ט חשון התשע"ט (18.10.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
החזיר יטהר
לעתיד לבוא תסור הטומאה מבעלי-החיים ומותר יהיה לאכול הכול. מסיבות שמוסברות בתורת הקבלה והחסידות, יהיה החזיר בעל-החיים הראשון שייטהר. השם 'חזיר' מרמז על כך שהוא עתיד לחזור ולהיטהר ראשון.|
שתפו:  
חבד » מגזין


איחור של עשר שנים
צבי עצר את האוטובוס בבת אחת, יצא בחמת זעם מחדרון הנהג ופנה אל אותו פקיסטני בהתרסה: "אני יהודי! מה בעצם מפריע לך ביהודים?". אותו נוסע נבהל כהוגן והתנצל פעמים רבות על מילותיו.

טו כסלו התשע"ח (03.12.2017)

תקופת ההתבגרות עברה על צבי פליישר קשה במיוחד. זה התחיל כשבוע לאחר חגיגת בר המצווה שלו בלונדון, עיר מגוריו. הוריו קראו לו, כל אחד בנפרד, והודיעו לו כי החליטו להתגרש.
 
צבי היה אחוז הלם. עד מהרה נתן בו ההלם את אותותיו וצבי הפך לילד המרדן והחצוף של הכיתה. בגיל חמש-עשרה כבר עזב את הלימודים לגמרי והפך לנער רחוב מתוסכל. בצעד נמהר, כדי שלא תהיה טעות להיכן שייך, הזדרז לעטר את הידיים, הרגליים והחזה בתשעה קעקועים מרשימים.
 
מאז הגירושין גר צבי עם אמו. כשנה לאחר הגירושין התחתן אביו שנית, ויחד עם אשתו השנייה חזר בתשובה והפך לחסיד חב"ד.
 
היה זה כאשר התקרב צבי לגיל עשרים. אביו פנה אליו בהצעה להצטרף עמו לטיול לניו-יורק על חשבונו. אביו נסע יחד עם קבוצת ידידים אל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לקראת י' בשבט תשמ"א (1981) – יום מלאת שלושים שנה לנשיאות הרבי – ורצה כי תהיה לצבי הזכות להיכנס אל הרבי ולהתברך מפיו. "במקביל", הבטיח לו אביו, "תוכל לטייל וליהנות ברחבי העיר הגדולה".
 
צבי חכך בדעתו. אילו יטוס, יפסיד כרטיסים שרכש לכמה משחקי כדורגל בלונדון – ספורט שהיה אהוב עליו במיוחד. לבסוף החליט להיענות והצטרף לאביו.
 
החוויה הגדולה במחיצת הרבי הייתה 'יחידות' – פגישה בארבע עיניים עם הרבי. לפניו נכנס אביו לפגישה כזו, בה אמר לרבי – כפי שסיפר לו לאחר מכן – כי מרגיש אשם בחייו הפוחזים של בנו. בקשתו היחידה הייתה לזכות שבנו יחדל להתחבר לנערי רחוב ובמהרה יקים בית של תורה ומעשים טובים. הרבי אמר לו שיסיר דאגה מלבו לגבי עתיד הבן.
 
כאשר צבי נכנס, ניהל עמו הרבי שיחה באנגלית (כך היה גם עם אביו). הרבי התעניין בקורות חייו, במה עובד, מה שאיפותיו. בסיום, העניק הרבי דולר לצבי ואמר לו כי עליו להיכנס ללמוד בישיבה.
 
צבי יצא מהחדר בתחושות מעורבות. מצד אחד, התפעל מאוד מאישיותו הכובשת של הרבי. מצד שני, נשמעו לו דברי הרבי לא הגיוניים בעליל. שהוא, צבי, ייכנס לישיבה? מה לו ולישיבה?
 
קל להבין כי צבי לא מיהר להיכנס לישיבה. אם כי בהמשך נכונו לו משמיים סימנים חוזרים ונשנים, כי עליו להתקרב לחיי תורה ומצוות. הסימן הראשון היה בליל הסדר של אותה שנה. אביו הזמין אותו להתארח אצלו בסדר, אך צבי העדיף לבלות את הלילה בפאב יחד עם חברים הוללים. אותו לילה הסתיים בתגרה קשה מול קבוצה יריבה, במהלכה נפצע צבי אנושות בזרועו ופונה לבית הרפואה.
 
הסימן הבא הגיע כעבור תקופה ביום השבת. צבי עבד אז לפרנסתו כנהג אוטובוס. תוך כדי נסיעה, ראה שני בחורים יהודים שומרי תורה ומצוות, והמראה שלהם החזיר אותו משום מה אל הרגעים שעמד מול הרבי ואל הצעתו כי עליו ללכת לישיבה. בעודו מהרהר, פתאום שמע מאחוריו מטח קללות אנטישמיות ארסיות מפי נוסע פקיסטני.
 
צבי עצר את האוטובוס בבת אחת, יצא בחמת זעם מחדרון הנהג ופנה אל אותו פקיסטני בהתרסה: "אני יהודי! מה בעצם מפריע לך ביהודים?". אותו נוסע נבהל כהוגן והתנצל פעמים רבות על מילותיו.
 
בדיעבד, הסתבר כי אחד מאותם בחורים שראה נקרא יוסי צוויבל וכי הוא היה מי שנכנס לפגישת 'יחידות' אצל הרבי מיד לאחר שצבי יצא מפגישה כזו...
 
אירוע נוסף היה לאחר שעבר צבי לעבוד כמחסנאי בחנות רהיטים. יחד עמו היה עובד נוסף, שאהב להגיע לבוש בחולצה מעוטרת בתמונה של היטלר ובכיתוב מעריץ עליו. צבי הבליג והבליג, עד שיום אחד התפרץ עליו בצורה אלימה מאוד. מנהל המקום שלח את צבי לחופשה מאולצת עד שיחליט מה לעשות עמו.
 
כאשר סיפר על כך צבי לאביו, הציע לו אביו להניח תפילין. "מה זה קשור?", לא הבין צבי. אבל הניח. למחרת, הושב צבי לעבודה.
 
איתות נוסף קיבל צבי ביום הכיפורים תשמ"ט (1988). אביו הציע לו לקחת יום חופשי והוא התנגד. מה שקרה לו באותו יום לא ישכח לעולם: הוא קדח בקורת עץ ומבלי משים המשיך לקדוח אל תוך רגלו... ביום הכיפורים שלאחר מכן כבר החליט צבי לצום.
 
בסמוך לחג החנוכה של אותה שנה מצא בבית אמו חנוכייה נושנה מימי ילדותו. מראה החנוכייה הציף אותו בתחושה לא מוסברת. תחושה שגרמה לו להחליט כי ידליק נרות בלילות החג, 'כמו אבא'.
 
הסוף הטוב הגיע זמן קצר לאחר מכן – עשר שנים לאחר אותה 'יחידות' אצל הרבי. צבי גמר אומר בנפשו לחצות את הקו ולהיכנס ללמוד בישיבה. הוא חבש כיפה, שמאז לא ירדה מראשו וטס ללמוד בישיבה לחוזרים בתשובה שבמוריסטאון, ניו-ג'רסי.
 
תחושה של סגירת מעגל הייתה לצבי בעת שנסע עם חבריו מהישיבה לשבות במחיצת הרבי. כאשר ראה מולו את הרבי, פרץ צבי בבכי מטהר. לבו כמו אמר לרבי – הנה, רבי, הגעתי. עשיתי כעצתך. אמנם מאוחר, אבל טוב מאף פעם.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter