כח ניסן התשפ"א (10.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש ניסן


לחזור אל עצמנו
ראשית הגאולה היא הגאולה מסולם הערכים המעוות שהפך להיות חלק מהגלות שלנו בארץ הקודש. שלמותה של הגאולה גלומה בהתגלותו לעין כל של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח

כא אדר התשע"ז (19.03.2017)

חודש ניסן שיתחיל בקרוב נקרא 'חודש האביב'. הוא פותח רשמית את עונת האביב, עונת ההתחדשות והפריחה. הטבע כולו אומר חג, שוב פורחים האילנות והשדות, והדשא הירוק עולה בכל עבר. השדות מניבים את תבואתם ומזג האוויר הנעים מוציא אנשים רבים מן הבית אל חיק הטבע.
 
מלבד 'חודש האביב', נקרא החודש גם 'חודש הגאולה' – על שם גאולת ישראל ממצרים שהתרחשה בט"ו לחודש זה. ויש קשר ישיר בין גאולת העם ותחיית האומה לבין עונת האביב ותחיית הטבע: שתיהן מהוות מעבר אל המצב היפה והמתוקן – באביב, של הטבע, וביציאת מצרים, של עם ישראל.
 
***
 
ליציאת מצרים הייתה מטרה מאוד ברורה ומוגדרת: "בהוציאך את העם ממצרים תעבדון את האלוקים על ההר הזה". עם ישראל היה שקוע ב-49 שערי טומאה, ובין יציאת מצרים למתן תורה היו בדיוק 49 ימים, כדי לצאת לחלוטין משערי הטומאה ולהיות ראויים לקבל את התורה – המצב היפה והמתוקן של עם ישראל.
 
שנים לאחר יציאת מצרים, שוב נגאלו ישראל מגלות. עזרא הסופר קיבץ את תפוצות העם על מנת לבנות את הבית השני, ופעולותיו בקרב העם מתוארות בספר עזרא. כולן התמקדו בביצור חומת התורה, כי היה לו ברור שבשביל להיגאל צריך להחזיר את העם למצבו היפה והמתוקן – היותו עם קדוש ושונה מכל העמים.
 
זוהי אפוא הדרך הנכונה להגיע לגאולה. להביא את עצמנו למצבנו היפה והמתוקן, כמחוברים לתורה חיבור של אמת.
 
למרבה הצער, מנהיגי הציונות במאת השנים האחרונות לא השכילו להבין זאת והובילו מהלך שונה לגמרי. הם דימו בנפשם לחולל גם הם גאולה לעם ישראל, אך במתכונת הפוכה. במקום לחדד את ייחודיותנו כעם קדוש, הם ניסו להקהות ולטשטש זאת ולהפוך לעם ככל העמים, ולכן הם הקימו שלטון ריבוני שאינו מבוסס על האמונה באלוקי ישראל. שלטון שמחקה תרבות שרווחת במדינות העמים.
 
הכאב הגדול שיש כאלו שטוענים שגם שיבה כזו של עם ישראל לארצו נחשבת להתחלה של תהליך גאולתי. וזו טעות יסודית. משום שגאולה עוברת אך ורק דרך שיבה מצדנו לפריחה הטבעית שלנו כעם קדוש ושונה כל העמים. כך הראו לנו אבותינו ביציאת מצרים וכך הראתה לנו שיבת ציון בראשות עזרא הסופר.
 
***
 
אנחנו לא אמורים להיות עם ככל העמים, אלא להפך – להיות אור לגויים. לא לחקות את הגויים אלא לגרום לגויים לרצות לחקות אותנו. האמת הפנימית הזו מנסה ללבלב בתוך נשמותינו, אלא שלא תמיד היא מצליחה להתבטא בדרך הנכונה.
 
זו לכאורה הסיבה שגורמת לצאצאיהם וממשיכי דרכם של התנועה שבנתה את מוסדות השלטון בישראל, לחפש כיצד להיות יותר מוסריים מכל אומות העולם. רצון טוב ויפה כשהוא לעצמו – בתנאי שמבטאים אותו בצורה נכונה. בטח לא כשהוא גורם להשליך לכלא חייל שהרג מחבל, ולשחרר מחבל שרצח משפחות וילדים. או כשהוא מביא לפינוי בתים בעמונה ובעופרה, בעוד אלפי בתים בפזורה הבדואית בנגב מוסדרים השם חוק כזה או אחר.
 
הגיע הזמן לחזור אל עצמנו. לחזור אל סולם הערכים המקורי של היהדות. לשוב לאבא שבשמיים ואל התורה והמצוות. ראשית הגאולה היא הגאולה מהגלות הפנימית. גאולה מסולם הערכים המעוות שהפך להיות חלק מהגלות שלנו בארץ הקודש. שלמותה של הגאולה גלומה בהתגלותו לעין כל של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, ובבניין בית המקדש השלישי תכף ומיד ממש.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter