טו תשרי התשפ"ב (21.09.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » תשעה באב


לחסוך את הצורך לצום
החלק שלנו כעת בבניית בית-המקדש הוא במישור הרוחני בלבד. על הבנייה בפועל ינצח אך ורק מלך המשיח בעצמו – הרבי מליובאוויטש, לאחר שיתגלה לעין כול – ולא אף אחד אחר

א אב התש"ע (12.07.2010)

מדי פעם מדווחים בתקשורת על החורבן שמחוללים אנשי הוואקף בהר הבית. בכל מקום שידם מגעת, הם שוחקים כל בדל של ממצא שיכול להעיד על העבר היהודי המפואר שהתנוסס במקום, ומעלימים מהשטח שכבות היסטוריות בנות אלפי שנים.
 
תוצאה חיובית אחת שאפשר לזקוף לזכותם יימח שמם היא אחדות נדירה מסוגה: הם הצליחו לאחד בין הארכיאולוגים לבין החרדים...
 
אולם האמת היא, שגם בעניין זה עמדת החרדים, או יותר נכון עמדתה של אמונת ישראל אינה ממש זהה לעמדת הארכיאולוגים. הארכיאולוגים זועמים עד לשמיים משום שהם מרגישים כי נשמטת מתחתם כל הקרקע שעליה מתבסס אתגר חייהם. מבחינתם, המטרה היא לאתר את העבר מתוך הממצאים – ובאין ממצאים אין עבר.
 
אולם מי שמאמין, לא זקוק לחיפוש אחרי העבר. העבר מונצח עמוק בנשמתו והוא לא צריך ממצאים כדי להוכיח אותו לעצמו. יהודי מאמין בטוח בשורשיו ובנכונותן של כל העובדות ההיסטוריות המופיעות במקורות התורניים, גם בלי הפסיפסים והחרסים מהתקופות שלפני הספירה. כמובן שגם לו כואב השחתת ממצאים קדושים לעם היהודי, כמו גם עצם הניסיון לשכתב את היסטוריית עמו – אבל הפרופורציה של הכאב משתנה לחלוטין כאשר יש אמונה. האמונה מנתבת את עיקר הכאב לחסר הגדול באמת שלנו – עצם העובדה שהר הבית נשלט בידיים זרות ולא בנוי עליו לתלפיות בית-המקדש השלישי.
 
*
 
ביום שלישי הקרוב, אם חס וחלילה עדיין לא תבוא הגאולה השלמה, נצום בפעם ה-1942 ברציפות בתשעה באב – יום החורבן של בית-המקדש. 1942 שנים רצופות של חורבן הצרוב עמוק בלב עם ישראל, בכל מקום ובכל שעה. צריבה שלא התעמעמה בכל הדורות, גם בכל השנים הרבות שלא ראה אף יהודי את הכותל המערבי ולא שום ממצא ארכיאולוגי כזה או אחר שיעיד על כך שהיה לנו בית-מקדש.
 
ביהדות, ביטוי הכאב לא נועד כדי לתת פורקן לנפש. להפך – מטרתו להחריד את ישותנו ולא להניח לה לשקוט ולהשלים עם הגלותיות בה אנו שקועים. חז"ל אומרים כי כל מי שלא נבנה בית-המקדש בימיו, בשמיים זה נחשב לו כאילו הוא חרב בימיו. וזו הסיבה שאנו צמים בתשעה באב וקוראים קינות קשות – כדי לזעזע את עצמנו עם התחושה שמאורעות החורבן מתרחשים בהווה לנגד עינינו! לגרום לנו להשליך את השלווה מאתנו והלאה ולהתאמץ ככל יכולתנו כדי שבית-המקדש ישוב וייבנה תכף ומיד.
 
(ראויים לציון דברי הרבי מליובאוויטש כי בתקופה זו, שעל סף הגאולה ממש, יש להתמקד בעיקר בתחושת השמחה על כך ש'הנה משיח בא' – אך במקביל, לא לנוח ולשקוט עד שהגאולה המשמחת תהפוך לעובדה מוגמרת!)
 
*
 
המאמצים שלנו למען בית-המקדש אינם במישור הפיזי או הפוליטי. על הבנייה בפועל ינצח אך ורק מלך המשיח בעצמו – הרבי מליובאוויטש, לאחר שיתגלה לעין כול – ולא אף אחד אחר. החלק שלנו למען הבית הוא כעת במישור הרוחני: להרבות בלימוד התורה, במיוחד בנושא בית-המקדש עצמו וכלל ההתרחשויות שבגאולה השלמה, ולהדר בקיום המצוות, במיוחד במצוות הצדקה, עליה אמרו חז"ל: "גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה".
 
בספר זכריה מופיעה הבטחה נבואית, לפיה בגאולה השלמה יהפכו כל צומות החורבן לחגים (צומות החורבן הם שבעה-עשר בתמוז, תשעה באב, צום גדליה ועשרה בטבת). אנו מאמינים בכל מאודנו כי בזכות המעשים הטובים של עם ישראל מכל הדורות אכן תבוא הגאולה תכף ומיד, וכבר תשעה באב הקרוב יהיה חג גדול וכך ייחסך מאתנו הצורך לצום.  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter