יג סיון התש"פ (05.06.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » י"ט כסלו


ניצחון שממשיך להתעצם
מי שעוקב אחרי התמורות הרוחניות שעם ישראל חווה במרוצת השנים, יכול לומר בפה מלא כי ניצחונה של החסידות לא רק מוכח – אלא אף ממשיך להתעצם

טו כסלו התשע"א (22.11.2010)

כאשר הפציע אורה של תנועת החסידות בעולם, היו מי שהתייחסו אליה בחשדנות. זה היה תקופה קצרה לאחר שמשיח השקר שבתי צבי הפיח חלומות גאולה מדומים בקרב המוני יהודים במזרח אירופה. האכזבה והכאב היו טריים וצורבים ולכן היו יהודים שחששו מכל רעיון חדש. במיוחד כזה שיש לו זיקה לקבלה. פחדו כי החסידות היא שבתאות באצטלה חדישה, חלילה.
 
בתוך זמן קצר נוכחו הכול באמת. ראו כי אין שום דמיון בין שבתי צבי וחבר מרעיו שנהגו קלות-ראש במצוות וחלקם אף המירו דתם, לבין החסידים המקפידים על קלה כבחמורה ומקיימים מצוות בהידור רב.
 
אלא שמכל מקום, הייתה קבוצה של מחרחרי ריב שהתעקשו להמשיך ללחום בחסידים וברבותיהם. הם ליבו כלפיהם שנאה של ממש וניסו להמיט אסונות בעיקר על מנהיגי החסידות, במטרה לשים קץ לדרך שמלמדים.
 
אחד הצעדים המפורסמים שנקטו, הייתה הלשנת שקר על מייסד חסידות חב"ד, רבי שניאור זלמן מלאדי, כאילו הוא ממריד נגד השלטון הרוסי. אדמו"ר הזקן, כפי שמכונה רבי שניאור זלמן, נלקח למאסר, וכאשר הוכחה חפותו – השתחרר. ימי השחרור י"ט-כ' בכסלו היוו פריצת סכר בדרך הפצת החסידות וסמלו את ניצחונה על כל העומד בדרכה.
 
*
 
מאז י"ט בכסלו הראשון, לפני 212 שנים, עברה דרך ארוכה. מי שעוקב אחרי התמורות הרוחניות שעם ישראל חווה במרוצת השנים הללו, יכול לומר בפה מלא כי ניצחונה של החסידות לא רק מוכח – אלא אף ממשיך להתעצם.
 
מי יכול להאמין כי אחת מתלונותיהם של מחרחרי הריב בימים ההם הייתה העסק הגדול שעושים החסידים מתפילה. אם פעם היו מי שגיחכו על מי ש'מבזבז זמן' על תפילה מתונה הנישאת ביישוב הדעת ומתוך התבוננות בגדולת הבורא – הרי שהיום מעריצים אדם כזה בכל קהילה, גם אם אינה חסידית במוצהר.
 
מי יכול להעלות בדעתו כי אחת העילות למאבק בחסידים הייתה היחס החיובי שהעניקו ליהודי הפשוט והתמים – בתואנה שבכך נרמס הכבוד הראוי לתלמידי החכמים. היום בכל תפוצות ישראל יודעים לחבק את היהודים הללו, וגם אלו שעדיין מתקשים בעצמם לחבק – יודעים להעריך את אלה שכן מחבקים.
 
מי יכול לשער כי השירה, הריקוד והשמחה של החסידים היו לצנינים בעיני המתנגדים להם. וכי ישנה בימינו קהילה שאורח החיים הרוחני שלה חף משירה, ריקוד ושמחה?!
 
לפני 212 שנים היה י"ט-כ' בכסלו חג לחסידים, במיוחד לחסידי חב"ד. כיום, לאחר שאושיות החסידות הפכו לאבני יסוד בכל קהילות ישראל – ראוי היום להיחגג על-ידי כל בית ישראל.
 
*
 
אולם יש משהו במציאות שלפני 212 שנים שלא השתנה עד היום: כשם שאז נושאת הדגל של החסידות הייתה חסידות חב"ד (ולכן מחרחרי הריב ביקשו להמיט אסון דווקא על אדמו"ר הזקן) – כך גם היום. חסידות חב"ד והעומד בראשה – הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – צועדים בראש המחנה של החדרת יסודות החסידות בכל עם ישראל.
 
המשנה התורנית של חסידות חב"ד ובמיוחד של הרבי נלמדת היום בקרב עוד ועוד קהילות וזרמים בעם ישראל. בהשראת הרבי, חסידי חב"ד הם החלוצים שמגיעים גם ליהודי הפשוט של ימינו – זה שרמת המודעות היהודית שלו נמוכה ואפסית, ומחבקים גם אותו בשמחה ובחום אותנטי של תורה ומצוות. הרבי הוא הלפיד ההולך בראש המחנה, שאורו הכביר לעולם לא מתעמעם.
 
הקדוש-ברוך-הוא הואיל לגלות את דרך החסידות, כהכשרה רוחנית לקראת הגאולה השלמה. ככל שניטיב את הליכתנו בדרך החסידות, נגיע מהר יותר לגאולה שתבוא תכף ומיד.
 
חג שמח. לשנה טובה בלימוד החסידות ובדרכי החסידות תכתבו ותחתמו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter