ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש אלול


תשובה בלי לחץ
תורת החסידות מדגישה את ההיבט הנעים של החודש, המרומז בפסוק "אני לדודי ודודי לי" – ראשי תיבות 'אלול'. בחודש אלול מתגלה קשר ייחודי של אהבה שבין הקדוש-ברוך-הוא לבין עם ישראל

א אלול התשע"ד (27.08.2014)

חב"ד
מחקרים רבים גילו כי הלחץ בעבודה מהווה גורם מזיק לבריאות העובד ולתפוקתו. במחקר שנערך במדינות האיחוד האירופי למשל, נמצא כי הלחץ הוא הגורם כמעט הנפוץ ביותר של פגיעה בבריאות העובדים. מעליו נמצאים רק כאבי הגב המוכרים (שלמעשה, גם הם נגרמים בין השאר מלחץ).
 
הלחץ משפיע לא רק על הלחוץ בעצמו. בארצות הברית דיווח אחד מכל ארבעה עובדים כי נטל יום מחלה על מנת להיפטר מהלחץ, ויש לכך השלכה כלכלית מובהקת. בניסיון לכמת את הנזק לסכומים והשפעתם על הכלכלה העולמית, העריך המחקר כי מדובר בנזק של למעלה מעשרים מיליון יורו.
 
השפעותיו ההרסניות של הלחץ על מקום העבודה אינן מסתכמות רק בהיעדרויות. הלחץ מביא לתנודתיות בביצועים, לטעויות הנובעות מחוסר ריכוז, ליחסי צוות ירודים ולאי עמידה בזמנים. מכונים מכל מיני סוגים מנסים לעזור לעובדים ולמעסיקים לפתור את הבעיה על ידי שחרור נפשי והקטנת הגורמים המעיקים בעבודה. בין יתר העצות למעביד: למקם את העובד במשרה שאוהב, לשחרר אותו לחל"ת (חופשה ללא תשלום), לתמוך בקשרי המשפחה שלו וכדומה. לא בשביל העובד, אלא בשביל המעביד – שייהנה מתפוקה רבה יותר.
 
*
 
חודש אלול, שהחל השבוע, הוא החודש שבו אנו מסכמים את השנה החולפת ומכינים את עצמנו לעבודת השם החדשה של השנה הבאה עלינו לטובה.
 
לחודש זה יש לכאורה תדמית מטילה אימה ומלחיצה של תקופת הכנה לקראת 'יום הדין' – ראש השנה, שחל מיד עם סיומו של החודש. אולם תורת החסידות מסירה את הלחץ. היא מדגישה את ההיבט הנעים של החודש, המרומז בפסוק "אני לדודי ודודי לי" – ראשי תיבות 'אלול'. פסוק זה מבטא קשר ייחודי של אהבה בין הקדוש-ברוך-הוא לבני ישראל, שניכר באופן מיוחד בחודש אלול. זהו זמן בו המלך – הקדוש-ברוך-הוא – יוצא כביכול מהארמון אל העם שבשדה ומקבל כל אחד בסבר פנים יפות, מעודד להתכונן כראוי לקראת ראש השנה ובכלל לקראת השנה החדשה.
 
כאשר מתכוננים ושבים בתשובה מתוך אהבה, התפוקה רבה יותר. מקבלים יותר החלטות טובות ומצליחים יותר לעמוד בהן.
 
*
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מציין מילים נוספות מהמקורות שרמוזות במילה אלול: "אשירה להשם ויאמרו לאמר". מילים אלו מופיעות בפתיח של שירת הים (שהושרה לאחר קריעת ים סוף), והן נכתבו בלשון עתיד כדי לרמז לשירה נוספת שיישאו משה רבינו וכלל ישראל – שירת הגאולה בתחיית המתים.
 
הגאולה תהיה שחרור מוחלט מכל סממני הגלות, המציקים ומפריעים לעבודת השם. בגאולה הקרובה נוכל כולנו לעבוד את הבורא ללא גורמים מסיחי דעת ומעיקים. ממילא זו תהיה עבודה בעלת פריון רוחני גדול יותר.
 
מעין ובדומה לכך, נדרש מכל יהודי לעבוד את הבורא בחודש אלול. חודש אלול הוא זמן מסוגל, בו מקבל כל יהודי כוחות להתרכז במילוי רצון הבורא ולהתעלות מעל להסחות-הדעת השונות שנגרמות מטרדות היומיום.
 
יהודי שמקיים את הרצון העליון ושוקע בכל הווייתו במצווה כלשהי, הוא יוצר לעצמו באותו זמן 'רגע של גאולה'. ככל שמתרבים היהודים שנוהגים כך, מתרבים בעולם 'רגעים של גאולה' ומכשירים אותו להפוך לגמרי לעולם של גאולה – עולם ללא הפרעות, שבו יתגשמו לכולנו חיים של שלווה מושלמת.
 
זהו תרחיש חלומי, אך החלום הזה עומד להתגשם תכף ומיד ממש, בגאולה האמיתית והשלמה. זו נבואה שנאמרה על ידי הרבי בדיוק בשבת זו לפני 23 שנים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter