טו תשרי התשפ"ב (21.09.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חדשות


חנוכת בית חב"ד מודיעין
ביום ראשון ליל ט"ו בשבט נחנך מבנה מרשים של בית חב"ד מודיעין, המבנה כולל בית כנסת מפואר "אוהלי מנחם", אולם קידושים מרהיב ביופיו ומקווה. על אף המזג אויר הסוער עוד בשעות המוקדמות של הערב נהרו קהל גדול לעבר אוהל התכנסות שהוצב סמוך למבנה

יח שבט התשע"ו (28.01.2016)

ביום ראשון ליל ט"ו בשבט נחנך מבנה מרשים של בית חב"ד מודיעין, המבנה כולל בית כנסת מפואר "אוהלי מנחם", אולם קידושים מרהיב ביופיו ומקווה.

על אף המזג אויר הסוער עוד בשעות המוקדמות של הערב נהרו קהל גדול לעבר אוהל התכנסות שהוצב סמוך למבנה. רב הקהילה ויו"ר המוסדות הרב ברוך סלונים האיש שעמד מאחורי הפרויקט הגדול קיבל את פני האורחים, התרגשות גדולה היתה ניכרת על פני כולם לראות את המבנה עומד על תילו לאחר שנות צפיה. כולם הודו ובירכו את הרב על הזכות הגדולה ושיעלה ויצליח.

קודם גזירת הסרט, הגיעו מנין אנשים לבית הכנסת הישן – קראוון להעברת ספרי התורה, בהגעת ספרי התורה לבית הכנסת החדש קבלו אותם הקהל בריקודים סוחפים בחוצות העיר, והתקדמו לחזית הבנין. בקביעת המזוזה הראשית וברכת שהחיינו כובד רב הקהילה הרב ברוך סלונים, בגזירת הסרט כובדו  הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, ראש העיר מר חיים ביבס, יו"ר מפעל השליחות הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב. ובהסרת הלוט כובד סגן מזכיר רבני חב"ד הרב מנחם מענדל גלוכובסקי. מר מנואל סנד קבע את מזוזת פתח בית הכנסת.

את פני האורחים קיבלו מקהלת שירת מודיעין בניצוחו של מר יענקלה רוטנר והחזן הראשי יהודה רוטנר.

תורמי ריהוט בית הכנסת כובדו בהסרת הלוט מהריהוט. פתיחת הארון והכנסת ספרי התורה לארון הקודש, ופתיחת בית הכנסת בתפלת ערבית הראשונה.

הערב נפתח בהקרנת ברכת הרבי מליובאוויטש על בניית בתי חב"ד.

מנחה הערב מר אורי רווח הזמין את הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו לפתוח את האירוע, הרב ציין שהוא השתתף בכל פתיחות הבית חבד בקראוונים הראשונים והערב במבנה הקבע והוסיף שנראה לו כבר את הצורך בהרחבתו. ושיבח את פעילותו הנמרצת של הרב סלונים בכל העיר ובכל התחומים, ועליו נאמר "והיה ראשיתך מצער ואחריתך ישגה מאוד".

אחריו עלה לברך אבי בעל השמחה, רב מרכז העיר ירושלים, הרב זאב דוב סלונים, שציין את ראש השנה לאילן, המרמז על אתרוג הנקרא "הדר". שפירושו דר משנה לשנה ועובר כל תקופות השנה, וכך בני הרב סלונים עבר כל התקופות הקשות, ולבסוף יש אתרוג נאה ומשובח.

ראש העיר ויו"ר שילטון המקומי מר חיים ביבס הוזמן לברך בשם העירייה והעיר, הוא הדגיש את הנחישות האיתנה של הרב סלונים, וההצלחה הכבירה למבנה מפואר לעיר העתיד, והבטיח כראש עיר וחבר קהילת חב"ד להמשיך לסייע להרב סלונים בכל פעילותו המבורכת.

בהמשך הוקרן סרט קצר על תהליך הבניה מהנחת אבן הבניה עד סיומו.

חתן השמחה ומי שעמד שנים רבות לבניית הבית חב"ד, רב הקהילה הרב ברוך סלונים עלה לברך את הקהל, וציין שהבית חב"ד הוא אילן המצמיח פירות , והוסיף, שמיקומו של המבנה הוא בפארק בין אילנות, וקרא לבנין "חב"ד על הפארק". הזמין את כל התושבים מכל העדות והחוגים לבוא לבית הכנסת ולהנות מהאוירה החמה והלבבית כפי שחב"ד יודעת לתת, שמחה  מכל הלב לכל אחד. וציין ששם בית הכנסת הוא על שמו של הרבי מליובאוויטש, "אוהלי מנחם", והוסיף, שאוהלי מנחם (190) בגימטריא "מודיעין (190). לסיום הודה לכל המסייעים במלאכה.

אחריו כובד שר התיירות מר יריב לוין לברך, הוא הדגיש שהצלחת המבנה באה בכוח האמונה המושרשת אצל הרב סלונים לעמוד איתן מול כל הקשיים והעיכובים, ואיחל לו הצלחה רבה להמשיך להפיץ אור בעיר העתיד.

נעל את הערב, רב מכבים – רעות יעקב ציקוטאי, ששיבח את פעילות חב"ד בעיר ובמיוחד את דרך קירוב הלבבות שמשפיעה רבות. והתוצאה מוכחת במבנה המרהיב.

את האירוע הנעים הזמר אוהד מושקוביץ.

השתתפו גם: רב העיר מודיעין אליהו אלחרר, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, רבני קהילות, חברי מועצת עיריית מודיעין, מנכ"ל העירייה, מר מוטי בן משה, רמי לוי  ואישי ציבור.

האירוע הסתיים בשירת אני מאמין.

כ200 מוזמנים ירדו לסעודת מצוה חגיגית באולם למטה, בין המברכים, רב העיר קרית גת-שדרות משה הבלין, ורב נחלת הר חב"ד יצחק יהודה ירוסלבסקי. חלק מהמסובים סיפרו מהפעילות של חב"ד בעיר וההשפעה עליהם. הזמר אודי אולמן הנעים את הסעודה כשכל הקהל קם על רגליו בריקודים נלהבים, כשהשמחה נמשכת עד חצות הלילה.

הקהל התפזר לביתו באוירה מיוחדת של עידן חדש לחב"ד מודיעין.  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter