ט אב התשע"ח (21.07.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
להגדיל את הארץ
בפרשת השבוע מטות-מסעי מסופר על בקשת בני שבט גד ושבט ראובן להתגורר בעבר הירדן המזרחי. במקום היו כרי מרעה רחבים, שהיו נחוצים לעדרי הצאן הרבים שהיו להם. מעבר לדאגה לצאן, רצו גד וראובן גם להגשים בכך משאלה גדולה – להגדיל את ארץ ישראל אל גבולותיה המובטחים לעתיד לבוא, שיכללו גם את עבר הירדן המזרחי.|
שתפו:  
חבד » מגזין


המסע האישי
עבודתו של היהודי בעולם נמשלת בתורת החסידות למסעות שעשו בני ישראל במדבר סיני, בצאתם ממצרים בדרך אל הארץ המובטחת. מסעות אלו הייתה נועדו לעבודתם הרוחנית וזיכוכם של בני ישראל.

שלום-בער קרומבי
כ סיון התש"ע (02.06.2010)

עולמנו נקרא בתורת החסידות "מדבר רוחני". המדבר הוא מקום ללא חיים ואינו מקום יישוב בני-אדם, וכך גם העולם הזה הוא 'מדבר רוחני' - אין בו גילוי אור ה' וקדושה - אלא יש בו שיממון רוחני. כל אחד מאיתנו צועד במסע האישי שלו במדבר העולם, וכל צעד שאנו עושים בחיים הוא חלק מאותו מסע פרטי להשלים את שליחותנו.
 
עבודתו של היהודי בעולם נמשלת בתורת החסידות למסעות שעשו בני ישראל במדבר סיני, בצאתם ממצרים בדרך אל הארץ המובטחת. מסעות אלו הייתה נועדו לעבודתם הרוחנית וזיכוכם של בני ישראל. בכל מסע הם ביררו שלב נוסף בטומאה של 'מדבר העולם', ולאחר שהשלימו את המסעות, זכו להגיע לרמה רוחנית גבוהה - הן במדרגתם הם והן בבירור העולם - ונכנסו אל ארץ הקודש.
 
כך הוא גם בעבודת האדם. אנו זוכים לפסוע ב'מדבר העולם' מסע אחר מסע, עד לשלמות רוחנית - הן בקיום ייעודנו בעולם הגשמי והן בבירור וזיכוך נשמתנו.
 
במסע שמוביל אותנו הא-ל - גם כשאנו מפסידים את האוטובוס או מתבלבלים בדרכים - הכל נעשה ביד עליונה, כדי לכוון את המסע שלנו לאותו מקום בו עלינו לבצע את המוטל עלינו ולהשלים את שליחותנו.
 
במדרש מובא על כך משל מצנצנת של בשמים, שהייתה מונחת בפינה ואף אחד לא הריח את ריחה הטוב. לקח אותה אחד מהיושבים בחדר וטלטל אותה, וכך נהנו כולם מריחה. כך גם הקדוש-ברוך-הוא לקח את עם ישראל ופיזר אותם בעולם כולו, כדי שיגיעו לכל מקום ויקיימו בו את רצונו וכך ימשיכו אליו את אורו יתברך.
 
לפעמים נדמה לנו כי הבורא מטלטל אותנו ואיננו מבינים את כוונתו, אולם הכוונה האמיתית בכל מה שעובר עלינו במסעותינו בחיים, היא להשלים כוונה עליונה.
 
החסידות מלמדת כי חיי החומר וחיי הרוח שלובים זה בזה. בכל פסיעה שאנו עושים בעולם יש כוונה א-לוהית נסתרת - גם כשמדובר בפרטים האישיים ביותר בחיינו. אם טעינו בדרך והגענו למקום מסוים, כנראה שהיה עלינו להגיע לשם כדי לעשות בו מעשה טוב או מצווה, ובכך להמשיך את אור ה' באותו מקום.
 
שליחות זו ירשנו מאברהם אבינו, שצווה אותו הקדוש-ברוך-הוא "לך לך". ה' מצווה את אברהם לעזוב את ביתו וללכת אל המקום שבו בחר. וההוראה מזה לכל יהודי היא הציווי של "לך לך" - להמשיך את המסע של אברהם אבינו - למקום אליו מוליך אותנו הא-ל, כדי לפרסם את שמו בעולם.
 
כשאנו מקיימים מצווה או מעשה טוב בחפץ גשמי, אנו מבררים את הנשמה שבַגשמיות; את אותו ניצוץ א-לוהי שמחייה כל פרט ופרט בבריאה. הכוח הא-לוהי שמחייה את החומר הגשמי, הוא חלק מדבר ה' - כמו שכתבו "בדבר ה' שמיים נעשו" (תהילים, ל"ג) - ועלינו להעלות את אותו ניצוץ א-לוהי שטמון בחומריות, כך שיתאחד עם הקדושה ויתגלה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter