יט אייר התשפ"ב (20.05.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


למה תמיד אנחנו מאוימים?
כל התהליך כולו נועד בעצם לטובתנו. להביא אותנו אל הניצחון – המובטח – של הטוב על הרוע. ובלשון חז"ל: "אומר להם הקדוש-ברוך-הוא לישראל: בניי, אל תתייראו. כל מה שעשיתי, לא עשיתי אלא בשבילכם. הגיע זמן גאולתכם!".

טו טבת התשע"א (22.12.2010)

השבוע לפני 20 שנים נפל דבר בישראל. לפי התאריך העברי, נציין השבוע מלאת 20 שנים לסקאד הראשון שנפל עלינו מכיוון עיראק.
 
לאחר שנים ארוכות שקינן ביטחון יחסי בלב אזרחי ישראל, מאז סיום מלחמת יום-הכיפורים – שבו הפחד והפאניקה להיות מנת חלקם. בעיקר חששו מפני ראשי נפץ כימיים וביולוגיים – חשש שהתבדה, כפי שהבטיח מראש הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אולם די היה בראשי הנפץ הקונוונציונאליים כדי להטיל אימה ומורא. 
 
חלפו 15 שנים ושוב חזרו טילים להכות בישראל. הפעם ממקור קרוב יותר – לבנון השכנה, הלכודה במלתעות חיזבאלה.
 
אם בשני סיבובים אלה עדיין הרגישו תושבי הדרום בטוחים יחסית, משום שהיו רחוקים מטווח פגיעה – הגיע החמאס והוכיח כי גם הם לא מופלים. 'חפצים מעופפים' החלו לנחות על יישובים סמוכים לעזה, בהמשך – גם על יישובים לא כל-כך סמוכים, עד שהגענו למצב בו המרחב המאויים מדרום מתפרס עד לב לבה של ישראל.
 
                                                          *
 
מי אשם בפחד ששב לקנן בלב האזרחים? – לפחות במה שקשור ללבנון ולעזה, הכתובת כתובה על הקיר: ההנהגה המדינית בישראל, שגילתה חולשה, העצימה במו-ידיים את כוח האויב ובכך הזמינה את הטרור.
 
אבל מעבר להטחת ההאשמות והשאיפה להפקת לקחים אמיתית (שאיפה שנראית כרגע, לצערנו, חלום באספמיא) – יש כאן מציאות שקופה ודי מתסכלת: תהיינה הסיבות אשר תהיינה, עובדה היא שעם ישראל ממשיך להיות נרדף ומאוים. נכון שהיו זמנים גרועים יותר מעכשיו, הרבה יותר גרועים – אך גם היו זמנים טובים יותר. קיימת תחושה כאילו גורל הרדיפות והאיומים, שתמיד רדף אותנו – לא רוצה להרפות מאתנו.
 
מוכרחים אפוא לפתח הסתכלות מאמינה. אמונה ויחד עמה הכרת מקורות תורניים – משנות את התחושה לחלוטין: ראשית, חשוב לזכור כי כבר בתקופת מלחמת המפרץ הוכיח הרבי מליובאוויטש כי מדובר במאורעות, שעל-פי נבואת חז"ל יתרחשו בסמוך לגאולה השלמה.
 
נוסף לכך, כאשר מתבוננים בעצם המאבק הנחרץ שהכריזו בזמנו מדינות העולם על עיראק; שלא לדבר על הסיבוב השני שפתחה ארצות-הברית נגד עיראק, שהוכח כצעד לאו דווקא הגיוני מצדה – אי-אפשר שלא לזהות בכך תהליך שמימי מכוון: מתנהל כאן מאבק איתנים רוחני בין כוחות הטוב והצדק לכוחות הרוע והרשע. מצד אחד, מתעצמים כוחות הרוע ומשתקפים בדמותם של ארגוני טרור זוועתיים שמרימים ראש, כמו גם בגילויי אנטישמיות קשים – ומצד שני, מתעצמים כוחות הטוב ומקבלים ביטוי בנכונות הבלתי מתפשרת של מדינות בולטות למגר את הרשע.
 
                                                          *
 
מכיוון שאנחנו העם הנבחר; העם בעל הערך הרוחני הגבוה ביותר בבריאה – לכן כל מאבק רוחני סב בעיקר סביבנו, וממילא ההשלכות הפיזיות שלו נוגעות בעיקר אלינו. אלינו מכוונים את חצי הרשע, ואנחנו הסובלים הראשיים מכל התפתחות טרור בעולם.
 
אולם חשוב שנדע, כי כל התהליך כולו נועד בעצם לטובתנו. להביא אותנו אל הניצחון – המובטח – של הטוב על הרוע. ובלשון חז"ל: "אומר להם הקדוש-ברוך-הוא לישראל: בניי, אל תתייראו. כל מה שעשיתי, לא עשיתי אלא בשבילכם. הגיע זמן גאולתכם!".
 
משום כך, מעבר לעידוד שאנו יכולים לשאוב מראיית הדברים באור נכון – מן הראוי שיתרום כל אחד מאתנו את חלקו במאבק. שנחזק את כוחות הטוב הרוחניים, על-ידי הוספה בלימוד התורה ובקיום המצוות, מתוך כוונה לזרז את הגאולה. כך נזכה לחזות בניצחונו המוחלט של הטוב רגע אחד קודם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter