יג סיון התש"פ (05.06.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » י"ט כסלו


י"ט כסלו: "ללמוד לא לפחד מהגוים"
ראיון מיוחד עם הרב יגאל קירשנזפט מנהל בית חב"ד בניצן, ממגורשי גוש קטיף לכבוד חג הגאולה י"ט בכסלו. הרב קירשנזפט מוצא אקטואליות בציון יום י"ט כסלו: "צריך ללמוד מהיום הזה איך לא לפחד מהגויים".

ז תשרי התשע"א (15.09.2010)

בקרב קהילות חב"ד בארץ ובעולם מציינים היום את י"ט כסלו, הנקרא "חג הגאולה". בפי החסידים נקרא יום זה "ראש השנה לחסידות", והוא נקבע בשנת 1772 עם הסתלקותו של המגיד ממזריטש שהיה ממשיכו של מייסד החסידות הבעל שם טוב. ביום זה שוחרר מייסד חסידות חב"ד, הרב שניאור זלמן מלאדי, האדמו"ר הזקן, מן המאסר ברוסיה. 

יגאל קירשינזפט, מנהל בית חב"ד בנווה דקלים וכיום בניצן, מתאר את משמעות היום בחסידות חב"ד: "השמחה שלנו היא על שבי"ט כסלו יצאה החסידות לאור והופצה בכל העולם, האדמ"ור הזקן היה ג"נ - 53 ימים בבית הסוהר מגזירה מה' ואת רגע השחרור אנו רואים כאות שהחסידות תתחיל להיות מופצת בעולם, תאר לך את העולם בלי בתי חב"ד בלי השמחה שהחב"דניקים מביאים לכל מקום ולכל פינה, לבתי הכלא בארץ ובעולם, ידוע שהיכן שיש חב"ד יש גם קוקה קולה - זה מה שהחסידות הביאה לעולם". 

"האדמו"ר הזקן לא פחד מאף אחד, ההלשנה הייתה בגלל שהעביר כספים לארץ ישראל לתמוך ביהודים שגרו שם ומי שהלשין עליו היה יהודי, שעינו הייתה צרה בגדולת האדמו"ר הזקן, ולאחר זיוף זרקו את האדמור הזקן לבית הסוהר. היו שם הרבה סיפורי ניסים, השר של רוסיה בא לבית הסוהר, הוא שאל את האדמו"ר מה זה "איכה?", שהקב"ה שואל את אדם הראשון, והאדמו"ר הזקן חידש לו שהכוונה היא היכן אתה בעולם, יש כאן מסר לכל יהודי בכל רגע ורגע, האם אתה ממלא את תפקידך". 

"כשאיימו על האדמו"ר הזקן במוות, אמר לחוקר - לי יש שני עולמות, לך יש רק עולם אחד. צריך ללמוד מהיום הזה איך לא לפחד מהגויים, ואיך לא לפחד מיהודים החלשים המלשינים שגורמים צרות ואסונות לעם ישראל איך להרים את הראש ולהפיץ את מעיינות הצדק והחכמה, איך לא לפחד מאף אחד". 

קירשנזפט המשיך ותיאר שהאדמו"ר נכנס בטעות לבית של אחד המתנגדים שלו, והתעכב שם עד יום כ' בכסלו וגם ביום זה חסידות חב"ד חוגגת כי אדמו"ר אמר "זה לא יום שלי פרטי אלא יום גאולה לכל העולם כולו". 

"הגיעו אלינו הרבה פניות לארגון התוועדויות. עם ישראל צריך יותר מתמיד וצמא לשמוע חסידות, שזה עניין של שמחה ואושר פנימי ואנו יודעים שפנימיות התורה קשורה במיוחד לגואלה... ועל ידי כך נזכה לגאולה השלמה". 

קירשנזפט הסביר שמנהגי החסידות ביום זה הם כיום חג לכל דבר, לא אומרים תחנון, לובשים בגדים לבנים ועושים סעודות חגיגיות והתוועדויות בכל מקום ומקום, "ערכנו התוועדויות גדולות לכל המגורשים והציבור כולו בא לשמוח. כמו שלאחר ראש השנה סוחבים את ההתרוממות לכל השנה כולה, כך בי"ט כסלו שהוא ראש השנה לחסידות מושכים את השמחה לכל השנה כולה במיוחד למגורשים במצבם הקשה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter