יח אב התשע"ט (19.08.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » חדשות


חיפה חגגה את סיום הרמב"ם
באירוע מפואר וראשון מסוגו שאורגן ע"י התלמידים השלוחים בישיבת חח"ל חיפה, נחגג סיום הרמב"ם ברוב פאר והדר ע"י כל חוגי היהדות החרדית בחיפה. בראש החגיגה עמדו גדולי רבני ופוסקי העיר, בראשות אורח הכבוד הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, רב שכונת הר-נוף בירושלים עיה"ק ומחבר סדרת הספרים 'הלכה ברורה'

כב אלול התשע"ח (02.09.2018)

ביום חמישי האחרון, י"ט אלול, התאספו מאות יהודים מכל החוגים בעיר חיפה, לחגוג את סיום הרמב"ם כהוראת הרבי שליט"א מלך המשיח.

האירוע נפתח ע"י המנחה הרב אורי למברג, ר"מ ומשפיע בישיבות תומכי תמימים ומו"צ בעיר חיפה, שפתח בדברי ברכה נלהבים על גודל המעמד וחשיבות ההצטרפות לתקנה הקדושה של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א בלימוד הרמב"ם היומי.

המנחה הזמין את האורח החשוב הרב אלעזר קעניג, משפיע בקהילת חב"ד נצרת עלית, לומר דברי ברכה והתעוררות לרגל המעמד. הרב קעניג עורר בדבריו על גודל הניסים שאנו זוכים לראות בעולם, ועל החובה והחשיבות שמייחס הרבי שליט"א מלך המשיח להודיה והשמחה בניסים אלו.

ברגעים אלו נכנס לאולם האדמו"ר הישיש מנדבורנא, שהפתיע את המארגנים ולמרות החולשה שחש בה בימים האחרונים, טרח והתאמץ להגיע ולכבד את המעמד ואת נשיא הדור, הרבי מלך המשיח שליט"א, בהשתתפות במעמד המיוחד.

לאחר מכן הזמין המנחה את המד"א דקהילת חב"ד בעיר, ומי שהיה אב"ד חיפה, הרב גדליהו אקסלרוד, שנשא דברי ברכה והתעוררות בנוגע לחשיבות לימוד הרמב"ם כתקנת הרבי מלך המשיח, ואף הסביר בבהירות ובמתק שפתיים לקהל הרחב את החובה להאמין ברבי כנביא, כמלך המשיח, ובנבואתו ש'הנה הנה משיח בא'. בסיום דבריו הגיע המעמד לרגעי השיא, בהם ערך הרב אקסלרוד את הסיום על מחזור הל"ז בלימוד היומי של הרמב"ם.

מיד לאחר הסיום הוקרן וידאו מיוחד של הרבי מלך המשיח שליט"א, המסביר את גודל החשיבות בתקנת הרמב"ם, ומבאר את התועלת האדירה שבדבר. בסיום הוידאו הוזמן לשאת את דבריו הפוסק הגדול והדיין הנודע, הרב דוד שלמה זולדן,רבה של קהילת סערט ויז'ניץ ומגדולי רבני האיזור כולו.

הרב זולדן הרחיב בדבריו בגדולתו של הרבי שליט"א, ובחשיבות הלימוד היומי ברמב"ם כתקנתו. כמו כן נשא הרב זולדן דברי ברכה המקשרים את הסיום עם ימי הרחמים והסליחות, חודש אלול, ובירך את הקהל בכתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה.

בסיום דברי הרב זולדן, הזמין המנחה את ראש המועצה הדתית הרב דוד מצגר,שבירך בהתרגשות את הקהל וסיפר על קורות ספריו של הרמב"ם. הרב מצגר בנאומו העלה על נס את פעילותם של התלמידים השלוחים בעיר וחסידי הרבי בעולם כולו, ובירך בהצלחה רבה את הלומדים כולם.

בסיום דבריו עלה רבה של שכונת ורדיה ומגדולי רבני חיפה, הרב יעקב ממן,שדיבר בהתרגשות על מעלת הלימוד היומי, ובסיום דבריו הזמין את אורח הכבוד של המעמד, הגאון הגדול הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, רבה של שכונת הר-נוף בירושלים עיר הקודש, מחבר סדרת הספרים 'הלכה ברורה' וראש כולל 'יחוה דעת'.

הרב דוד יוסף פתח את נאומו המרתק בדברי ברכה מיוחדים ללומדים ולקהל כולו, בהם ציין את הזכות שישנה לחיות בדורו של הרבי מלך המשיח, שתיקן תקנה חשובה זו, בנוסף לפעולותיו המיוחדות הנוספות. במיוחד ציין הרב את מבצע תפילין הנערך ע"י חסידי חב"ד לכל יהודי באשר הוא. הרב ציין גם את העובדה שאביו, הרב עובדיה יוסף, נהג ללמוד כל יום רמב"ם.

הרב יוסף האריך להסביר את גודל לימוד הרמב"ם, באמצעות של דוגמאות מרתקות מתוך ספר היד החזקה, המבארות את העומק והיסודיות שבהם מתאפיין ספר הרמב"ם. בסיום דבריו בירך הרב דוד יוסף את הנוכחים, שע"י ההחלטה להצטרף לתקנתו הק' של הרבי בלימוד הרמב"ם היומי, נזכה להכתב ולהחתם לשנה טובה ומתוקה.

האירוע הסתיים בריקודי שמחה לרגל שמחת של תורה, ולאחר-מכן התיישב הקהל הגדול להתוועדות חסידית סוחפת לרגל ח"י אלול, עם המשפיע הרב אלעזר קעניג. ההתוועדות נמשכה אל תוך הלילה והוחלטו בה החלטות טובות לזירוז התגלותו של הרבי שליט"א מלך המשיח.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter