ב טבת התשפ"ב (06.12.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


משפט צדק
"עורך-דין שאליו פניתי הסביר לי, כי בהתחשב בגיל הרך של הילדים, צפויה האם לזכות במערכה המשפטית. 'במקרה הטוב, אולי יואיל השופט להשאיר אצלך ילד או שניים. אך גם בשביל זה צריך להרבות בתפילה', הדגיש.

יז כסלו התשע"ט (25.11.2018)

הבחור החב"דניק שפשף עיניו בתימהון. הדמות שניבטה מולו הייתה הדבר האחרון שחשב לפגוש בעיר הזו.
 
מזה תקופה שוהה הבחור אי-שם באחת הערים באירופה, מסייע לשליח המקומי של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח להפיץ את אור היהדות. באותו יום עלה הבחור על הרכבת העירונית, בדרכו למשימה חשובה. עיניו רפרפו על שורות המושבים הקרובות, בחיפוש אחר מקום ישיבה, ופתאום הן קלטו מישהו שנראה מתושבי 'מאה שערים' – השכונה החרדית המפורסמת בירושלים. מה זה?! התקשה הבחור לעכל את המראה. מהיכן זה 'נחת' לכאן?
 
הבחור לא התאפק וניגש אל האיש: "שלום עליכם! לאן כבודו נוסע?".
 
האיש תלה בו מבט, כמו ניסה לתהות על קנקנו. הוא נראה חוכך בדעתו אם לחשוף את קלפיו. לאחר שנייה ארוכה פתח את פיו והחל לגולל את סיפורו המזעזע.
 
"נולדתי במאה שערים. גדלתי שם, התחנכתי שם וגם נישאתי שם לאישה, שכמוני נולדה וגדלה בשכונה. נולדו לנו חמשה ילדים, והגדולים שבהם כבר למדו במוסדות הקהילה המקומיים. זו הייתה החממה הטבעית שלנו.
 
"יום אחד נעלמה אשתי מהבית – ולא שבה. נעלמה כאילו נבלעה באדמה. כעבור מספר ימים קיבלתי ממנה מכתב קצר ומצמרר. 'היית בעל מצוין. אבל החלטתי לשנות אורח-חיים. אני גרה עם בעלי החדש בכפר מגוריו המוסלמי'.
 
"קשה לתאר את ההלם שפקד אותי. בחלומות הכי שחורים לא דמיינתי מציאות כזו. במכתב נוסף ששלחה, השאירה מספר טלפון כדי שאתקשר לספר לה על שלום הילדים...
 
"כמובן שלא התקשרתי. המכתב הבא שקיבלתי היה זימון מבית-משפט, לדיון בעניין המשמורת על הילדים.
 
"עורך-דין שאליו פניתי הסביר לי, כי בהתחשב בגיל הרך של הילדים, צפויה האם לזכות במערכה המשפטית. 'במקרה הטוב, אולי יואיל השופט להשאיר אצלך ילד או שניים. אך גם בשביל זה צריך להרבות בתפילה', הדגיש.
 
"מכר חסיד חב"ד המליץ לי לבקש את ברכת הרבי מליובאוויטש. על רגל אחת הוא הרצה לי כיצד כותבים דרך 'איגרות-קודש' – סדרת הכרכים המכילה אלפים ממכתבי הרבי בכל תחומי החיים. כותבים מכתב ולאחר הכנה מתאימה שכוללת החלטה טובה להוסיף בענייני תורה ומצוות – מכניסים אותו אל בין דפיו של הספר, וכך מתברכים. בחלק ניכר מהפעמים גם מוצאים באורח פלא, בעמודים החופפים על המכתב שהוכנס, התייחסות מנחה מהרבי לנושא המבוקש.
 
"הוא הדריך אותי כיצד לכתוב ולהניח את המכתב. לאחר שכתבתי והנחתי, פתחנו יחד את הספר בעמודים החופפים למכתבי, ומצאנו שם שורה אחת רלוונטית. נכתב בה: 'אסור לוותר על חינוך יהודי, אפילו של ילד יהודי אחד'.
 
"באותו רגע נצנצה בי הארה גדולה. שבתי לעורך-הדין והודעתי לו כי אין בכוונתי לוותר על אף אחד מילדיי. ראיתי בכך הוראה מהרבי – לא לוותר על החינוך היהודי של אף אחד מהם. עורך-הדין שמע – ונד לי בראשו ברחמים.
 
"הגיע יום הדין. ראשונים, כובדו נציגי התביעה לומר את דבריהם. בלשון מלוטשת ורהוטה, הציגו עורכי-דין ערביים את החוק המצדד בעד משמורת אצל האם, ואף הוסיפו צבעים לחשיבות הדבר במקרה שלנו.
 
"כאשר כובד עורך-הדין שלי לדבר, הוא אמר: 'כבוד השופט! ברור לי כי על פי החוק הילדים צריכים להימסר לאם. אבל אני פונה בבקשה מיוחדת לכבוד השופט, כי לפחות ילד אחד או שניים יישארו בחזקת האב'.
 
"כעסתי מאוד. הרי לא זה מה שביקשתי שיאמר! קמתי בנחרצות ונטלתי לעצמי את זכות הדיבור: 'כבוד השופט! יש לי הוראה מהרבי מליובאוויטש, לא לוותר על החינוך היהודי של אף אחד מילדיי. דרישתי אפוא להשאיר את כל הילדים למשמורתי, כדי שימשיכו להתחנך בדרכם הטבעית'.
 
"השופט סיכם את דברי הצדדים ואמר כי נכנס לחדרו לכמה דקות ומיד יחזור לאולם ויפסוק את הדין. 
 
"לאחר שהשופט יצא, התחוללה דרמה באולם. אשתי לשעבר, שנכחה באולם, החלה פתאום לצעוק ולקלל בטרוף. 'חבל שהיטלר לא חיסל אתכם! טוב שיש שאהידים! אנחנו נחסל את כל היהודים!'.
 
"עורכי הדין הערבים ניסו להרגיעה בכל דרך. 'את מזיקה לעצמך. זה לא המקום המתאים!'. אבל היא רק הגבירה את צעקותיה, והמשיכה בכך גם אחרי שהשופט שב למקומו והלם בפטיש.
 
"כאשר השתרר לבסוף שקט, אמר השופט: "כוונתי המקורית הייתה לפסוק כי הילדים יעברו לרשות האם. אבל הרגעים האחרונים שינוי את דעתי. הבנתי כי מצבה הנפשי של האם רעוע, והשקפת עולמה מסוכנת. אני פוסק אפוא חד משמעית כי כל הילדים יישארו בחזקת האב!".
 
"בהמלצת יודעי דבר, החלטתי לארוז חפצים ולהיעלם מהארץ עם הילדים. היה חשש מהותי, כי יוגש ערעור לפני ערכאה גבוהה, ובה אצא נפסד. לפיכך מיהרתי, בטרם תתעשת התביעה, והיגרתי לאירופה, לאזור זה.
 
"ילדיי", חייך האיש, "מקבלים היום את החינוך הטוב ביותר לדעת הרבי. הם לומדים במוסדות חב"ד במקום".


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter