כא אב התש"פ (11.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


בדרך לסדר עולמי חדש
הגימטרייה של 'צרפת' היא אותה הגימטרייה של המילים 'בית משיח' – 770. כי מביתו של המשיח ניתן הכוח להפוך את מעוז החילוניות העולמית שבצרפת למעוז של קדושה

יח טבת התשע"ט (26.12.2018)

הדמוקרטיה – התרבות ושיטת הממשל הרווחת בעולם המודרני – נולדה כידוע בעקבות המהפכה הצרפתית, לפני כ-230 שנה. מה שפחות ידוע הוא שבערך באותן שנים נוצרה חסידות חב"ד על-ידי רבי שניאור זלמן מלאדי. הרבי המוכר בכינויים 'אדמו"ר הזקן' או 'בעל התניא'.
 
האם יש קשר בין הדברים? – מסתבר שכן. בראשית הדרך היה הקשר שלילי בלבד. אדמו"ר הזקן עמד בראש המנהיגות היהודית שהתנגדה לרוח שנשבה ממשק הכנפיים הצרפתיות.
 
למרות שהייתה בה ברוח הזו בשורה טובה ליהודים – היא הבטיחה חופש קיום ושוויוניות אמתית, נטולה כל סממן של גזרות מפלות ומדכאות – מכל מקום סבר אדמו"ר הזקן כי ההתנערות המוחלטת של עקרונות הדמוקרטיה מכל התחייבות לצו של דת ואמונה, תדרדר יהודים מדרך התורה והמצוות.
 
ואכן הוכח, לדאבוננו, כי צרפת הפכה לנושאת דגל החילוניות. במשך שנים רבות לא הייתה בה כמעט פעילות יהודית אמתית, ולהפך – יהודים שהגיעו לגבולות צרפת נטו להתכחש ליהדותם ולהתבולל עם הגויים.
 
***
 
מסיבה זו נטל אדמו"ר הזקן חלק ממשי בלוחמה האסטרטגית נגד הצרפתים שעה שהחלו לכבוש את רוסיה בניסיון להשליט בה סדר דמוקרטי. תרומתו לרוסים הייתה כה משמעותית, עד שנפוליון, המצביא הצרפתי המפורסם, ממש חיפש את ראשו. אדמו"ר הזקן גם לא רצה להיות אף לרגע אחד תחת שלטון צרפתי ולכן ברח מפני נפוליון. ההיטלטלות בדרכים התישה את כוחותיו וזו למעשה הסיבה הטבעית להסתלקותו מן העולם בעיצומה של הבריחה – בתאריך כ"ד בטבת שחל ביום שלישי הקרוב.
 
אך בשלב מסוים התחולל שינוי בצרפת. בעיקר אחרי מלחמת העולם השנייה. הגיע לשם ריכוז גדול של יהודים חרדים, ביניהם חסידי חב"ד רבים, ובמיוחד אלה האחרונים פתחו במקום בתי כנסת ומוסדות חינוך, שהיו למגדלורים של אמונה במדבר החילוניות והכפירה.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסביר כי בכך יש התחלת התגשמות של חזון אחרית הימים. בספר עובדיה מוזכרת צרפת כמקום שהמשיח יכבוש בדרכו לחולל סדר עולמי חדש, בו כל בני האנושות יכירו במלכותו של הקדוש-ברוך-הוא ויכופפו את עצמם אליה.
 
הכיבוש, מגדיר הרבי, הוא כיבוש רוחני. וזה בדיוק מה שעשו – ועד היום ממשיכים לעשות – חסידי חב"ד בצרפת. לפני שנות דור הם נעצו יתדות אמונה במעוז של כוחות הכפירה, והיום הפעילות כבר מכה שורשים מדהימים. תעיד על כך התנועה ההמונית בצרפת של שיבת יהודים למקורות, שעם הזמן רק הולכת ומתרחבת.
 
***
 
מדוע כל זה נחשב ל'כיבוש' של המשיח? – משום שכל פעילותם של החסידים נעשית בהכוונתו ובהשראתו של הרבי שהוא מלך המשיח. ועוד: פעילות זו החלה לאחר שבמשך תקופה ארוכה שהה בצרפת הרבי בעצמו יחד עם רעייתו, הרבנית חיה מושקא ז"ל, והייתה לכך השפעה רוחנית משמעותית. וכפי שהתבטאה הרבנית: "אנו חרשנו וזרענו – ועליכם לקצור".
 
הרבי גם מציין את העובדה שהגימטרייה של 'צרפת' היא אותה הגימטרייה של המילים 'בית משיח' – 770. מספר זה הוא כידוע מספר-הבית המפורסם של בית-המדרש של הרבי – וזו אפוא הנקודה בעניין: מביתו של המשיח ניתן הכוח להפוך את מעוז החילוניות העולמית שבצרפת למעוז של קדושה. הפיכה שהנה נדבך מרכזי בהכשרת העולם כולו לקראת הסדר החדש שישרור בו בגאולה האמתית והשלמה – במהרה בימינו ממש.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter