויב נעוץ בהתפכחות ובהכרה שמדובר אכן באויב. בהכרה שמעולם לא היה לנו פרטנר לשלום, משום שאף אחד מכל סוגי המחבלים למיניהם השורצים בחבלי ארצנו לא מוכן להכיר בריבונות יהודית בארץ ישראל. יד קשה היא אמנם אורח החיים של עשיו ולא של יעקב, אבל כבר לימדונו חכמינו כי 'הבא להרגך – השכם להרגו'. בכורח הנסיבות אין לנו ברירה אלא לרסק להכחיד את האויב עד כלה, ולא להשתטות ולהיעצר באמצע.
 
אין לנו ברירה אלא להפנים את העובדה, כי שלום אמת ישרור בארצנו אך ורק כאשר תשעה באב יהפוך ליום חג – כפי שאנו מובטחים שיקרה בגאולה האמיתית והשלמה, שתבוא תכף ומיד ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter