טז אב התשפ"ב (13.08.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.חבד » חגי ומועדי ישראל » ימי בין המיצרים
|
שתפו:  


השבתות – למעלה מהגלות
יש לשבתות שב"בין המצרים" השפעה נעלמת עמוקה, שמביאה לשירושו של הצער שב"בין המצרים" עד כדי כך, שכאילו אינו קיים מעיקרו. השבתות מרפאות כביכול את מכת הגלות עד שלא נותר ממנה כל רושם.
זיכרון החורבן מוביל לבניין
העונשים משמיים הנם ביטוי טהור של אהבה. אהבת אב הכואב את התלכלכותם של בניו ומשפשף וממרק אותם כדי להשיב להם את ניקיונם ואף להעניק להם ברק יותר גבוה.
נחמה רוחנית וגם גשמית
נחמה אמיתית היא כזו שאינה עוסקת רק בתיקון השבר, אלא מגלה שהקושי נולד כדי לפתוח הזדמנות למצב טוב יותר. שמשבר הוא הרגע בו נולדת למעשה ההצלחה הבאה
בדרכו של אהרון הכהן
בימים אלו שבין שבעה-עשר בתמוז לבין תשעה באב, ימי החורבן, עלינו להדגיש ביתר שאת את המאחד בינינו ולהימנע מעיסוק בחילוקי הדעות ובמחלוקות שבינינו
רוצים לחזור לארמון
כמעט אלפיים שנה חווינו ותרגלנו על בשרנו את מה שהקדוש-ברוך-הוא מצפה מאתנו בגלות. כעת הגיע הזמן לחזור לארמון. אנו רוצים להיות כבר בתוך הגאולה האמיתית והשלמה
זיכרון החורבן מוביל לבניין
כאשר למדים על מבנה הבית – המפורט בהלכות בית-הבחירה בספר היד החזקה לרמב"ם, במסכת מידות ובפרקים מ-מג בספר יחזקאל – מלבים את הכמיהה והציפייה לראות כבר את הבית בבניינו
שלושה מי יודע
בבית השלישי תהיה שלמות מיוחדת במינה שלא הייתה בבתי המקדש הקודמים, וכדי להגיע אל השלמות הזו לא הייתה ברירה אלא להחריב את הבתים הקודמים ולעבור את מסכת הגלות.
החומה שמבטיחה ניצחון

שבעה-עשר בתמוז מלמד עד כמה חשוב לשמור את עצמנו בתוך חומת הגנה, שתעמוד איתן ותחצוץ בינינו לבין היצר הרע ההרסני. והחומה הזו, מלמדים חז"ל – היא לימוד התורה

זה קרה בי"ז בתמוז

בימי שמש הלוהטים, מופיעים ״שלושת השבועות" - "ימי בין המצרים" ומשביתים את השמחה. הם מזכירים לנו את המאורעות העצובים של חורבן בית מקדשנו, הקשורים בימים אלו. מה קרה ביום י"ז בתמוז ומה צריך ללמדנו היום הזה בחיי היום יום?

הוראות הרבי לימי בין המצרים

לקט מהוראות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לימי בין המיצרים

להתאבל – אבל גם לשמוח

אנשים התופסים בשלטון, יהודים אחינו ובשרינו – מוכנים למכור הכול; את יהודה ושומרון, את הגולן ואפילו את ירושלים – שמא יצליחו בכך לשרוד על כסאם המתנדנד. כדי לחשק את התמיכה  של מעצמת-העל הם נכונים להצעות נפסדות, שאפילו האמריקאים לא מעזים להעלות בדעתם.

שבעה-עשר (בתמוז) = טוב

המספר שבעה-עשר הוא הגימטריה של המילה "טוב". שבעה-עשר בתמוז הוא אמנם יום שאירעו בו מאורעות מעציבים – אולם בעצם, בפנימיות, זהו יום טוב. 

מגלות למשיח

במשך שלושת השבועות שבין י"ז בתמוז וט' באב, אנו מתאבלים על חורבן בית-המקדש. אף כי החורבן והגלות שבעקבותיו נראים אולי כעונש, כמשהו שמצד עצמו הוא שלילי, באה החסידות ומלמדת אותנו שיש פוטנציאל של טוב אפילו בזה.

שלושת השבועות

למה "שלושת השבועות"? למה לא "21 הימים" למשל? המספר שלוש מרמז על היעד והכיוון של שלושה שבועות אלה- בנין בית המקדש השלישי.

להמעיט (את הרע) בשמחה

חורבן הבית הוא הדרך למטה שמובילה בסופה אל על, אל הגאולה והבית השלישי, והנצחי. ועל כן, הרגע הכי נורא של חורבן הבית, הראה בעצם את העתיד של העליה ...

בנין בית המקדש: "מה יצא לי מזה?"

בית המקדש, הקרבת הקרבנות על מזבחו אינם 'סמלים לאומיים' גרידא; בית המקדש והעבודה בו ע"י כהנים בעבודתם ולויים בדוכנם וישראל במעמדם יוצרים וגורמים את  ההיפך המוחלט של 'הסתר פנים' – אדרבה, ה'עבודה' בבית המקדש ממשיכה ומביאה לגילוי שכינה ול"יאר ה' פניו" אלינו. 

הולכים בדרכם של בני לוי

בשבעה עשר בתמוז שבר משה את הלוחות. כאשר קרא משה את הקריאה המפורסמת "מי לה' אליי" ואז התייצבו לפיקודו רק בני שבט לוי. מדוע?

 

הטוב המסתתר בפנים

לפי החסידות, החורבן והגלות וכל הצרות והיסורים הנילווים להם, שעם ישראל סבל מאז, הם חלק מתהליך הניקוי והזיכוך. לכן י"ז (בתמוז) בגמטריא "טוב". יום זה, י"ז בתמוז, יש בו, באופן עמוק ביותר, הפוטנציאל להתגלות כטוב.

מי נקרא אוהב באמת?
בימים אלו אנו אבלים על חורבן בית-המקדש, שכידוע ארע בגלל שנאת חינם ששררה בין יהודים, ואנו מובטחים כי בית-המקדש ייבנה מחדש בזכות אהבת חינם. 

» שיעורי וידאו
» מתי לבכות ומתי לפעול?
» מדוע צחק רבי עקיבא?
» מה ההגיון שהצום ייהפך לחג?
» כתבות נוספות

» הלכות בית הבחירה
» בונים את בית המקדש ● פתיחה
» בית המקדש
» כלי המקדש
» עבודת המקדש
» מאמרים
» הלכות בית הבחירה לרמב"ם
» מסכת מדות
» כתבות נוספות


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter