יח תמוז התשע"ט (21.07.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » מגזין


זהב מפסולת
הבשורה האמתית נמצאת בתהליך הפקת היסודות מהזרחה: בעוד תהליך ההפקה מעפרות מתכת אחרות כרוך בשימוש בחומצות רעילות ומזהמות, הרי שבתגלית זו משתמשים החוקרים בדבר הבא של עולם הכימיה: ביו-חומצה.

י ניסן התשע"ט (15.04.2019)

לרובנו אין שמץ של מושג על החומרים מרכיבים את המכשירים האלקטרוניים המקיפים אותנו, כמו הטלפונים הניידים שלנו, או יתר החומרות שמאפשרות לנו לקלוט ולשדר במגוון דרכים, לאחסן מידע ולצלם. חוץ ממתכות, זכוכית ופלסטיק, מה עוד?
 
'יסודות נדירים' הוא שם לקבוצת חומרים מתכתיים בעלי הרכבים אטומיים שונים המגיבים בצורה ייחודית כל אחד בתחומו ומשמשים למגוון מטרות: בענף טכנולוגיית הרכב, התעופה והחלל, בייצור סוללות ונורות, עדשות מצלמה ובתעשיית האלקטרוניקה החכמה.
 
עד שנת תש"ח (1948) רוב ההפקה של יסודות נדירים התבצעה בהודו וברזיל מתוך מאגרי חול. בשנות ה-50 תפסה דרום אפריקה את מקומה כמקור העיקרי לחומרים אלה, לאחר שמרבץ גדול של המינרל 'מונזיט' התגלה בה. בשנות ה-60 ועד שנות ה-80 שימשה ארצות הברית כמפיקה העיקרית של יסודות נדירים מתוך "מכרה מעבר ההרים" בקליפורניה. כיום, לאחר הידלדלות המקורות הללו משמשת סין כמפיקה העיקרית של יסודות נדירים, כאשר 97% מן התפוקה העולמית מקורם במכרות באזור מונגוליה הפנימית שבשטחה.
 
הגידול בדרישה התעשייתית ליסודות הנדירים שנובע מעלייה בשימוש בהם, מציב אתגר ייחודי להפקתם בצורה עצמאית ללא תלות בסין – הספקית הגדולה. פתרון חדש שהוצע בתקופה זו, מסמן רווחה מכיוון חדש: הפקת יסודות נדירים מפסולת סלע הזַרחה שנכרה בכמויות ענק ליצור פוספטים ברחבי העולם. בתחילה היה זה נשמע כהליך חסר תועלת. סלע הזרחה מכיל כמות נמוכה של יסודות נדירים ביחס לעפרות מתכת אחרות, אך הכמויות העצומות של פסולת הזרחה הנכרית בארה"ב ובעולם, כך מסתבר, יכולות לחפות על החסר שנוצר. רק בארה"ב לבדה מדובר על כ-28,000,000 טונות מעוקבים בשנה, וברחבי העולם על כמויות אסטרונומיות דומות.
 
אך הבשורה האמתית נמצאת בתהליך הפקת היסודות מהזרחה: בעוד תהליך ההפקה מעפרות מתכת אחרות כרוך בשימוש בחומצות רעילות ומזהמות, הרי שבתגלית זו משתמשים החוקרים בדבר הבא של עולם הכימיה: ביו-חומצה.
 
מדובר בחומצה גלוקונית, הנמצאת באופן טבעי בפירות ובדבש, ובאה לשימוש על ידי גידול של חיידקים ייעודיים לכך על מצע של גלוקוזה – סוכר. חומצה זו מפרידה את היסודות הנדירים מהזרחה בצורה חלקה, ידידותית ואיכותית, אף יותר מחומצות אחרות.
 
זהו צעד נוסף בדרך לעולם נקי, מנוצל ובריא יותר, העולם שנכיר בגאולה השלמה. טבע שמנוצל במלוא משאביו בצורה הטובה והידידותית ביותר, כדי לגלות את השכינה במלוא יפעתה בכל היקום כולו.
 

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter