ב סיון התשפ"א (13.05.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


הרב החב"די של העיר לוד
בטקס מצומצם אך מרגש, נכנס היום (חמישי) המרא דאתרא ורבה החדש של העיר לוד, הגאון הרב מאיר-שמעון ביטון ללשכתו, לאחר שנבחר לפני חודש ימים לכהן פאר כרב העיר. ביום בחירתו היה הרב ביטון בבידוד בביתו, לאחר שחלה בנגיף הקורונה והיום הוא הגיע לראשונה ללשכתו, שם קבע מזוזה בדלת הכניסה ובירך על ההכתרה

א אדר התשפ"א (13.02.2021)

בטקס מצומצם אך מרגש, נכנס היום (חמישי) המרא דאתרא ורבה החדש של העיר לוד, הגאון הרב מאיר-שמעון ביטון ללשכתו במועצה הדתית, לאחר שנבחר לפני חודש ימים לכהן פאר כרב העיר.

ביום בחירתו, בתום מסע ארוך שארך כמה שנים, היה הרב ביטון בבידוד בביתו, לאחר שחלה בנגיף הקורונה והיום – לאחר שהחלים ב"ה מהנגיף, הוא הגיע לראשונה אל לשכתו, שם קבע מזוזה בדלת הכניסה, גזר את הסרט לצד ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, רבנים ואישי ציבור ובירך על ההכתרה.

בשל מגבלות הקורונה השתתפו וכיבדו בנוכחותם בטקס המצומצם, נציג משרד הדתות הרב חזקיהו סאמין, הרב הממונה ללוד – הרב נח לנדסברג ששימש כרב הראשי ב-5 השנים האחרונות, יו"ר הועדה הממונה על המועצה הדתית, ר' עמרם אבגי, רבני השכונות, נציגים מחברי הגוף הבוחר, ונציגים ממועצת העיר.

עוד דמות שבלטה בטקס ההכתרה – הרב יצחק מוזגברשוילי, איש תורה מיוחד ואהוב שהתמודד אף הוא למשרת רב העיר המכובדת וכיבד את המעמד.

"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו", פתח את נאומו בהתרגשות הרב הראשי החדש של לוד,הרב מאיר-שמעון ביטון, לאחר שקרא מול הנוכחים את פסוקי "ויברך דוד לעיניי כל הקהל".

הרב ביטון ציין כי את פסוקי השירה האלו ביקש לקרוא היות ו"לגלות את אשר בליבי קשה לי לספר, לגלות את אשר בנשמתי קשה לי לתאר במילים, אך נשאר רק שירה וזמרה – שער הנגינה שהוא קולמוס הנפש, שיוצא מעומק הלב".

"לסיום", הוסיף הרב ביטון, וביקש להודות. "הכל מאיתו יתברך ואני רוצה להודות לשליח של הקב"ה, יהודי שכולו לב, אהבה שלום ורעות, ראש העיר יאיר רביבו, שפעל רבות לבחירה שלי, אדם רגיש לזולת ואשר כל תושב ותושבת בעיר לוד נהנים ממנו".

ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו ציין ואמר בטקס, כי "אני משוכנע שהרב ביטון, בנועם הליכותיו, ישרת את כל העיר בצניעות ובחן, וביחד ניקח בע"ה את העיר לאחדות ולהנגשת היהדות לכולם באופן שוויוני, יפה, מחבק ואוהב, ובעזרת השם נעשה ונצליח".

רביבו הוסיף, "אני מאחל לרב הראשי ללוד, הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א, הצלחה רבה בתפקידו, ובע"ה יאריך ימים על ממלכתו ויעלה מעלה מעלה, ויוביל את העיר לקירוב לבבות ולאהבת חינם".

"השמחה כפולה ומכופלת, ערב חודש אדר – ככתוב: "משנכנס אדר מרבין בשמחה", אמר ראש העיר.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter