כח ניסן התשפ"א (10.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש ניסן


יש סיבה לאהבה ללא סיבה
השבוע נחגוג כולנו את י"א בניסן, יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הרבי שלקח אחריות לעורר אצל כל יהודי אהבה לקדוש-ברוך-הוא ולהביאה לידי ביטוי מעשי

ג ניסן התשע"ג (14.03.2013)

חב"ד
האם קרה לכם שביום בהיר אחד חשתם פתאום משיכה בלתי מוסברת לרוחניות וקדושה? אולי זה קרה למי ממכריכם?
 
אחת התופעות המופלאות, עליה יכולים להעיד אלפים משלוחיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח הפזורים בעולם, היא חיפוש פתאומי ובלתי מוסבר של יהודים אחר יהדותם. זה יכול להיות איש עסקים שמתחיל להקפיד על הנחת תפילין מידי בוקר, איש ציבור שמגלה רצון ללמוד תורה, או מטייל שחש תשוקה לוהטת לקדוש-ברוך-הוא מול נוף פראי בפינה אקזוטית בעולם.
 
מה באמת גורם לאדם שמעולם לא הגדיר עצמו מסורתי או מקורב ליהדות, להתחיל להתעניין בתחומים שלא דיברו אליו קודם? מה גורם לו לפתע להתרגש עד דמעות מהנחת תפילין, מתפילה, או מעלייה לתורה? לעיתים ניתן לתלות זאת בסיבה כלשהי. נס גלוי, או תחושת ריקנות ממושכת. אולם ברבים מהמקרים, מדובר באדם שלא חסר דבר, ואפילו הוא עצמו אינו מסוגל לתת הסבר הגיוני לתחביב הרוחני החדש שהחל לטפח.
 
מסתבר שתורת החסידות מכירה את התופעה ואף מסבירה אותה. על פי המבואר, מאז בריאת האדם, קיומו של העולם תלוי במערכת של יחסי גומלין המתקיימת בין האדם לבוראו. ביחסים אלו, האדם הוא זה שצריך לעשות את הצעד הראשון של ההתקרבות. בתגובה, מעניק לו הבורא, ובגינו גם לעולם כולו, חיות וברכה כדי שיוכל להמשיך ולעסוק ביתר שאת בעבודת קונו.
 
אך ישנם אנשים שנראה כי לעולם לא יעשו את הפסיעה הראשונה. חייהם נעים במסלול חסר כל נקודת השקה להוויה היהודית המסורתית. במקרה כזה, הקדוש-ברוך-הוא 'יוצא מגדרו'. הוא מפר את הכללים ומציף את הנשמה באור אלוקי שגורם לאדם תשוקה בלתי מוסברת ליהדות.
 
אולם תקופת ההארה היא מוגבלת. היא נועדה לגרום לאדם שיעשה את אותו 'צעד ראשון' להתקשרות עם הבורא. האדם, מצידו, צריך לנצל את אותה תחושה עילאית שממלאה אותו ולתרגם אותה להתקרבות מעשית אל השם. להניח תפילין, להדליק נרות שבת, ללמוד יותר תורה ולעסוק יותר במצוות ומעשים טובים. משל למה הדבר דומה? לאנשים המסייעים לאדם בדחיפת רכב תקוע. הדחיפה נועדה לסייע לאיש להניע את הרכב בכוחות עצמו. לא יעלה על הדעת שהאדם ישב ברכב ויצפה שהאזרחים טובי הלב, ידחפו את הרכב למחוז חפצו.
 
כל זה נרמז בפסוק השני של פרשת השבוע: 'אדם כי יקריב מכם קרבן לה', מן הבקר מן הבהמה ומן הצאן תקריבו את קרבנכם'. 'אדם', על פי תורת הסוד, הוא הקדוש-ברוך-הוא (וכמו שהוא מכונה בחזיונו של יחזקאל "דמות כמראה אדם"). 'כי יקריב מכם', כאשר השם יחליט לקרב את אחד מכם אליו, על ידי הרעפת אהבה לקדושה – אזי 'מן הבהמה מן הבקר ומן הצאן תקריבו את קרבנכם'. כלומר, תנצלו את אותה הארה כדי 'להקריב את קרבנכם', מן ה'בהמה' – הנפש הבהמית – שבכם. להתקרב בעצמכם אל הבורא.
 
*
 
השבוע נחגוג כולנו את י"א בניסן, יום הולדתו של הרבי מלך המשיח. אחת המהפכות אותם חולל הרבי היא מהפכת השליחות. הרבי יודע כי בכל רגע נתון עשויה נשמה יהודית לזכות להארה. בכל מקום בעולם עלול ניצוץ יהודי חבוי בנשמה אובדת, להתלקח פתאום ללהבה גדולה. וכשזה קורה, צריך שיהיה שם מישהו עבורם. מישהו שידע לנתב את הלהט והתשוקה להתקרבות מעשית לבורא עולם.
 
כך מביא הרבי את העולם לתיקונו – עד שיהיה מוכן להתגלות האלוקית הגדולה בגאולה האמתית והשלמה. אז נראה את הניצוצות מכל רחבי תבל מתאחדים והופכים ללהבה אלוקית אחת גדולה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter