יא תמוז התשע"ח (24.06.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלאה יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין שתי המילים "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף'. כאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. וזהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא שבתורה, ודרכו תיחשף בפנינו הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש אלול


אלול של ימות המשיח
חודש אלול אצל חסידים, מתאפיין במיוחד בכך שהעבודה בו נעשית מתוך שמחה וחיות. בד בבד עם חשבון הנפש ועבודת התשובה הרי ההדגשה היא על גודל המעלה והזכות שבימים אלו בהם המלך בשדה, וכולנו רשאים ויכולים לקבל את פניו מתוך שמחה.

יד אב התש"ע (25.07.2010)

ימי חודש אלול, מהווים ימים של התעוררות מיוחדת אצל כל עם ישראל, על כל שבטיו, עדותיו וגוניו. כל יהודי יודע ומרגיש, כי חודש אלול אינו סתם עוד חודש, אלא חודש מיוחד, סיכומה של השנה החולפת, והכנה לשנה הבאה עלינו לטובה ולברכה. אם כך אצל כל יהודי, הרי אצל מי שלומד ומתנהג על פי תורת החסידות, חודש אלול חייב לבוא לידי ביטוי בצורה פנימית ומיוחדת.

ואכן, חודש אלול אצל חסידים, מתאפיין במיוחד בכך שהעבודה בו נעשית מתוך שמחה וחיות. בד בבד עם חשבון הנפש ועבודת התשובה הרי ההדגשה היא על גודל המעלה והזכות שבימים אלו בהם המלך בשדה, וכולנו רשאים ויכולים לקבל את פניו מתוך שמחה.

ואם כך אצל חסידים בכל הדורות, הרי שבדורנו, דור הגאולה, מוסיף הרבי מלך המשיח שליט"א ומגלה לנו כיצד הכל, חשבון הנפש, העבודה של "אני לדודי ודודי לי", המשל של "המלך בשדה", מובילים אותנו אל הסך הכל של עבודת חודש אלול, והיא - באופן לא מפתיע במיוחד - הגאולה האמיתית והשלימה.

כל אחד מכיר את ראשי התיבות של חודש אלול, מהמפורסם שבהם "אני לדודי ודודי לי", ועד ל"את לבבך ואת לבב", כל אחד מראשי התיבות מבטא ומדגיש פן אחר של עבודת התשובה וההתעוררות שבחודש אלול.

והנה הרבי מה"מ מתמקד בראשי-תיבות נוספים, אלו שהיו פחות ידועים, ואשר הקשר שלהם לחודש אלול נראה במבט ראשון די רופף "אשירה לה' ויאמרו לאמור". אלא שכרגיל, מה שלא הודגש ולא התבאר בדורות הקודמים, במשך העבודה בגלות, מוצא את מקומו בדורנו דור הגאולה.

ובלשונו הק': "ובהדגשה מיוחדת בנוגע לר"ת החמישי, ענין הגאולה על ידי זה שחדורים ונעשים ברוחה של הגאולה (כולל ובמיוחד על-ידי לימוד התורה בעניני הגאולה ובית המקדש), מתוך צפי' וודאות גמורה שתיכף ומיד רואים בעיני בשר ש"הנה זה (המלך המשיח) בא".

חשבון הנפש אותו עורכים בימים אלו, אינו יכול להשאר חשבון כתמול שלשום, החשבון אומר הרבי הוא חשבון צדק שיש בכחו של כל יהודי לערוך "חשבונו של עולם" - כאשר לפי כל החשבונות היה צריך הקב"ה להביא מזמן את הגאולה האמיתית והשלימה על-ידי משיח צדקנו" הרי אי אפשר בשום אופן להסתפק בסדר העבודה שהיה עד עתה, כעת יש סדר מיוחד - סדר של גאולה.

גם הימים המיוחדים, שעליהם מתעכבים בדורנו בחודש אלול, מלמדים אותנו כי לא הכל נשאר כשהיה. השבוע ישנם כמה ימים אותם מציין הרבי במיוחד, י"א, י"ג, ט"ו וח"י אלול. י"א אלול - יום הנישואין של אדמו"ר הרש"ב, י"ג אלול - יום הנישואין של אדמו"ר הריי"צ, לא ידוע לנו על ציון יום החתונה של רבותינו נשיאינו במשך שאר הדורות. אולם כאשר מגיעים לדור הגאולה, ו"הנשיא הוא הכל", הרי מובן שגם שמחת הנישואין שלו היא אבן ציון בדרך לגאולה, כפי שמסביר לנו הרבי, כאשר על-ידי הנישואין נפעל הקשר אל הדור שלנו, הדור השביעי, הרבי מה"מ.

ט"ו אלול - התייסדות ישיבת תומכי תמימים, וגם כאן אין הכוונה לציין כך וכך שנים להתייסדות הישיבה, מעין יום זכרון שנתי. הרבי מייחס חשיבות כה רבה ליום זה, שכן בו נוסד הצבא הגדול של "חיילי בית דוד", הלוחמים בתופעה של "חרפו עקבות משיחך", ומביאים את הגאולה.

וכמובן ח"י אלול - החיות של חודש אלול והשנה כולה, שכן אז נולד והתגלה הבעש"ט הק' אשר על-ידי הפצת המעיינות שלו באה הגאולה, וזאת על-ידי התורה והשיטה שייסד אדמו"ר הזקן לאורה אנו הולכים ופועלים עד היום.

כל אלו, יחד עם ההכנה לנסיעה אל הרבי, שגם היא זכתה להדגשה וחיות על-ידי הרבי, בוודאי יפעלו, כי נזכה להתראות עם הרבי מה"מ, יבא ויגאלנו תיכף ומיד ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter