טו תשרי התשפ"ב (21.09.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


השליח באופקים 'יקיר העיר'
ביום חמישי בערב נערך באופקים אירוע מרגש ביוזמת וניהולו של ראש העיר מר איציק דנינו. האירוע כולו נסוב סביב תושבים מיוחדים אשר השקיעו רבות בענייני העיר, שקיבלו בטקס את 'אות יקיר העיר'. בין הבודדים שקיבלו את האות היה גם מנהל 'מרכז החסד בית התבשיל' – חב"ד אופקים, הרב שניאור קעניג, על התמסרותו הרבה

ז אייר התשע"ח (22.04.2018)

ביום חמישי בערב נערך במתנ"ס אופקים אירוע מרגש ורב משתתפים ביוזמת וניהולו של ראש העיר מר איציק דנינו. האירוע כולו נסוב סביב תושבים מיוחדים אשר השקיעו רבות בענייני העיר – בהתנדבות, פיתוח, חינוך רווחה וכדומה, שקיבלו בטקס את 'אות יקיר העיר'.

בין הבודדים שקיבלו את האות היה גם מנהל 'מרכז החסד בית התבשיל' – חב"ד אופקים, הרב שניאור קעניג, על התמסרותו הרבה לפתח את בית התבשיל ולהביא למצב שבו לא תהיה משפחה בעיר שלא יהיה לה מזון לשבת, לחגים, ולימות החול. מאות משפחות, נעזרות כל חודש במזון מבושל, ובמזון שמור.

לכבוד האירוע הפיקו מטעם העיריה סרטון קצר, בו רואים את הפעילות 'היום יומית' בבית התבשיל. במהלך הפקת הסרטון,כשראיינו את הרב קעניג, באמצע עבודתו החשובה הוא הדגיש בצורה ברורה שאת הכוח לעבודה מסוג זה הוא מקבל כל הזמן מהרבי, שחינך אותנו לסייע לכל יהודי.

בטקס השתתף גם שר המדע והטכנולוגיה מר אופיר אקוניס, לצד ראש העיר, אישי ציבור ומאות רבות של תושבים. המשתתפים התרשמו מאד לשמוע את הסיפורים הקשים שבהם מטפל ומסייע הרב קעניג וצפו בהתרגשות כיצד ראש העיר מכתיר את הרב קעניג ל'יקיר העיר' אופקים.

ובהתאם לכיוון החב"די של 'לכתחילה אריבער' שבא לידי ביטוי בפעילות באופקים מידי יום – אורות דתוהו אך בכלים דתיקון.. נקרא לפתע לבמה חמיו של הרב קעניג – שליח הרבי ורב הקהילה, הרב ישראל הרשקוביץ שהפתיע את ראש העיר והקהל הגדול. הוא נשא דרשה שבמהלכה העלה על נס את פועלו של ראש העיר מר איציק רביבו ואת ההערכה העצומה שיש לתושבים כלפיו, כמו גם יחסו האישי למצוקת כל תושב. לקול מחיאות כפיים סוערות, הניף הרב הרשקוביץ את התעודה, שהוכנה על ידו, מטעם בית חב"ד והקריא את תוכנה לאורחים המופתעים. "מוסדות חב"ד והציבור באופקים בוחרים במר איציק דנינו (ראש העיר) כיקיר התושבים!" אמר השליח.

ראש העיר עלה לבמה לקבל את התעודה ולא הסתיר את התרגשותו מהרעיון אותו יזם הרב הרשקוביץ בחשאי עם עוזר ראש העיר.

ההתרגשות הגיעה לשיאה כאשר הרב הרשקוביץ, סיפר שכעת הוא סוגר מהלך נפלא "לפני 6 שנים עמדתי על במה זו וקיבלתי מראש העיר הקום 'תעודת יקיר העיר' ועתה חתני הרב שניאור קעניג מקבל זאת"…

בסיום דבריו, האזינו ראש העיר ועימו מאות המשתתפים בהתרגשות רבה את ברכתו הקדושה של הרבי לאופקים (שנאמרה בחודש ניסן תש"נ ) – כאשר נמסר לרבי 'סמל' העיר אופקים: "הצלחה רבה, יהי רצון שהמקום יהיה עיר ואם בישראל בכל המובנים, מתוך שמחה וטוב לבב, פרנסה טובה ובריאות טובה, ברכה והצלחה".

הרב הרשקוביץ מסכם את הערב המוצלח "כאשר הולכים בביטחון גמור בכוחו של הרבי, הרי אפשר לכבוש, אירוע מתוכנן ומושקע מאד, ולהפכו לכמה רגעים לערב חב"די, ולתת לכל הציבור טעם חסידי נינוחי, שיישאר וייתן פירות בעז"ה".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter