ט אב התשע"ח (21.07.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
להגדיל את הארץ
בפרשת השבוע מטות-מסעי מסופר על בקשת בני שבט גד ושבט ראובן להתגורר בעבר הירדן המזרחי. במקום היו כרי מרעה רחבים, שהיו נחוצים לעדרי הצאן הרבים שהיו להם. מעבר לדאגה לצאן, רצו גד וראובן גם להגשים בכך משאלה גדולה – להגדיל את ארץ ישראל אל גבולותיה המובטחים לעתיד לבוא, שיכללו גם את עבר הירדן המזרחי.|
שתפו:  
חבד » מגזין


מי יכול לגלות את הסודות
החסידות מביאה את הרעיונות הקבליים המופשטים אל אמות המידה של הדעת האנושית, ועיקר העיקרים – היא מכוונת אל המסקנות המעשיות המחויבות מהם

יד אב התשע"ז (06.08.2017)

מאז נהייתה עדנה למדעי הרפואה האלטרנטיבית לענפיה ולמיני תורות-נפש מזרחיות, התפתחה נהייה גם אחר תורת הקבלה. למידת מושגים קבליים רוחניים מקנה לאנשים תחושת התעלות מעל למסגרות חשיבה נורמטיביות וכביכול תפיסה של החיים לעומק. הם חשים מחוברים למשמעויות נשגבות של שמות, מספרים, או צבעים, שמשחקים תפקיד מרכזי בעולמם האישי – ומנתחים על פיהן את ההווה והעתיד בחייהם.
 
לכאורה, תופעה מבורכת. הקבלה היא חלק אינטגרלי מהתורה ובלימודה מקיימים מצוות תלמוד-תורה. ומעבר לכך: הקבלה היא רובד עמוק של התורה, כך שכשיהודי לומד אותה – הוא מחבר אליה, ודרכה אל הארות אלוקיות גבוהות, את נשמתו.
 
אז איך אפשר להסביר את העובדה, שהיהודים שיושבים בקורסים לקבלה – הן המרצים והן התלמידים – רובם ככולם לא שומרים מצוות? איך אפשר להסביר את זה, שדווקא הם נמשכים לממד רוחני כה נאצל, בעוד אחיהם שומרי המצוות מסתכלים על התופעה בעין שלילית?
 
***
 
כתשובה לכך, כמו תשובה יהודית אמתית – נשתמש בשאלה נגדית: מה ההסבר לכך, שאצל רובם ככולם של אלה שלכאורה התחברו לרובד כה עמוק בתורה – לא נוצר אפילו בדל של התחברות לרבדים האחרים של התורה? איך יתכן שאנשים שכל כך מתפעמים מסודות הקבלה, נשארים מנוכרים לחלוטין לממד המעשי האמתי של אותם סודות – המצוות שבתורה?
 
מה שמלמד, כי משהו כאן בהתחברות אל הקבלה – נפסד. הבידול הלא הגיוני של הרעיונות הרוחניים שבקבלה מכל החלקים האחרים של התורה מוכיח כי מדובר בלמידה מעוותת של המושגים הקדושים. כאילו מדובר בעוד תורה שמזמינה את הרוח הפלספנית שבך לבחור לחייך משמעות כמיטב הבנתך.
 
וזה בדיוק מה שמרחיק את שומרי המצוות מהלמידה הזו. תורת הסוד היא תורה אלוקית – ולימודה חייב להיעשות בחרדת-קודש. מתוך הנחת יסוד כי מדובר בסודות נאצלים של הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו. ממילא, רק אדם ירא-שמים, שהמטרה שעומדת לנגד עיניו היא להגיע לחיבור אמתי עם החכמה והרצון האלוקיים, חיבור שמתאפשר אך ורק על-ידי לימוד התורה וקיום המצוות – רק אדם כזה ראוי ללמד קבלה.
 
הקורסים ההמוניים בקבלה מתנהלים ברובם לא על-ידי אנשים כאלה, ולכן כל מי שמודע לאמת ולא רוצה לחטוא בנפשו – מתרחק מהם.
 
***
 
אדרבה, מי שחשקה נפשו לחבור כראוי אל תורת הסוד האלוקית – מוזמן לאחד מבתי חב"ד, הנמצאים כיום בכל עיר בארץ ובעולם, ולהצטרף לשיעורים בתורת החסידות. החסידות מביאה בצורה מבוקרת את הרעיונות הקבליים המופשטים אל אמות המידה של הדעת האנושית, ועיקר העיקרים – היא מכוונת אל המסקנות המעשיות המחויבות מהם.
 
דוגמה של חיבור מושלם לסודות הקבלה היווה אביו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, רבי לוי יצחק, שביום חמישי האחרון, כ' באב, חל יום פטירתו. באישיותו הייחודית חברו גאונות מדהימה בקבלה, שצמחה מתוך התעמקות מופלאה בתורת החסידות, ומסירות-נפש חסרת פשרות על קיום התורה והמצוות.
 
למידה בריאה של תורת החסידות והסוד, כמו זו של רבי לוי-יצחק, היא שאכן מרוממת את הנשמה ומחברת אותה יותר ויותר אל הקדוש-ברוך-הוא. והחיבור המתוקן שיוצרת החסידות אל ההארות האלוקיות, מהווה גם הכנה אידיאלית לקראת ההתגלות האלוקית הנשגבה שתשרור בגאולה. וזו הסיבה שהובטח למחולל תנועת החסידות, רבי ישראל בעל שם טוב, כי כשיפוצו מעיינות החסידות בכל העולם – יופיעו גילויי הגאולה.
 
נכון להיום כבר הגיעו מעיינות החסידות לכל העולם. לפיכך אנו מצפים להתגלותה של הגאולה האמתית והשלמה בכל רגע, תכף ומיד ממש.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter