כח ניסן התשפ"א (10.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש ניסן


יום של מזל והתחזקות
על פי היהדות, ביום ההולדת גובר מזלו הרוחני של האדם, וביום הולדת של רבי גובר המזל של כלל ישראל. רבי הוא ראשי-התיבות: ראש בניישראל, וכאשר גובר המזל של הראש – מובן שיש לכך משמעות גם לכלל הגוף.

יז 'אדר ב התשע"א (23.03.2011)

ביום י"א בניסן יציינו רבבות יהודים בעולם את יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אישיות הענק שמכילה פסיפס נדיר של שלמויות: גאונות אלוקית, אהבת-ישראל מופלאה, חזון נבואי ומעשיות כבירה. הרבי שאפילו בקרב אומות העולם נתפס כמנהיג היהודי הדגול ביותר של דורנו.
 
על פי היהדות, ביום ההולדת גובר מזלו הרוחני של האדם, וביום הולדת של רבי גובר המזל של כלל ישראל. רבי הוא ראשי-התיבות: ראש בניישראל, וכאשר גובר המזל של הראש – מובן שיש לכך משמעות גם לכלל הגוף.

יום הולדת הוא יום שראוי לקבלת החלטות טובות, כי המזל הגובר בו מעניק כוחות לעמוד בהחלטות ולבצע אותן. ביום ההולדת של הרבי, בו גובר המזל של כלל ישראל, ראוי אפוא לכולנו לקבל החלטות טובות ולהתחזק בקיום התורה והמצוות. 
 
                                                        *
 
ישנם כאלה שציון הולדתו של הרבי והחגיגות ביום זה לצנינים בעיניהם. הם רואים בזה משהו שלדעתם זר לרוח היהדות הנאמנה. במיוחד בשנים האחרונות, מאז איננו רואים את הרבי ולא שומעים את קולו – הם טוענים שבעתיים נגד החגיגות הללו.
 
למעשה, השגייה שלהם היא בשתיים: הן בתפיסה השגויה של המושג יום הולדת והן בפרשנות המוטעית של כל היחס אל הרבי.
 
מאז ומתמיד, נחשב יום הולדת של צדיק ליום זכאי לכלל ישראל – לנצח. לא מזמן חגגנו את פורים, שנולד, בין השאר, בזכות יום הולדת של צדיק. כפי שמספרים חז"ל, המן שמח להפיל את גזרת ההשמדה בחודש אדר, כי ביום ז' בו נפטר משה רבינו – והוא לא ידע שביום זה משה גם נולד, וכי זכותה של ההולדת תהפוך את מזלם של ישראל לטובה. גם ראש-השנה נבחר לחול ביום א' בתשרי בגלל היותו יום הולדת: יום ההולדת של אדם הראשון. וישנן עוד דוגמאות.
 
באשר ליחס המעריץ אל הרבי, חשוב להבין כי זוהי תולדה מובהקת של אמונה מוחלטת בבלעדיותו של הקדוש-ברוך-הוא, ולא חלילה סתירה אליה. בכל ספרי הקבלה שמסבירים את התהליכים הרוחניים של בריאת העולם וקיומו, ובראשם 'הזוהר הקדוש', מוסבר כי הדרך שבחר הקדוש-ברוך-הוא לקיים את העולם היא על-ידי 'צדיק יסוד עולם' שמכונה 'ממוצע המחבר'. כלומר, מציאות שדרכה מתרגם הבורא את הרצון והשפע האלוקי האין-סופיים אל הממדים והמסגרות שאנשים כערכנו מסוגלים להכיל.
 
בדורנו, הרבי הוא היחיד שמתאים לממדים שמודדת תורת הסוד לתפקיד זה, וזהו פשר היחס היחודי שמעניקים אליו. זו לא סתם אישיות דגולה. זו אישיות שנבחרה על-ידי הבורא בכבודו ובעצמו לתפקיד ראש בני ישראל!
 
                                                         *
 
טעותם החמורה של המבקרים אינה אלא תולדה של רדידות וטשטוש מושגים. ניתן להשתמש כדוגמה, במעמד 'ברכת החמה' שחל השנה בערב פסח, שלושה ימים לאחר יום-ההולדת של הרבי. בהסתכלות שטחית, יכולים לחשוב כי נושאים במעמד זה ברכה מיוחדת לכבודה של השמש. אולם האמת הברורה היא, שמעמד זה מוקדש כל כולו לכבודו של הקדוש-ברוך-הוא, והברכה נישאת על כך שהוא תלה את המאורות ברקיע בעת מעשה בראשית.
 
כך גם בעניין הרבי ויום הולדתו. החגיגות ביום זה מביעות אך ורק תודה לקדוש-ברוך-הוא על כך שהעניק לנו מתנה מופלאה בדמותו של הרבי. 'צדיק יסוד עולם', שגם מלמד אותנו כיצד למלא באופן מושלם את רצון הבורא ולהגיע במהרה אל היעד הנכסף של הבריאה – הגאולה האמיתית והשלמה, שתבוא עם התגלותו לעין-כול כמלך המשיח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter