כא אב התש"פ (11.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


מתי ואיך גילו את אמריקה?
בימים האחרונים חגגו בארצות הברית את יום הרביעי ביולי, יום העצמאות הלאומי. בקשר עם כך אנו מפרסמים קטע משיחת קודש מי"ב תמוז תשמ"ד, בה מתייחס הרבי למשפט "גילה את אמריקה" ● כידוע ש"קולומבוס", שגילה את אמריקה, השתמש בנסיעותיו ב"חשבונות" ו"כלי התכונה" שנעשו ע׳׳י ר׳ אברהם זכות, ויתכן אפילו שמישהו מתלמידיו הצטרף לקולומבוס בנסיעותיו, וכך גילו את אמריקה!

כד תמוז התש"ע (06.07.2010)

מה שהוזכר אודות ר' אברהם זכות - קשור עם תולדות הישוב של מדינה זו, כידוע ש"קולומבוס", שגילה את אמריקה, השתמש בנסיעותיו ב"חשבונות" ו"כלי התכונה" שנעשו ע׳׳י ר׳ אברהם זכות, ויתכן אפילו שמישהו מתלמידיו הצטרף לקולומבוס בנסיעותיו, וכך גילו את אמריקה!...

ומענין לענין:

הלשון "גילה את אמריקה" - מדוייק הוא גם בהתאם ל"תורת אמת", שכן, לפני שתושבי ספרד, וכל תושבי חצי הכדור השני, ידעו אודות יבשת זו - היתה יבשת זו בקיומה, ואדרבה - בשלימות יותר, שכן, בזמנים ההם היו עניני שנאה ומחלוקת ביבשת זו במדה פחותה כו', ואין כאן המקום להאריך בזה.

ויתירה מזו: בעת בריאת העולם, שמים וארץ וכל צבאם - נבראו ב' חצאי כדור הארץ, הן חצי כדור העליון והן חצי כדור התחתון. אמנם, בנוגע לבריאת האדם, בעלי־חיים וצמחים - מסופר בתורה ״ שנבראו ב"גן עדן", המקום שבו נמצאים ד' הנהרות פישון גיחון חידקל ופרת — שמקומם בחצי כדור העליון, ומשם נפוצו על פני כל הארץ, כך שבזמנים הכי קדומים הגיעו צאצאיו של אדם הראשון גם לחצי כדור התחתון (בסירות וספינות וכיו״ב).

ועד"ז בנוגע לבעלי־חיים הנמצאים ביבשת זו, שביניהם בעלי־חיים שלא מצינו דוגמתם בכל העולם כולו - הנה גם הם הגיעו (עוד בזמנים הכי קדומים) מהמקום שבו נבראו (בסמיכות לנהר פרת) - בסיבות ודרכים שונים.

ועפ״ז מתורצות כמה תמיהות וקושיות — היתכן שבדרום אמריקה (ובמקומות נוספים) מצאו ציורים ואותיות שמקורם מהודו, מדי ופרס וכיו״ב, ועד שמצאו אותיות שהם בדוגמת אל״ף בי״ת בלשון הקודש, ועד כדי כך, שאצל תושבי אמריקה שקדמו לקולומבוס מצאו כמה מנהגים שכל הסימנים מעידים שמקורם מדיני התורה!

ומנסים לתרץ זאת - שעוד לפני קולומבוס הי' גוי מ"גרינלאנד" שטעה בדרכו והגיע לאמריקה, והוא זה שהביא עמו כל ענינים אלו - סברא שאין לה כל שחר ואחיזה במציאות, לומר, שגוי שנסע ממקום למקום וטעה בדרכו, לא היתה לו דאגה אחרת אלא לקחת עמו אותיות התורה, מנהגי ישראל, וכיו״ב!... זהו "נס שבנסים" שצריכים להיות "פתי"... כדי להאמין בו!

אמנם, ע"פ האמור לעיל — מובן הדבר בפשטות, שכן, בריאת אדם וחוה, בעלי־חיים, וכל הצמחים למיניהם היתה אמנם במקום מסויים, סמוך לנהר פרת (כנ״ל), ומשם נפוצו על פני כל הארץ — בכל קצוי תבל, כך שעוד בזמנים הכי קדומים הגיעו כבר תרבויות ומנהגים שונים וכיו״ב — גם ליבשת אמריקה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:
1
אמריקה
חיים טודרוס
| 2012-05-14 12:57:15
הזהב שהביא שלמה המלך באוניות מהיכן אם לא מאמריקהאתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter