יג סיון התשע"ט (16.06.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נגאל ונירפא!
ברגע שהגאולה צריכה לבוא, יגאל הקדוש-ברוך-הוא את כולנו, כל אחד במצבו הרוחני האישי המחמיא יותר או המחמיא פחות. לאחר מכן הוא  יטהר וירפא את נשמותינו מהבעיות שנותרו.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש שבט


אישה דגולה אמתית
הרבנית חיה מושקא הדגימה בחייה כי אישה דגולה אינה דווקא זו שכישוריה בולטים במיוחד ושהכול יודעים מיהי ומהי. אדרבה – זו שתומכת ונותנת לבעלה את היכולת להפיק את המיטב שבו – היא אישה דגולה עוד יותר

יח שבט התשע"ו (28.01.2016)

חב"ד
התאריך העברי כ"ב בשבט, שיחול ביום שני הקרוב, הוא יום פטירתה של רעיית הרבי מליובאוויטש, הרבנית חיה-מושקא ז"ל. אישה דגולה, ששמרה על צניעות מופלגת ומעטים מאוד האנשים שזכו להכירה ובכלל לראות אותה.
 
כאשתו של הרבי המפורסם ביותר בעולם, יכולה הייתה לזכות לכבוד מלכים ולתהילה רבה בכל מקום שתפנה – אך היא לא פנתה לשום מקום. אפילו בבית-מדרשו של בעלה, הרבי, כמעט לא הופיעה. היא ממשה הלכה-למעשה את דבריו של דויד המלך בתהילים, "כל כבודה בת-מלך פנימה" ומיעטה מאוד לצאת מפתח ביתה.
 
אלה שכן זכו להיות קרובים אליה מתארים את השכלתה הרחבה, את תבונתה הרבה, את מידותיה הנאצלות. אולם דומה כי פסגת מעלותיה היא מוכנותה המפליגה לוותר גם על המינימום שבמינימום בחיי המשפחה לטובת תפקידו הנשגב של בעלה. במידה מעוררת השתאות היא נתנה גיבוי ותמיכה מלאה להתמסרותו של הרבי למען כלל העם.
 
מאז עלה הרבי על כס המנהיגות, מעטות מאוד היו השעות השבועיות שזכתה רעייתו הרבנית ליהנות במחיצתו. במשך היום שהה הרבי כל הזמן בחדרו שבבניין המפורסם '770' ועסק בצורכי-ציבור וגם חלק ניכר מן הלילות נותר הרבי בחדרו וקיבל אנשים לפגישה ב'יחידות' עד אשמורת הבוקר. בכל השעות הללו נותרה הרבנית בבית, עסוקה בעניינים שונים, חלקם ידועים וחלקם עלומים – והמתינה. המתינה לשובו של הרבי לגיחה קצרה הביתה, עד לחזרתו כעבור שעות ספורות אל '770', אל חדרו ועבודתו. וזוהי גדולה אמתית: הקרבת כל החיים הפרטיים למען שליחותו האלוקית של הרבי.
 
*
 
בפרשת-השבוע אנו קוראים על ציפורה, אשת משה רבינו, שכמעט לא נהנתה מכך שיש לה בעל, במובנים המקובלים של הנאה. לאחר תקופה ארוכה בה שהה משה בלעדיה במצרים ונשא ברמה את שליחותו האלוקית להוציא משם את בני-ישראל, היא הגיעה אליו אל המדבר. כמה שבועות לאחר מכן הוא עלה להר סיני כדי להוריד לבני-ישראל את התורה, ואו-אז היא 'איבדה' אותו לגמרי: הקדוש-ברוך-הוא הורה לו לפרוש מן האישה, כדי שיוכל לעמוד הכן לכל קריאה ושליחות ממנו ולא יהיה עסוק בדברים אחרים.
 
כציפורה בדורה כך הרבנית חיה-מושקא בדורנו גילמה בשלמות את תפקיד הרעיה של מנהיג עם ישראל, המוותרת על היותו במחיצתה כדי שיוכל להתמסר כל כולו למען הציבור. הרבנית הדגימה בחייה כי אישה דגולה אינה דווקא זו שמחזיקה בתפקיד נכבד, זו שחוללה משהו בלתי נשכח, או שכישוריה בולטים במיוחד ושהכול יודעים מיהי ומהי. אדרבה – זו שנותנת לבעלה את היכולת להפיק את המיטב שבו; שתומכת, מעניקה גב לצעדיו ומסוגלת לוותר על הנוחות האישית שלה לטובת מימוש הפוטנציאל שלו – היא אישה דגולה עוד יותר.
 
*
 
יום פטירתה של רעיית הרבי אינו עוד יום פטירה של צדקת. הרבי גילה כי ביום זה התחילה התקופה האחרונה בתהליך שלקראת התגלותה של הגאולה, וכל מה שאנו עושים בתקופה זו צריך להיות חדור במטרה היחידה שנותרה לפנינו – קבלת פני משיח צדקנו בפועל ממש.
 
חז"ל אמרו שהגאולה באה בזכות נשים צדקניות, ואכן – כדברי הרבי – הגאולה קשורה במיוחד בחייה של הרבנית הצדקנית.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter